Wszystkie noce Zeusa. Boski romans

Gdy gromowładny bóg zejdzie z Olimpu, by pokochać śmiertelniczkę
Zeus jest ― dosłownie ― bosko seksowny i zupełnie niezdolny do zachowania wierności swojej żonie. Wreszcie Hera nie wytrzymuje. Zawiera sojusz z przedwiecznymi kochankami Zeusa. Razem rzucają na niego klątwę. Odtąd przez kolejne stulecia bóg będzie żył uwięziony w posągu z brązu. Raz na stulecie odzyska władzę nad ciałem i częścią swoich mocy, by przez dwa tygodnie próbować rozkochać w sobie kobietę i… samemu obdarzyć ją uczuciem. Jest tylko jeden problem: tej magicznej znajomości Zeus nie może skonsumować.
Czy zmysłowy ojciec bogów utrzyma ręce przy sobie i wygra z przekleństwem Hery? Czy ochroni ukochaną przed mitologicznymi stworami… i samym sobą?
Książka dla czytelników powyżej osiemnastego roku życia.

Informacje dodatkowe o Wszystkie noce Zeusa. Boski romans:

Avatar użytkownika - magdalenagrzejszczyk
magdalenagrzejszczyk
Przeczytane:2024-04-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

⚡⚡⚡⚡⚡ Recenzja ⚡⚡⚡⚡⚡

Gosia Lisińska " Wszystkie noce zeusa. Boski romans "
@gosialisinska

Wydawnictwo : Editored
@editio.red

⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡

" Liczy się tylko, że jest moja, chociaż jeszcze tego nie wie. Błyszczy w słońcu naznaczona złotem. Moimi barwami..."

"Wszystkie noce Zeusa. Boski romans" to książka, która łączy w sobie humor i pikantne sceny..
Jest pełna niezapomnianych momentów, które sprawiają, że czytanie jest jeszcze bardziej porywające..

Styl autorki jest dynamiczny i przyciąga uwagę od pierwszej strony.. Jej opisy są tak barwne i realistyczne, że czujemy się jakbyśmy tam byli..
Wciąż odkrywamy nowe aspekty historii i jesteśmy zafascynowani tym, jak umiejętnie buduje emocje i konflikty wewnętrzne bohaterów..

Ciekawe jest również jak autorka eksploruje tematy miłości, tajemnicy i niepewności, co dodaje głębi i emocji do historii..

W tej książce, narracja jest prowadzona z dwóch perspektyw: z perspektywy "Ona" i " On" Anety i Zeusa.. To daje nam możliwość zobaczenia historii zarówno z kobiecego, jak i męskiego punktu widzenia..

W tej książce możemy znaleźć fascynujące połączenie mitologii z nowoczesnym światem.. Autorka przedstawia nam wspaniałe reinterpretacje mitologicznych postaci i wątków, tworząc unikalną i intrygującą historie.. Jest to naprawdę ciekawy sposób na odkrywanie mitologii w zupełnie nowym wydaniu..

" Znałam te oczy. Znałam ich mroczne spojrzenie. Śniłam je wielokrotnie. Przynajmniej dotychczas miałam pewność, że to były sny..."

Historia zaczyna się od Anety, która pracuje w biurze i zakochuje się w swoim uroczym koledze z pracy.. Ale niestety, chłopak zmienia pracę, a potem w klubie dzieje się jakiś incydent, który zmienia ich relację.. Aneta, pod wpływem impulsu i namowy koleżanki, wysyła swoje podanie o pracę i niespodziewanie dostaje szybką odpowiedź.. Okazuje się, że trafiła do firmy o nazwie Olimp, gdzie zostaje asystentką prezesa..
A kim jest ten prezes? Nic innego jak sam Zeus, boski przystojniak!

Historia również opowiada o Zeuście, który jest nie tylko bogiem, ale także niezdolny do zachowania wierności swojej żonie, Herze.. W końcu Hera i jego przedwieczni kochankowie zawierają sojusz i rzucają na niego klątwę..
Od tego momentu Zeus jest uwięziony w posągu z brązu, a tylko raz na stulecie może odzyskać władzę nad swoim ciałem i częścią swoich mocy..
Przez dwa tygodnie próbuje rozkochać w sobie kobietę i obdarzyć ją uczuciem, ale niestety nie może skonsumować tej magicznej znajomości..

