"Ostatni wykład" w 1 Programie Polskiego Radia

«poprzedni     następny»
2009-01-31 22:22:20

Bestsellerowa powieść "Ostatni wykład" autorstwa zmarłego na raka profesora Randy'ego Pauscha wydana przez wydawnictwo Nowa Proza będzie emitowana wodcinkach w 1 Programie Polskiego Radia od 02 lutego do 13 lutego waudycji "Cztery Pory Roku". Książkę czyta aktor Adam Ferency.

Magazyn "Time" umieścił Randy'ego Pauscha na liście stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Telewizja ABC News nadała mu tytuł CzłowiekaRoku 2007. A wszystko dzięki swemu niezwykłemu wykładowi "Jak spełniłem swoje marzenia z dzieciństwa".

Na ostatnim wykładzie Randy Pausch tłumaczył zasłuchanym studentom, jak należy żyć."Okazuj ludziom wdzięczność za to, co dla ciebie zrobili. Kiedy coś spieprzysz, przeproś. Nigdy nie narzekaj, po prostu pracuj jeszcze ciężej.A przede wszystkim nie rezygnuj z dziecięcych marzeń" - mówił profesor,okraszając wykład licznymi dygresjami, wspomnieniami z młodości i dowcipami. " Większość nas miało w dzieciństwie marzenia: miejsca, które chcieliśmy zwiedzić, ludzie, których chcieliśmy spotkać, pracę, która chcieliśmy wykonywać. To wszystko to nasze marzenia, które mogą się stać potężnym źródłem motywacji. Niektórzy z czasem rezygnują z nich.Zachowanie ich to podstawowa wartość, która świadczy o naszym człowieczeństwie.Zachwycona publiczność wielokrotnie przerywała mu wybuchami śmiechu i owacjami. "Widzicie podpuchę w tym wykładzie? Nie mówiłem do was lecz do moich dzieci" - oświadczył Pausch na zakończenie, a sala wręcz eksplodowała oklaskami. Na nagraniu zamieszczonym na YouTube widać, że wielu studentów ocierało w tym momencie łzy.           

Ostatni wykład od 12 tygodni jest na liscie bestsellerów Empik oraz listach bestsellerów innych sieci. Oprócz światowego megabestselleru "Sekret" Rhondy Byrne jest to najczęściej kupowana książka wydawnictwa Nowa Proza. Ostatni wykład można obejrzeć na You Tube wchodząc ze strony wydawnictwa www.nowaproza.eu

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów