Nie da się przejść obojętnie obok ludzkiego szczęścia.

Julia, rozpoczynając pracę w kieleckim liceum, nie tyle liczy na zmianę w swoim życiu, ile marzy o ucieczce od trudnych i bolesnych wspomnień związanych z jej wcześniejszym zaangażowaniem się w działalność ośrodka interwencyjnego dla młodzieży. Okazuje się jednak, że charyzmatyczny dyrektor szkoły ma dla niej zupełnie niespodziewany plan, związany z wprowadzanym w placówce eksperymentem pedagogicznym. Mimo że marzyła o spokojnej pracy nauczycielki angielskiego, musi się zmierzyć z zupełnie nowymi wyzwaniami, które prowadzą ją do odkrycia, że bez względu na to, ile ludzie mają lat, oznaką prawdziwego życia jest miłość. Obserwując, jak do miłości dojrzewają jej wyjątkowi wychowankowie, sama otwiera się na nieznane jej do tej pory doświadczenia, które pomagają jej uporać się ze zwątpieniem i przebaczyć samej sobie.

Kolejna książka Roberta D. Fijałkowskiego to nastrojowa opowieść o losach kilkorga ludzi w różnym wieku, którzy niespodziewanie spotykają się w jednym liceum. Okazuje się, że niezwykła placówka oświatowa to miejsce, w którym znakomicie sprawdza się maksyma, iż nie uczymy się dla szkoły, lecz dla życia. Powikłanym losom bohaterów towarzyszą zachwycające dźwięki utworów Chopina i przepiękne opisy krajobrazu Gór Świętokrzyskich.

Informacje dodatkowe o Zagraj ze mną miłość:

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2024-03-13

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Zagraj ze mną miłość

Opinie o książce - Zagraj ze mną miłość

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:,
Julia przeprowadza się do Kielc, żeby uciec od bolesnych wspomnień. Rozpoczyna pracę w liceum. Dziewczyna trzyma się z boku, ale dyrektor widzi w niej ogromny potencjał i angażuje ją w pewien projekt, który sprawi, że niestety demony przeszłości dopadną powrócą. Elena to młoda dziewczyna, która jest nowa w klasie, a od samego początku wzbudza zainteresowanie pozostałych uczniów. Julia i Elena przekonają się, że miłość można znaleźć wszędzie i w najmniej oczekiwanym momencie. Książka porusza bardzo ważny temat jakim jest hejt, walka o własne marzenia. Bardzo klimatyczna i przyjemna lektura. Polecam

Zagraj ze mną miłość - opinie o książce

Będę tu z tobą
Robert D. Fijałkowski0
Okładka ksiązki - Będę tu z tobą

Pełna barw opowieść o obietnicy, którą złożyć może tylko prawdziwa miłość Dwudziestoletnia Zuzanna wraz z domem na Mazurach i prawem do dorobku artystycznego...