Wpół do końca czasu

Nastoletnia Jane Halley ma wyjątkowy dar: dostrzega odkształcenia przestrzeni i śni powtarzające się sekwencje wzorów. Jej życie biegnie spokojnym i uporządkowanym torem – do dnia, w którym spotyka Adama Reiniera, chłopaka pochodzącego z równoświata Tanglum. To właśnie on otwiera przed dziewczyną bramy do równoległych rzeczywistości, tłumaczy jej zdolności i wciąga w skomplikowaną sieć sojuszów oraz konfliktów zagrażających wszystkim wersjom wszechświata.

Wkrótce po poznaniu Adama, Jane odwiedza kolejny niezwykły gość z Tanglum: jej nieżyjący od lat dziadek Stan. Ma on odmienne od Adama plany na przyszłość. Zmuszona do wyboru między dwiema frakcjami, Jane decyduje się wyruszyć w nieznane, aby lepiej zrozumieć swoją rolę w nadchodzących wydarzeniach. W podróży, poza Adamem, towarzyszy jej szkolny kolega, Feliks Cassel. Czy niebezpieczna wyprawa przez alternatywne rzeczywistości przyniesie odpowiedzi na dręczące ją pytania?

Informacje dodatkowe o Wpół do końca czasu:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2024-05-08
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Wpół do końca czasu

Wpół do końca czasu - opinie o książce

Avatar użytkownika - zapiskimola
zapiskimola
Przeczytane:2024-05-17, Ocena: 5, Przeczytałem,

Współpraca reklamowa z @adamska.mag

"Wpół do końca czasu" Magda Adamska

4,5/5 ?

,,- Zachować spokój i nie ruszać się. Jesteście na celowniku Gwardii. Każde zachowanie sygnalizujące, że nie zamierzacie postępować zgodnie z instrukcjami, zostanie odebrane jako wrogie. Powtarzam: nie ruszać się."

Ja ostatnio trafiam na same świetne debiuty, jak babcię kocham!

Kiedy @adamska.mag zaproponowała mi współpracę nad tą książką i opisała, o czym ona jest miałam takie - "okej.. to może być dobre".

Troszeczkę się pomyliłam, ponieważ to było BARDZO dobre!

Ja wam kiedyś mówiłam, że z fantastyką mam dziwne stosunki. Trochę się w niej gubię, a trochę się w niej kocham, to wszystko zależy od danej książki.

I tutaj zdecydowanie się zakochałam ?

Autorka wprost rewelacyjnie włada piórem, gładko wprowadzając czytelnika do swojego świata, nie pozwalając, aby czuł się zagubiony. Ogromny plus za to, bo nie każdy pisarz potrafi tak lekko prowadzić fabułę.

A kolejnym plusem są dla mnie bohaterowie, którzy nie są tacy.. płascy? ?

Chodzi mi o to, że Magda tchnęła w nich życie, sprawiając, że czytelnik nie ma ochoty się z nimi rozstawać.

Szczególną sympatią obdarzyłam Jane ?

Fabuła nie pędzi, wszystko jest poprowadzone w takim spokojnym tempie, dzięki czemu czytelnik może się wczuć. Morze tajemnic wylewa się z książki, sprawiając, że człowiek chce poznać ciąg dalszy natychmiast, nie zważając na obowiązki domowe (w moim przypadku skończyło się to małą kłótnią z narzeczonym ?), czy w ogóle życie poza książką.

Po co komu oddychanie, skoro ma taką historię przed sobą, nie?

Absolutnie nie powiedziałabym, że to jest debiut. Nie twierdzę, że debiutanci piszą kiepsko i widać po nich brak warsztatu, ale w tym przypadku po prostu czuć taką pewność w tym, co autorka stworzyła, jakby kariera pisarki była dla niej stworzona.

Chociaż.. może właśnie tak jest? Może właśnie przeznaczone jest Magdzie podbicie sceny literackiej?

Z pewnością jej książka zasługuje na ogromny rozgłos.

Myślę, że miłośnicy fantastyki będą zadowoleni z lektury.

Nie.

Ja to wiem!

@adamska.mag - liczę, że podbijesz rynek! ?

,,- Wszystko dzięki tobie, droga Jane - powiedział miękko. - Po prostu zaufaj intuicji, ona powinna cię zaprowadzić do domu."

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;