Czy istnieją wyższe wymiary czasoprzestrzeni? Czy czarne dziury są bramą do innych wszechświatów? Czy możliwe jest zbudowanie „machiny czasu”? Czy cywilizacja ludzka będzie zdolna przenieść się do wszechświata równoległego, gdy znany nam Wszechświat będzie umierał? Michio Kaku rozważa wszystkie te kwestie, opierając się na osiągnięciach współczesnej kosmologii. Snuje swe futurystyczne rozważania i dokonuje jednocześnie wspaniałego przeglądu współczesnej fizyki kwantowej. W sposób klarowny i przejrzysty przedstawia podstawowe fakty z teorii strun, teorii inflacji, teorii Wielkiego Wybuchu, teorii grawitacji oraz najnowsze odkrycia astronomii obserwacyjnej. „Warto sięgnąć po tę książkę, gdyż jej lektura to cudowna podróż, z przewodnikiem-znawcą przedmiotu, po Wszechświecie, którego zrozumienie zmusza nas, byśmy sięgali do granic wyobraźni” - powiedział Brian Greene, profesor fizyki teoretycznej, autor Struktury kosmosu i Piękna Wszechświata.

Michio Kaku - absolwent Harvard University, profesor fizyki teoretycznej na City University of New York (CUNY) oraz wspaniały popularyzator nauki jest także autorem znanych polskiemu czytelnikowi książek: Hiperprzestrzeń (1996, 2005) oraz Wizje (2000).

Informacje dodatkowe o Wszechświaty równoległe. Stworzenie Wszechświata, wyższe wymiary i przyszłość kosmosu:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 83-7469-410-6

Kup książkę Wszechświaty równoległe. Stworzenie Wszechświata, wyższe wymiary i przyszłość kosmosu

Wszechświaty równoległe. Stworzenie Wszechświata, wyższe wymiary i przyszłość kosmosu - opinie o książce

Wizje, czyli jak nauka zmieni świat w XXI wieku
Michio Kaku0
Okładka ksiązki - Wizje, czyli jak nauka zmieni świat w XXI wieku

Dokąd zmierza współczesna nauka? Jakie odkrycia w genetyce, kosmologii, badaniach nad sztuczną inteligencją przyniesie XXI wiek? Czy uda nam się rozpocząć...

Przyszłość umysłu. Dążenie nauki do zrozumienia i udoskonalenia naszego umysłu
Michio Kaku0
Okładka ksiązki - Przyszłość umysłu. Dążenie nauki do zrozumienia i udoskonalenia naszego umysłu

Dwie największe zagadki natury to umysł i Wszechświat. Korzystając z bogatego arsenału narzędzi technicznych, byliśmy w stanie sfotografować galaktyki...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;