Zrozumieć psa. Jak być jego lepszym przyjacielem

Książka obowiązkowa dla każdego miłośnika psów.

Jeszcze sto lat temu większość psów pracowała na swoje utrzymanie. Ludzie, hodując je, dążyli do tego, by były wytrzymałe i pracowite, a także by były dobrymi towarzyszami człowieka. Dziś hodujemy psy bardziej dla ich urody, niezgodnie z ich naturalnymi predyspozycjami. John Bradshaw stara się pokazać nam świat z perspektywy psa. Neguje szereg obiegowych opinii dotyczących psów, tłumacząc, że psy nie są w żadnym razie dążącymi do dominacji udomowionymi wilkami. Są wyjątkowymi stworzeniami, u których rozwinęły się cechy umożliwiające im życie w harmonii z innymi gatunkami, zwłaszcza z ludźmi. Wiedza ta obliguje nas do wypełniania naszych podstawowych obowiązków wobec nich - szacunku i brania pod uwagę ich anatomicznych i psychologicznych cech.

Cudowna i przejrzyście napisana książka o wszystkim, co wiąże się z psami - ich emocjami, mentalnością i rasami. Profesjonalizm i doświadczenie Bradshawa dopełniają jego dobroć i humanitaryzm. Przeczytaj, zanim w twoim życiu pojawi się pies.

Alexandra Horowitz, autorka Oczami psa

John Bradshaw jest dyrektorem Instytutu Antrozoologii na Uniwersytecie Bristolskim oraz autorem bestsellerów z listy ,,New York Timesa": Zrozumieć kota i Zrozumieć psa. Jest także współautorem książki Naucz się, kocie. Mieszka w Southampton w Anglii.

Informacje dodatkowe o Zrozumieć psa. Jak być jego lepszym przyjacielem:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2024-04-10
Kategoria: Hobby
Tytuł oryginału: DOG SENSE. HOW THE NEW SCIENCE OF DOG BEHAVIOR CAN MAKE YOU A BETTER FRIEND TO YOUR PET

Tagi: Publikacje popularne na temat zwierząt domowych

Kup książkę Zrozumieć psa. Jak być jego lepszym przyjacielem

Naucz się kocie. Jak sprawić, by ludzie i koty żyli razem szczęśliwiej
John Bradshaw0
Okładka ksiązki - Naucz się kocie. Jak sprawić, by ludzie i koty żyli razem szczęśliwiej

Zakłada się, że koty nie poddają się tresurze i że szkolenie nie jest im potrzebne. Autorzy dowodzą, że jest to możliwe, a nawet bardzo wskazane. Wyrobienie...

Zwierzęta wśród nas. Jak zwierzęta czynią nas ludźmi
John Bradshaw0
Okładka ksiązki - Zwierzęta wśród nas. Jak zwierzęta czynią nas ludźmi

Autor kultowych poradników Zrozumieć psa, Zrozumieć kota i Naucz się kocie wyjaśnia, dlaczego mieszkanie pod jednym dachem ze zwierzętami od zawsze stanowi...