Cherub

Tom 3 cyklu Igor Brudny

Od wydarzeń poprzedniego tomu mija pół roku. Brudny doszedł do zdrowia i wrócił do pracy w Warszawie. Pewnego dnia dostaje list, ale koperta wyglądała podejrzanie. Brudny ostrożnie zagląda do jej środka, wyrzuca zawartość na biurko. To krzyżyk, który dostaje każdy wychowanek hieronimek, w momencie osiągnięcia pełnoletności. To taka pamiątka dla młodego człowieka, kiedy opuszcza mury sierocińca. Kiedy Brudny zobaczył krzyżyk, poczuł, że przeszłość znów się o niego upomina.

Tymczasem w Zielonej górze ginie prokurator w wyjątkowo brutalny sposób. Wstępne badania stwierdzają, że zginął z bólu, nadmiernego bólu jaki zadawał mu morderca. W ciele zamordowanego znaleziono łańcuszek, taki jaki dostawali wychowankowie hieronimek. Ale w ciele ofiary morderca ukrył jeszcze wiadomość. Pytanie brzmi dla kogo?

Brudny z Zawadzką przyjeżdżają to Zielonej Góry. Kiedy rozpoczynają śledztwo ginie kolejna osoba, tym razem to ktoś z najbliższych współpracowników Brudnego, Zawadzkiej i zespołu śledczych pracujących nas tą sprawą. Policja stara się na wszystkie sposoby znaleźć mordercę.

Kto jest sadystycznym mordercą? Czy Brudny uwolni się w końcu od bolesnej przeszłości?

Kończąc trylogię Piotrowskiego nie napiszę nic innego ponad to, co już napisałam w poprzednich postach. Bardzo odpowiada mi pióro autora, dzięki któremu super mi się czyta jego książki. Fabuła jest trochę pogmatwana, pojawiają się rozdziały, które pozornie nie mają nic wspólnego z resztą. Ale kiedy doczyta się do końca wszystkie puzzle wskakują na swoje miejsce, pokazując nam pełen obraz fabuły. Zakończenie też było zaskakujące, chociaż wcześniej już można się domyślać kto jest mordercą. Mimo to wiedza ta nie powodowała, że książkę czyta się z mniejszym zainteresowaniem. Wręcz przeciwnie, bo sama postać mordercy jest przedstawiona jako...No tego musicie się sami dowiedzieć.

We wszystkich częściach trylogii autor pokazuje nam jak ważne jest to jak dorastamy. Ponieważ wszystkie wydarzenia z dzieciństwa i wczesnej młodości, mają ogromny wpływ na to kim jesteśmy jako dorośli ludzie. A te najtragiczniejsze mogą odcisnąć negatywne piętno na naszym życiu, często doprowadzając do tragedii.

Podsumowując polecam całą trylogię. Przeczytałam ją z ogromnym zainteresowaniem. Była mroczna, a momentami nawet straszna. Na pewno wpadnie w gusta fanów nie tylko kryminałów ale także Ci co kochają horrory nie zawiodą się.

Informacje dodatkowe o Cherub:

Kup książkę Cherub

Kod Himmlera
Przemysław Piotrowski0
Okładka ksiązki - Kod Himmlera

W 1943 roku dochodzi do przerażającego wydarzenia w nazistowskich bunkrach Olbrzyma w Górach Sowich. Dwa lata po wojnie brytyjski marines zostaje z grupą...

Komisarz Igor Brudny (tom 3). Cherub
Przemysław Piotrowski0
Okładka ksiązki - Komisarz Igor Brudny (tom 3). Cherub

Przeszłość upomni się o niego po raz ostatni. Zielonogórskie lato przerywa kolejna zbrodnia. Prokurator Brunon Kotelski zostaje bestialsko okaleczony...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;