Bez śladu

Tom 3 cyklu Myron Bolitar

Myron Bolitar wraca do gry! I to dosłownie – znów dostaje szansę, aby stanąć na boisku do koszykówki – i do tego: zagrać w zawodowej lidze! Jednak jego wejście do drużyny to tylko pretekst, aby mógł wszcząć śledztwo w sprawie zaginięcia gwiazdy koszykówki Grega Downinga. Właściciel drużyny Dragons boi się o swojego zawodnika i prosi Myrona o pomoc. Greg znikał już wcześniej, ale nigdy na tak długo i w tak ważnym momencie – nie tylko zbliżają się finały, ale też ma podpisać bardzo lukratywny kontrakt reklamowy. Myron przyjmuje zlecenie.

To trzecia część serii, której bohaterami są Myron Bolitar, Win Lockwood i Esperanza – i kolejna dawka świetnych dialogów, błyskotliwych tekstów i wartkiej akcji. Jest także Jessica (która nadal jest wielką miłością Myrona), a nawet detektyw Dimonte, który nadal gustuje w dziwacznych butach i nadal wdaje się z Myronem w utarczki słowne, które dostarczają czytelnikowi niezłej zabawy.

Śledztwo okazuje się wyjątkowo trudne – tym bardziej, że trzeba ukrywać przed mediami fakt zaginięcia kluczowego zawodnika. Zagadki się mnożą, a Myron ma coraz mniej czasu, aby poznać prawdę – bo zbliżają się finały, a kluczowy zawodnik nie daje znaku życia. Im dalej brnie w śledztwo, tym więcej pojawia się niewiadomych, a na dodatek okazuje się, że Grega szuka nie tylko Myron, ale też – bardzo niebezpieczni i bezwzględni ludzie.

Zagadka jest trudna do rozwikłania, można się pogubić w podejrzeniach i domysłach. Ale czyta się to świetnie, nie ma zbędnych przestojów. Zakończenie zaskakujące! Na pewno nie jest to moje ostatnie spotkanie z tym duetem, bo już zaczynam tęsknić za dialogami Wina i Myrona.

Informacje dodatkowe o Bez śladu :

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2005 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7659-053-0
Tytuł oryginału: Fade Away
Tłumaczenie: Andrzej Grabowski
Dodał/a opinię: Joanna Tekieli

Zobacz opinie o książce Bez śladu

Kup książkę Bez śladu

Najważniejsze to zachowywać się naturalnie. Jeżeli przygarbiony przemykasz chyłkiem za dom, możesz rzucić się komuś w oczy. Jednakże nikt normalny nie weźmie dwóch mężczyzn w krawatach za złodziei.

W kółko się gada o cenie sławy, ale chcesz wiedzieć, jaka jest prawdziwa cena? (...) Prawdziwą ceną jest to, że tracisz człowieczeństwo. Stajesz się rzeczą, przedmiotem lśniącym jak te merce na podjeździe. Dla biednych ziomali z getta jestem złotą drabiną z frykasami na każdym szczeblu. A dla tych bogatych białych chłopców żywą maskotką.

Kilka sekund od śmierci
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Kilka sekund od śmierci

Mieszkający teraz z Myronem chłopak powoli odnajduje swoje miejsce w nowej szkole, ale wciąż wpada w nowe kłopoty. Zaledwie kilka dni po wydarzeniach opisanych...

Krótka piłka
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Krótka piłka

Od kuli ginie była gwiazdka tenisa, dwudziestoczteroletnia Valerie Simpson. Przed śmiercią próbowała bezskutecznie umówić się z Myronem Bolitarem...