Zastygłe życie

W małej zatoczce zostają znalezione zwłoki studentki Malin Larsson. Została zamordowana, ale chociaż nie żyje od pewnego czasu, nikt nie zgłosił jej zaginięcia. W śledztwie podejrzenie pada na chłopaka dziewczyny Alfa Brinka, ten jednak nie przyznaje się do winy. Śledczy sprawdzają przeszłość zamordowanej. Okazuje się, że jest sierotą - ma tylko brata i siostrę. Co więcej, jej ojciec również zginął przed wielu laty w tajemniczych okolicznościach. Czy te dwie śmierci coś łączy? Wahlberg kreśli realistyczne postacie, w profesjonalny sposób snuje intrygę, barwnie i ciekawie opisuje środowisko lekarskie. [Świat Książki, 2011]

Informacje dodatkowe o Zastygłe życie:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: Ett Fruset Liv
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Wojciech Łygaś

Kup książkę Zastygłe życie

Zastygłe życie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-09-08, Ocena: 5, Przeczytałam,
Kto zabił Malin? Nowe wątki, zmienność akcji. Gdy wydaje się, że znamy odpowiedź, kto jest mordercą to pojawia się nieoczekiwane rozwiązanie. Z drugiej strony to bardzo często zdarza się, że zabójca jest bliska nam osobą.
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-11-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 52książki/2014,
Miałam nadzieję, że tak jak "Ostatni dyżur" akcja powiązana będzie z medycyną. Komisarz Claes Claesson prowadzący sprawę i lekarka Veronika Lundberg jego partnerka są na kartach ale na tym podobieństwa się kończą. Ginie młoda dziewczyna, głównym podejrzanym jest zaś jej chłopak. Komisarzowi cos jednak nie pasuje. zaczyna szukać i... doszukuje się bardzo mrocznej tajemnicy. Typowa problematyka dla Skandynawii - jaka ? Sami przeczytajcie.
Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2021-04-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

"Młode pokolenie, to już zupełnie inny gatunek ludzi"

Kolejna, trzecia już część opowieści o Claesie Claessonie i jego pracy i rodzinie, za mną. Książki Pani Wahlberg, nie osiągają wysokich not i wychwalających opinii, jednak ja coraz bardziej lubię Claesa, jest dla mnie bardziej prawdziwy i "ludzki", niż większość super glin, serwowanych przez innych pisarzy. Tych, co to zabili go i uciekł. Claes, tym razem dodatkowo zaatakowany przez lumbago, niedosypiający i wiecznie zmęczony, przez swoją małą córeczkę, nie poddaje się. Zwłaszcza kiedy ma za zadanie rozwiązać kolejne morderstwo.

Tym razem zamordowano młodą studentkę szkoły pielęgniarskiej. Kto i dlaczego to zrobił? To dobre pytanie, jednak tutaj ważniejsze się wydaje, jak to jest, że nikt do czasu znalezienia zwłok, nie szukał tej ślicznej i bardzo nieśmiałej dziewczyny, dlaczego ?

To prawda, że autorka przytacza wiele oczywistych oczywistości, mądrości znanych od wieków, co w końcu może się stać uciążliwym gderaniem. To prawda, że nie za wiele napięcia w tej książce, że czasami się wydaje, że jest to pozycja obyczajowa z wątkiem kryminalnym, a nie rasowy kryminał, ale w tym wypadku i w wykonaniu tej autorki, jakoś mi to nie przeszkadza. Bo w końcu i tak, mimo że powoli i flegmatycznie nawet, śledztwo zostaje zakończone, winny znaleziony i ukarany i tak dalej.

Ja będę dalej czytać książki tej pani doktor ginekolog, bo bardzo jestem ciekawa kolejnych zabójstw, no i tego czy nie młody już wiekiem, za to bardzo młody stażem ojcowskim,Claes, pójdzie w końcu na "urlop tacierzyński" czy nie ?

Avatar użytkownika - blackolszi
Przeczytane:2014-04-06, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Pocieszyciel
Karin Wahlberg0
Okładka ksiązki - Pocieszyciel

W późny piątkowy wieczór pogrążona w myślach kobieta wraca do domu obok cmentarza w spokojnym Oskarshamn. Zza cmentarnego ogrodzenia dobiegają...

Podglądaczka
Karin Wahlberg0
Okładka ksiązki - Podglądaczka

Bestsellerowa seria szwedzkich kryminałów - 1,5 miliona sprzedanych egzemplarzy W czasie jazdy na nartach lekarz Johan Söderlund wpada pod samochód kolegi...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;