Czy Zeus po tysiąc leciach, w końcu przełamie klątwę?

"Nie wystarczy nosić boskie imię, żeby być bogiem".

Już teraz wiem, że mityczna ambrozja, czyli najlepsze, co ma do zaoferowania Olimp, wygląda jak musli. Wiem już także, z jakich składników składa się boski romans. Otóż to potraktowana z przymrużeniem oka, mieszanka mitologii, erotyki i humoru. A takie romantasy to nie lada gratka dla wszystkich koneserów tego gatunku.

Małgorzata Lisińska od zawsze była uzależniona od czytania, o czym świadczy fakt, że w dzieciństwie, przynajmniej raz w tygodniu, biegała do biblioteki. Autorka ujarzmiła osobisty syndrom Scarlett O'Hara i teraz już wie, że najlepsze na "pomyślę o tym jutro" są książki. Zwłaszcza te lekkie, przyjemne i zabawne, czyli takie, jakie sama serwuje swoim czytelnikom.

Aneta zakochała się w swoim koledze z pracy, który pewnego dnia pokazuje je swoją prawdziwą twarz. Dwudziestopięciolatka przeżywa więc zawód miłosny i za namową przyjaciółki, odpowiada na ofertę pracy w międzynarodowej firmie o nazwie Olimp. Ku swojemu zdumieniu, niemal od ręki dostaje posadę asystentki prezesa. Jej Szef to Zeus, boski przystojniak, który pragnie zrzucić z siebie klątwę.

Tego w naszej rodzimej literaturze romansowo-erotycznej chyba jeszcze nie było. Połączenia boskiego pierwiastka z ludzkim, połączenia mitu i faktu, połączenia dwóch gorących serc z zupełnie inne bajki. Gosia Lisińska, inspirując się bogatą grecką mitologią splotła ze sobą to, co rzeczywiste z tym, co nadnaturalne. Jest więc fantasy z Zeusem, Herą i Posejdonem na czele, ale na pierwszym planie jest oczywiście romans, pełniący swoistą rolę silnika napędowego dla całej warstwy fabularnej tej książki. Romans dość niezwykły, bo uczucie łączące śmiertelniczkę z bogiem już z samej definicji zwiastuje szereg kłopotów, a to oznacza, że w tej historii sporo się dzieje.

Intrygującym okazuje się pomysł autorki na zawiązanie głównego wątku powieści wokół klątwy, z jaką musi zmagać się mityczny Zeus. Dzięki temu motywowi, Gosia Lisińska konstruuje fabułę, w której pierwszoplanową rolę pełnią barwni bohaterowie i relacje, jakie ich łączą. Nie sposób przy tym nie zwrócić uwagi na ukazaną w krzywym zwierciadle, skomplikowaną braterską więź Zeusa i Posejdona. Barwną postacią okazuje się także Hebe, córka Hery, która lubi sobie dosadnie zakląć. W trakcie lektury uśmiech na twarzy wywołują również rozmowy pomiędzy mitycznymi bohaterami oraz dialogi Anety ze swoją mamą.

"Wszystkie noce Zeusa" to pikantna opowieść o pewnej magicznej znajomości, która zapewniła mi kilka godzin dobrej rozrywki. Poznacie w niej nieco inne oblicze znanych wam mitologicznych postaci, wybierzecie się w niepowtarzalną podróż z Pegazem i przede wszystkim zasmakujecie boskiej ambrozji, również tej miłosnej. Gosia Lisińska, bawiąc się mitem, zaprasza do tej zabawy także was.

Pikantnie po włosku
Gosia Lisińska0
Okładka ksiązki - Pikantnie po włosku

Czy szalony romans ma szanse przerodzić się w coś trwałego? Zwłaszcza szalony romans z własnym szefem? Życie Magdy nigdy nie było poukładane czy zwyczajne...

Sztuka zabijania
Gosia Lisińska0
Okładka ksiązki - Sztuka zabijania

Przyjaciele z podwórka w warszawskiej Radości wierzyli, że przejdą przez życie ramię w ramię. I chociaż koleje losu ich rozdzieliły, przyjaźń sprawia...