Opis ksiązki

Kup Teraz

Gra w kłamstwa

Ocena ( 8 osób )
4.5
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2013-10-09
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7515-235-7
Liczba stron: 296
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:nati104
Recenzja - Gra w kłamstwa
Nie można zaprzeczyć, że poprzednia seria Sary Shepard "Pretty Little Liars" odniosła sukces wśród młodzieży. Dlatego zaczynając te książkę nie byłam pewna, czy nie okaże się ona przereklamowana. Na szczęście, tak się nie stało.

"Gra w kłamstwa" to pierwsza część kolejnej serii pełnej tajemnic. Jest wciągająca i zaskakująca. Poznajemy bohaterów, którzy skrywają wiele sekretów i towarzyszymy Emmie i Sutton w poszukiwaniu mordercy. Chociaż muszę przyznać, że wątek zaginionych bliźniaczek jest dość naciągany, to książkę czytało mi się przyjemnie.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
dayna15 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,z_52 książki 2015 (181),
Lekka, przyjemna książka z tajemniczym wątkiem, idealna dla fanów "Pretty Little Liars" i nie tylko. Momentami nieco naiwna (kiedy Emma rzuca wszystko i jedzie odwiedzić siostrę bliźniaczkę po jednej wiadomości na fb), zabawna i mrożąca krew w żyłach. Widać tu zupełnie skrajne zachowania sióstr - Emma, wychowana w rodzinach zastępczych wydaje się być bardziej grzeczna i ułożona niż Sutton, która jest rozpuszczona i zwyczajnie wredna. Sutton z zachowania przypomina mi Ali z PLL. A sama Gra w Kłamstwa wciąga. Jestem ciekawa, co też dziewczyny wymyślą, żeby się "zabawić". Podoba mi się wprowadzenie rozdziałów z przebłyskami pamięci Sutton, wprowadzają trochę zamieszania, a jednocześnie stanowią częściowe wyjaśnienie wydarzeń z przeszłości. Ciekawa ostatecznego rozwiązania i wykrycia przez Emmę mordercy Sutton, zagłębiam się w kolejne tomy.
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Emma nie ma łatwego życia; błąka się od jednej rodziny zastępczej do drugiej, nigdzie nie jest szczęśliwa, pragnie rodzinnego ciepła. Gdy pewnego dnia trafia na filmik z udziałem dziewczyny, która wygląda dokładnie tak samo, zaczyna odkrywać prawdę. Wtedy też domyśla się, że ma siostrę bliźniaczkę, z którą zostały rozdzielone w dzieciństwie. Emma szybko znajduje ją na portalu społecznościowym i umawiają się na spotkanie. Na miejscu jednak okazuje się, że Sutton nie żyje, a Emma musi zająć jej miejsce i udawać swoją siostrę. Dziewczyna zostaje wciągnięta w jakąś dziwną grę i stara się odkryć prawdę. Co się stało z Sutton?

Emma i Sutton żyją w całkiem innych światach. Emma zdana jest właściwie sama na siebie, błąka się po różnych rodzinach, nigdy nie zaznała prawdziwego rodzinnego ciepła. Sutton natomiast ma kochająca rodzinę, niczego jej nie brakuje, jest popularna w szkole. I nagle ta trochę zagubiona dziewczyna musi wskoczyć na miejsce swojej siostry, której tak naprawdę nawet nie zdążyła poznać.

Gdybym nie wiedziała, kto jest autorką książki, to i tak domyśliłaby się, że jest nią Sara Shepard. Są podobieństwa do serii Pretty Little Liars, bohaterki też nie są szczególnie oryginalne; mnie bardzo przypominają dziewczyny z PLL. Ogólnie dostrzegam tutaj dużo podobieństw. I to mnie właśnie martwi, bo nie mam znowu ochoty na tasiemca, w którym na rozwiązanie będę musiała czekać tysiące części. Chyba mimo wszystko nie jestem aż tak tą książką pochłonięta. Owszem, wciągnęła mnie i zainteresowała, spędziłam z nią miłe popołudnie, ale to tyle. Fajna, lekka lektura, idealna na odstresowanie, ale aż takiego szału nie robi. Miejscami mnie nudziła, zwłaszcza na początku.

Wrócę jeszcze do bohaterów. Jedynymi postaciami, które polubiłam są Emma i Ethan. Z prostej przyczyny; oni jako jedyni wydają się tacy normalni i zwyczajni. Reszta bohaterów, a raczej bohaterek to takie typowe amerykańskie nastolatki, o typowych zachowaniach, które dla mnie są irytujące.

Książka mi się podobała, więc to, co zaraz napiszę pewnie wyda wam się dziwne. Bo z jednej strony chcę się dowiedzieć, co się stało z siostrą Emmy, ale z drugiej boję się, że to będzie tak jak w PLL, czyli przeciągane na siłę. Nie wiem, ile części będzie, na razie widziałam sześć. Nie jestem pewna, czy chcę się znowu w takie długie serie bawić, bo co za dużo to niezdrowo. Chyba sobie odpuszczę. Przyznaję, że ja w ogóle nie miałam pojęcia, że będzie tyle tomów. Myślałam raczej, że to jest trylogia.

kingaczyta.blogspot.com
nati104 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Nie można zaprzeczyć, że poprzednia seria Sary Shepard "Pretty Little Liars" odniosła sukces wśród młodzieży. Dlatego zaczynając te książkę nie byłam pewna, czy nie okaże się ona przereklamowana. Na szczęście, tak się nie stało.

"Gra w kłamstwa" to pierwsza część kolejnej serii pełnej tajemnic. Jest wciągająca i zaskakująca. Poznajemy bohaterów, którzy skrywają wiele sekretów i towarzyszymy Emmie i Sutton w poszukiwaniu mordercy. Chociaż muszę przyznać, że wątek zaginionych bliźniaczek jest dość naciągany, to książkę czytało mi się przyjemnie.
anaemia Linia koment
Przeczytane:2016-02-14, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
oliwia1125 Linia koment
Przeczytane:2015-06-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
anka920 Linia koment
Przeczytane:2015-02-07, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
glaadys Linia koment
Przeczytane:2014-03-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
pinczerakapinczp Linia koment
Przeczytane:2014-02-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
break
Okładka - Gra w kłamstwa Imagines
Anna Todd
Okładka - Gra w kłamstwa November 9
Hoover Colleen
Okładka - Gra w kłamstwa Powiedzmt sobie wszystko
Jonathan Tropper
Okładka - Gra w kłamstwa Vernon Subutex Tom 2
Virginie Despentes
Okładka - Gra w kłamstwa Pełnia życia
Maciąg Agnieszka
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów