Wszystkie barwy siatkówki

Jeśli sądzisz, że życie znanych sportowców to sielanka – masz rację. Jeśli twierdzisz, że jest im łatwiej niż innym – również nie będę mówił, że jest inaczej. Są jednak tematy, o których zapewne nie masz pojęcia. Chcesz wiedzieć, co się dzieje w momencie, kiedy gasną światła? Jestem pewny, że tak. Masz tu sto procent prawdy o jasnych i ciemnych stronach zawodowego sportu. To nie jest kolejna książka napisana przez anonimowego dziennikarza, który chce się wybić na czyjejś sławie. To szczere wyznanie człowieka, który zjadł zęby na siatkówce. Na tym, na czym znam się najlepiej. Marcin Prus – wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej, nazywany Dennisem Rodmanem volleya. Obecnie trener i dziennikarz radiowy, a także dyrektor sportowy Plaża Open, ogólnopolskiego cyklu turniejów siatkówki plażowej.

Informacje dodatkowe o Wszystkie barwy siatkówki:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2013-11-04
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-792401-0-4

Kup książkę Wszystkie barwy siatkówki

Wszystkie barwy siatkówki - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-10-27, 52 książki w 2016 roku,
Nie polecam, irytujący język, poglądy, wszystko.
Avatar użytkownika - milzlol
milzlol
Przeczytane:2015-01-06, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015, Mam, Sport,
Mało jest książek dotyczących siatkówki, zawodników. Mamy autobiografię Raula Lozano, biografię Andrei Anastasiego i w końcu książkę Marcina Prusa. Jako, że jestem wielkim fanem siatkówki ta książka po prostu musiała się znaleźć na mojej półce. Czytało mi się ją bardzo szybko i łatwo, skończyłam w niecały dzień. Opisana jest tutaj cała kariera, często w niewybrednych słowach. Trochę mnie rozczarowało mało informacji o tej całej "przedmeczowej otoczce", jak zawodnicy żyją między kolejnymi rzeczami. Jednak opowieść opisana przez Marcina Prusa pokazuje, że profesjonalny sport to nie tylko zabawa, pieniądze i sława. To również milion wyrzeczeń, niespodziewane kontuzje które mogą przekreślić Twoją karierę. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana siatkówki "W niemal każdym miejscu na świecie, do którego zawitaliśmy, zostaliśmy przyjęci przez fantastycznych polonusów. Niniejszym kieruję w imieniu naszej reprezentacji słowa podziękowania do Polonii z całego świata. Dziękuję Wam za bezinteresowną pomoc, wsparcie i życzliwość. Za to, że byliście z nami na dobre i na złe. Zawsze mogliśmy na Was liczyć. Bez Was podróże nie byłyby takie same."
Avatar użytkownika - wwwiolka
wwwiolka
Przeczytane:2014-02-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2014, Sport,
Marcin Prus jest w polskim sporcie postacią niezwykłą. Dla fanów siatkówki, których w naszym kraju jest tak wielu, jest symbolem pewnej epoki. Jeszcze nie tej, gdy zdobywaliśmy medale w najważniejszych światowych zawodach, ale powolnego budowania drogi do wielkich sukcesów. Marcin Prus nie doczekał ich już w swojej zawodowej karierze. Kontuzje i brak porozumienia z włodarzami klubu zakończył jego przygodę sportowca. W swojej książce Prus dokładnie rozlicza się z całym siatkarskim światem. Nie oszczędza tu nikogo. Dostaje się i władzom klubów, reprezentacji, kolegom z boiska i największym autorytetom trenerskim. Były siatkarz opisuje dokładnie blaski, ale też głównie cienie swojego zawodu. Dostajemy też w tej książce zabawne, a niekiedy też lekko żenujące historyjki z meczów i zgrupowań. Marcin Prus nigdy nie należał do grzecznych chłopców i to znakomicie udowadnia swoją książką.
Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2015-11-22, Ocena: 5, Przeczytałam,
Mistrzem być
Marcin Prus0
Okładka ksiązki - Mistrzem być

Książka opowiada o tym, co w dzisiejszych czasach jest bezcenne. O cechach charakteru przyszłego mistrza. Oparta jest o doświadczenie zawodnicze i pozazawodnicze...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;