Nad Krainą Czarów

«poprzedni     następny»
2016-09-12 06:31:57
news - Nad Krainą Czarów

Nakładem Wydawnictwa M ukazała się właśnie książka Catherynne M. Valente O pewnej dziewczynce, która wzleciała nad Krainę Czarów i przecięła Księżyc na pół. Tojuż trzeci tom opowieści o dziewczynce o imieniu September, która podróżuje do Krainy Czarów.

 

September tęskni za Krainą Czarów i swoimi przyjaciółmi: Librowerną Elem i Sobótką. Pragnie znów porzucić nudne domowe obowiązki i wyruszyć na poszukiwanie przygód. Nie wie jednak, że tym razem zostanie uniesiona aż na Księżyc, gdzie odnajdzie przyjaciół i stawi czoła wyzwaniu ocalenia Krainy Czarów przed księżycowym yeti o wielkiej sile i tajemniczych mocach.

 

Catherynne M. Valente stworzyła jedno z najbardziej niezwykłych dzieł fantasy, dla dorosłych i dzieci, opublikowane w tym wieku - czytamy w magazynie „Time”. Bawi się konwencją baśni i mitu, czerpie inspiracje z innych dzieł, ale tworzy własną, oryginalną opowieść, pełną przygód, zaskakujących wydarzeń, przewrotnego poczucia humoru i zabaw językiem. Warto sięgnąć po cykl, w skład którego wchodzą także powieści O pewnej dziewczynce i jej podróży do Krainy Czarów na okręcie własnoręcznie wykonanym i O pewnej dziewczynce i o tym, jakie harce wyczyniała pod Krainą Czarów. Dziś zamieszczamy fragment najnowszej części serii:

 

 

 
Opinia
Treści
martucha180 Linia koment Tez bym chciała się odbyć taką podróż!
2016-09-12 08:05:10
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów