Brudna Ameryka

Czy wszystkie domy w zamożnej dzielnicy Chicago przypominają te z serialu "Gotowe na wszystko "? Czy w Stanach Zjednoczonych naprawdę spełniają się sny?

Niedzielę spędziłam czytając "Brudną Amerykę", Doroty Krzowskiej-Ważnej. Ta fabula zaciekawiła mnie już na początku, gdy przeczytałam opis wydawcy.

Dorota wyjeżdża do USA ,by zarobić nieco pieniądzy przez okres wakacyjny.

Nie planowała pracować fizycznie, lecz propozycji koleżanki, która poprosiła o pomoc trudno odmówić.

Obie panie trafiają do Chicago,gdzie każdy dom zdaje się opowiadać inną historię. Piękne wille, niesamowite widoki, ekscentryczne wymagania właścicieli oraz ich niecodzienne zachowania sprawiają,że książkę czyta się bardzo szybko, często z uśmiechem na ustach z racji zabawnych sytuacji będących udziałem bohaterki, innym razem ciężko opanować wzruszenie.

Każdy kolejny rozdział jest opisem innego dnia pracy Doroty i jej wrażeń z nim związanych.

Dowiecie się jak wygląda dzień i dom naczelniczki więzienia, chicagowskiego policjanta czy czeskiej żony amerykańskiego milionera.

Przy okazji na uwagę zasługuje fakt, że nie każde domostwo oddaje charakter właścicieli i nie należy oceniać książki po okładce, bo pozory często mylą.

Na swojej drodze kobieta spotyka również inne Polki, pracownice firmy sprzątającej. Każda z nich jest inna, co pozwala dostrzec jak zróżnicowane jest polskie społeczeństwo na obczyźnie i nie tylko.

Bardzo podobał mi się obraz miasta przedstawiony przez autorkę, ponieważ pozwala przenieść się do "Wietrznego miasta", w którym mieszają się kultury i narodowości.

Ponadto rozgrywa się tam akcja kilku seriali, można więc bez trudu kojarzyć poszczególne miejsca.

Powieść Doroty-Krzowskiej-Ważnej została napisana bardzo przystępnym językiem , jest lekka i przyjemna.

Warto dodać, że "Brudna Ameryka " jest zapisem wspomnień autorki z pobytu w tym niezwykłym mieście.

Historia bardzo mi się podobała i okazała się idealnym wyborem na jesienny, deszczowy dzień.

Sama na pewno sięgnę po kolejne książki autorki

Polecam serdecznie ❤

Kup książkę Brudna Ameryka

Mój przyjaciel jerzyk
Dorota Krzowska-Ważna0
Okładka ksiązki - Mój przyjaciel jerzyk

Drogi Dorosły Czytelniku, nie pozwól, by Twoje Kochane Dziecko myślało, że w Polsce żyją jedynie bociany, jaskółki i wróble! Ta książka w zabawny...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;