Wojowniczka z Dzikiego Lasu

Jak zabić boga?

Osiemnastoletnia Rasmira, córka wodza wioski Seravin, przez całe życie trenowała, aby stać się wojowniczką. W przyszłości miała chronić małą osadę przed potworami czającymi się w Dzikim Lesie.

Kiedy nadchodzi Dzień Dojrzałości, który ma być dla niej próbą udowodnienia własnej wartości, dziewczyna zawodzi. Nikt jej nie wierzy, że została zdradzona i poniosła porażkę nie ze swojej winy. Fakt jest faktem: nie przeszła próby i za karę zostaje wygnana z wioski.

Ma jednak szansę odzyskać utracony honor. W tym celu musi zabić Peruxolo, okrutnego boga. Tocząc wewnętrzną walkę z poczuciem zdrady i beznadziei, Rasmira poznaje sprzymierzeńców. Z czasem zrozumie, że aby przetrwać i wykonać zadanie, powinna odważyć się zaufać innym.

Informacje dodatkowe o Wojowniczka z Dzikiego Lasu :

Wojowniczka z Dzikiego Lasu - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-12-13, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, słyszałam o jej wcześniejszych powieściach jednak nie miałam okazji z żadną zapoznać się bliżej. Do sięgnięcia po historię Rasmiry zachęcił mnie intrygujący opis i okładka, która ogromnie przyciąga oko. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, przyjemny, co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko i z dużym zainteresowaniem. "Wojowniczka z Dzikiego Lasu" to taka młodzieżówka w klimacie fantasy, trochę bałam się takiego połączenia, ale po przeczytaniu kilkunastu stron okazało się, że niepotrzebnie, bo książka naprawdę wciąga czytelnika do tego magicznego i pełnego tajemnic świata. Fabuła książki została w bardzo ciekawy sposób nakreślona i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie świetnie wykreowani. Historia została przedstawiona z perspektywy głównej bohaterki, co pozwoliło mi lepiej ją poznać, dowiedzieć się co czuje, myśli, z czym się mierzy, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć jej postępowanie oraz decyzję, które często należały do naprawdę trudnych. Rasmira od początku zaskarbiła sobie moją sympatię, bardzo lubię takie żeńskie postaci w książkach - pewne siebie, waleczne, mądre. Całość została skonstruowana tak, że zaczynając czytać kolejną stronę nie wiedziałam tak naprawdę czego mogę jeszcze się sodziewać, historia bohaterów dostarcza całej palety emocji! "Wojowniczka z Dzikiego Lasu" to przede wszystkim historia o zaufaniu, przetrwaniu oraz walce z przeciwnościami losu i własnymi lękami! Naprawdę miło spędziłam czas z tą książką i jej bohaterami, z chęcią w przyszłości sięgnę po inne książki autorki! Moja ocena 8/10.

❄️❄️❄️

„Strach przeszył mnie aż do kości.

I wtedy zdałam sobie sprawę z pewnej bardzo ważnej rzeczy. Nawet jeśli nie znałam żadnej odpowiedzi, nawet jeśli nie wiedziałam, gdzie iść i co ze sobą zrobić…

Nie chciałam umierać”.

❄️❄️❄️

„Wojowniczka z dzikiego lasu” to kolejna książka Tricii Levenseller, którą miałam okazję czytać.

Bardzo lubię styl autorki i jej teksty. Lubię w nich to, że są oryginalne, przez co intrygują. Dodatkowo nie są za długie, a tym samym są pozbawione niepotrzebnie rozwlekanych wątków.

I tak było i w tym przypadku.

,,Wojowniczka z dzikiego lasu” jest lekturą idealnie wywarzoną. Fantastyka z nutką romansu. Akcja i emocjie.

A do tego wszystkiego dobra kreacja bohaterów, a w szczególności głównej kobiecej postaci.

Naprawdę zachwycają mnie takie, pozycję, choć oczywiście jestem świadoma także ich wad.

W tym wypadku taką wadą okazał się sam wstęp do historii, a właściwie jego brak. Naprawdę zaczynając, lekturę miało się wrażenie, że to środek, a nie początek książki. Dziwne uczucie, choć do szybkiego opanowania.

Dodatkowo samo zakończenie było wprost błyskawiczne i nieco rozczarowujące jak na to, co się zapowiadało.

Mimo wszystko biorąc, pod uwagę całokształt przyznam szczerze, że naprawdę mi się ta książka podobała.

Miło spędziłam przy niej czas i dlatego teraz mogę wam z czystym sumieniem ją polecić.

Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2023-03-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-11-19, Ocena: 6, Przeczytałam, E-booki, 2022, Fantasy,
Córka Króla Piratów
Tricia Levenseller0
Okładka ksiązki - Córka Króla Piratów

,,- Pójdziesz z nami. - Myślę, że szybko się nauczysz, kapitanie, że nie lubię, gdy ktoś mi mówi, co mam robić." Wysłana na misję, by odnaleźć...

Cienie między nami
Tricia Levenseller0
Okładka ksiązki - Cienie między nami

Alessandra Stathos, druga córka lorda Masisa, ma dość bycia ignorowaną, dlatego opracowała doskonały plan, jak zdobyć władzę: 1) uwieść Króla Cieni, 2)...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;