Co ma być, to będzie

Tom 3 cyklu Simon Snow

Przed Simonem, Bazem, Penelope i Agathą kolejne niełatwe wyzwania.
Simon nie może się zdecydować czy nadal chce należeć do Świata Magów, czy jednak nie. Od tej decyzji wiele zależy, również jego relacje z Bazem. Nie ułatwia tego fakt, że chwilowo jest pozbawiony magii, a na dodatek ma smocze skrzydła i ogon. Jaką decyzję podejmie?
Baz również nie ma łatwo. Zdobył wiedzę na temat wampirów, jednak nie ma, jak i kiedy podzielić się nią z innymi. Jego związek możliwe, że nie jest tak trwały, jakby tego chciał. Rodzina ma przed nim tajemnice, które zamierza odkryć, tym bardziej jak znika pewien lokator. O co w tym wszystkim chodzi?
Również Penelope wpada w niemałe kłopoty. Łamie magiczne prawo przy macając z Ameryki Normalsa.
Przed przyjaciółmi niełatwy czas, pełen zaskakujących zdarzeń, trudnych decyzji, od których wiele zależy. Czy dadzą sobie radę? Jak potoczą się dalsze losy Simona, Baza, Penelope i Agathy?

To trzeci, ostatni tom z serii, którą Amelka bardzo polubiła. Jaki się okazał? Według córki tak samo świetny, jak dwa pierwsze. To historia o przyjaźni, odnajdywaniu własnej drogi w życiu, problemach, tajemnicach, miłości. Pełna przygód, czarodziei, smoków, wampirów i innych magicznych stworzeń. Książkę czyta się dość szybko, akcja jest sprawnie poprowadzona z ciekawymi zwrotami.

Bohaterowie dorośli, zmienili się, jednak pozostają ciekawi, różnorodni, momentami dość zabawni, czasami zaskakujący. Książkę czytamy z wielu perspektyw, więc tak naprawdę jest wielu głównych bohaterów. Córka pozostała wierna Bazowi i nadal on jest jej ulubionym bohaterem.

Według córki książka jest świetna i z przyjemnością poleca całą serię o magicznych przygodach Simona, Baza, Penelope i Agathy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Co ma być, to będzie:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2022-06-08
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Any Way the Wind Blows
Dodał/a opinię: Anna Kaczor

Zobacz opinie o książce Co ma być, to będzie

Kup książkę Co ma być, to będzie

Zbłąkany Syn
Rainbow Rowell0
Okładka ksiązki - Zbłąkany Syn

To miał być koniec opowieści. Simon Snow zrobił wszystko, co powinien. Pokonał złoczyńcę. Wygrał wojnę. A nawet się zakochał... W tym miejscu powinien...

Eleonora i Park
Rainbow Rowell0
Okładka ksiązki - Eleonora i Park

Eleonora i Park to kolejna wyśmienita książka Rowell Rainbow, która tym razem zdecydowała się przedstawić nam losy oryginalnej pary - miedzianowłosej...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;