Książki na 2017 rok

Data: 2017-01-24 13:10:13 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Autor X
udostępnij Tweet
News - Książki na 2017 rok

Fani literatury czekają na gorące premiery książkowe 2017 roku, a Ci, którzy podjęli noworoczne wyzwanie lub postanowienie szukają tytułów do przeczytania w kolejnych miesiącach. Zebraliśmy kilka książek, po które warto sięgnąć w tym roku. Część z nich jest dostępna w księgarniach, inne dopiero się ukażą.

 

Remigiusz Mróz „W kręgach władzy” Tom 1 „Wotum nieufności"

 

Najpopularniejszy w ostatnich latach polski twórca kryminałów tym razem serwuje czytelnikom serię political fiction. 11 stycznia miała miejsce premiera pierwszego tomu cyklu „W kręgach władzy” – „Wotum nieufności”. Książka porównywana jest do amerykańskiego tytułu „House of Cards” Michaela Dobbsa, na podstawie którego został nakręcony popularny serial. W „Wotum nieufności” tłem wydarzeń jest polska scena polityczna. Daria Seyda, marszałek sejmu, budzi się w pokoju hotelowym z pustką w głowie. Nie pamięta co robiła w ostatnich godzinach i zaczyna dopatrywać się w dziwnej sytuacji spisku. Tymczasem prawicowy polityk Patryk Hauer podczas prac komisji śledczej dowiaduje się o spisku ogromnej rangi państwowej. Dwójka bohaterów o różnych poglądach staje przed zadaniem rozwiązania intrygi. Jak wpłynie to na ich karierę i losy?

 

Remigiusz Mróz „Inwigilacja”

 

Kolejna książka autora trylogii z Wiktorem Forstem trafi do księgarń w marcu. „Inwigilacja” jest kontynuacją serii z prawnikami Joanną Chyłką i Kordianem Oryńskim - Zordonem. Jeśli nie czytaliście poprzednich pozycji z tego cyklu, w oczekiwaniu na premierę możecie sięgnąć po „Kasację”, „Zaginięcie”, „Rewizję” i „Immunitet”.

 

Dave Eggers „Krąg”

 

Kolejna książka jest już dostępna na rynku od ponad roku, ale ze względu na aktualność tematu, sięgnijcie po nią w 2017. Krąg to przestroga przed utratą prywatności i przekazywaniem danych światowym korporacjom. Niektórzy dopatrują się w niej krytyki firm takich jak Apple, Google czy Facebook. Główna bohaterka Mae Holland zostaje zatrudniona w potężnej firmie internetowej i oczarowuje ją korporacyjne życie. Konglomerat Krąg dostarcza pracownikom najlepszej bazy rozrywek, doskonale wyposażonych biur, a nawet luksusowych sypialni dla osób pracujących do późna. Mae szybko przekonuje się jednak, że nowy tryb życia ma drugie dno, a wykonywane przez nią obowiązki mają wpływ na życie i prywatność całego społeczeństwa.

 

Konrad Szołajski „Wisłocka”

 

Końcem stycznia do kin trafia film „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Tym, którzy od wielkiego ekranu wolą książki, polecamy biografię najsłynniejszej polskiej ginekolog i autorki poradnika dla par, wydanego w ponad 7 milionach egzemplarzy. Powieść Szołajskiego bazuje na faktach, ale przybiera formę kryminału w czasach PRL-u. Historia nieudanego małżeństwa, kariery i walki o wydanie bezpruderyjnego podręcznika erotycznego ma wiele elementów wspólnych z faktami, jednak autor wypełnił ją własnymi wyobrażeniami o polskiej nauczycielce seksu.

 

Jo Nesbø „Makbet”

Jeden z najbardziej znanych skandynawskich twórców kryminałów, autor bestsellerów „Krew na śniegu” i „Syn” pisze od nowa Makbeta. Książka, która ukaże się w kwietniu to jedna z pozycji wydawanych w ramach Projektu Szekspir. Wydawnictwo Hogarth Press z okazji 400 rocznicy śmierci wielkiego angielskiego dramaturga poprosiło wybitnych autorów o osadzenie szekspirowskich historii we współczesności. Makbet stał się szkieletem do powieści Jo Nesbø o czasach zimnej wojny, szerzącej się korupcji i strachu przed inwazją atomową. Jak mówi autor, w książce pozbył się tego co szekspirowskie – m.in. 3 czarownice zastąpił 3 liderami gangów narkotykowych. 

 

„A wszystko dzięki Jedz, módl się i kochaj”

 

10 lat temu Elizabeth Gilbert wydała swój pamiętnik, który nie tylko przez 57 tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu bestsellerów New York Timesa, ale i doczekał się ekranizacji z Julią Roberts w roli głównej. Fanki książki o duchowej przemianie podczas podróży do Włoch, Indii i Indonezji już 31 stycznia mogą sięgnąć po tytuł „A wszystko dzięki Jedz, módl się i kochaj”. To zbiór historii ponad 50 osób, które zainspirowane pamiętnikiem przeszły metamorfozę. Nieprawdopodobne, ale autentyczne opowieści o miłości, poszukiwaniu szczęścia i transformacji opatrzone są wstępem Elizabeth Gilbert.

  

Jarosław Grzędowicz „Hel 3”

 

Miłośnicy fantastyki, zwłaszcza naukowej, mogą już zamawiać w przedsprzedaży książkę polskiego pisarza i redaktora Jarosława Grzędowicza. Jak sam tytuł wskazuje w książce pojawi się wątek pierwiastka stanowiącego niemal niewyczerpalne źródło energii, dostępnego jednak na Ziemi w śladowych ilościach. W „Helu 3” czytelnik przenosi się do 2058 roku i świata w którym relacje międzyludzkie zastąpiły omnifony, a monopol na informację mają iwenciarze. Korporacje i władza rządzą ogłupionym społeczeństwem, w którym jednostka nie jest w stanie nic zmienić. Próbę wstrząśnięcia ludźmi podejmuje jeden z iwenciarzy, Norbert. Czy uda mu się pokonać system?

Informacji udzielił serwis znajdz-taniej.pl promocje i książki

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Olga
Ewa Hansen ;
Olga
Zranione serca
Urszula Gajdowska
Zranione serca
Znajdziesz mnie wśród chmur
Ilona Ciepał-Jaranowska
Znajdziesz mnie wśród chmur
Pies na medal
Barbara Gawryluk
Pies na medal
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Pokaż wszystkie recenzje