Wizje, czyli jak nauka zmieni świat w XXI wieku

Dokąd zmierza współczesna nauka? Jakie odkrycia w genetyce, kosmologii, badaniach nad sztuczną inteligencją przyniesie XXI wiek? Czy uda nam się rozpocząć podróże w czasie, dotrzeć do gwiazd i spotkać inne cywilizacje w kosmosie? Wizje co do przyszłości nauki snuje w tej książce fizyk teoretyk, który przyczynił się do rozwoju teorii strun. Wspomaga swą wyobraźnię rozmowami z blisko 150 znanymi uczonymi, nierzadko laureatami Nagrody Nobla.

Michio Kaku jest profesorem fizyki teoretycznej na City University w Nowym Jorku i jednym z twórców strunowej teorii pola. Wydał kilka książek, między innymi ,,Wszechświaty równoległe" i ,,Dalej niż Einstein", a bestseller ,,Hiper­przestrzeń" jego autorstwa został uznany za najlepszą książkę popularnonaukową roku przez ,,New York Timesa" i ,,Washington Post". Jest częstym gościem w telewizji, prowadzi też program radiowy, który ma swoich słuchaczy w 130 miastach Stanów Zjednoczonych. Mieszka w Nowym Jorku.

Informacje dodatkowe o Wizje, czyli jak nauka zmieni świat w XXI wieku:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-01-16
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 9788383521985
Tytuł oryginału: Visions. How Science Will Revolutionize the 21 st Century

Tagi: Inżynieria genetyczna

Kup książkę Wizje, czyli jak nauka zmieni świat w XXI wieku

Michio Kaku0
Okładka ksiązki - Wszechświaty równoległe. Stworzenie Wszechświata, wyższe wymiary i przyszłość kosmosu

Czy istnieją wyższe wymiary czasoprzestrzeni? Czy czarne dziury są bramą do innych wszechświatów? Czy możliwe jest zbudowanie „machiny czasu”...

Michio Kaku0
Okładka ksiązki - Kosmos Einsteina. Jak wizja wielkiego fizyka zmieniła nasze rozumienie czasu i przestrzeni

Michio Kaku, odkrywca i fizyk, autor bestsellerów, w „Kosmosie Einsteina” snuje opowieść, w której splata biografię uczonego z jego dziełem...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;