Bez winy

"Za wszystko w życiu się płaci."

Za podjęte decyzje, niedopatrzenia, błędy. Przyjdzie za nie zapłacić nawet po latach, gdy już najmniej będziemy się spodziewać demonów przeszłości. Ponieść konsekwencje nawet wtedy, gdy wydaje się, że nie ma w tym naszej winy. Że w danej sytuacji nie mogliśmy zrobić nic więcej, czy postąpić inaczej. Ale czy na pewno? Szczególnie gdy nie uda się zapobiec tragedii, ziarno wątpliwości zostaje zasiane i wzrasta, a wraz z nim i wyrzuty sumienia, które oplatają niczym trujący bluszcz.

„Bez winy” to trzecia część kryminalnej serii z nietuzinkową sierżant Kate Linville, kobietą o wysoce rozwiniętej intuicji i niskich umiejętnościach społecznych. Podążając za nadkomisarzem Calebem Hale’em, który docenia jej umiejętności, decyduje się na przeprowadzkę i rozpoczęcie pracy w Scarborough. Zanim dotrze na miejsce jej niedoszły szef zostaje jednak zawieszony, a sama biorąc udział w interwencji w pociągu zostaje postrzelona.

Okazuje się, że sprawa, w którą przypadkowo zostaje wplątana może mieć coś wspólnego z inną tragedią, do której dochodzi w okolicy. Ofiary agresji z pewnością nie są przypadkowymi celami, a strzały oddano z tej samej broni. Tylko co je może łączyć?

Autorka pomału podsuwa nam pozornie niepasujące do siebie elementy układanki, z których stopniowo wyłania się coraz bardziej czytelny, ale szokujący obraz. Obraz rodzinnych tragedii, perfidnych decyzji niszczących cudze życie, zadawnionych żali, egzystencji owładniętej przemocą i chęcią zemsty. Obnażający luki w systemie penitencjarnym i postpenitencjarnym. Poruszający problemy alkoholizmu i depresji będących następstwem długotrwałego narażenia na stres.

A wszystko to podane w charakterystycznym dla autorki, niespiesznym stylu, z dopracowaną fabułą i napięciem budowanym niczym wykres sinusoidy. Jeśli znacie twórczość autorki z pewnością znajdziecie dużo przyjemności w spotkaniu ze znanymi sobie bohaterami i wspólnym z nimi rozpracowywaniu tej skomplikowanej sprawy. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, to z powodzeniem możecie czytać tę książkę bez znajomości wcześniejszych części. Dostarcza emocji co niemiara!

Informacje dodatkowe o Bez winy:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2021-09-15
Tytuł oryginału: Ohne Schuld
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Tagi: Thrillery psychologiczne bóg

Zobacz opinie o książce Bez winy

Kup książkę Bez winy

Jednakże Kate Linville w zasadzie w niczym nie zawiniła. Cóż, prowadziła przeciw niemu dochodzenie, ale to była jej praca. Choć policjant to w jego oczach nie zawód, lecz wada charakteru.

To szczęście być zdrowym. Po prostu żyć. Ruszać się. Oddychać. Poczuć na skórze promienie słońca i wiatr muskający twarz. Nic więcej nie potrzeba.

Obserwator
Charlotte Link0
Okładka ksiązki - Obserwator

Samson obserwuje życie zupełnie sobie obcych kobiet. Identyfikuje się z nimi i chce wiedzieć o nich wszystko. Może dlatego, że jego własne życie składało...

Drugie dziecko
Charlotte Link0
Okładka ksiązki - Drugie dziecko

W niewielkim, sennym, nadmorskim miasteczku w północnej Anglii zostaje w wyjątkowo bestialski sposób zamordowana studentka. Parę miesięcy...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;