Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy

Tom 1 cyklu Cukiernia pod Amorem

Saga "Cukiernia pod Amorem" została wydana po raz pierwszy ponad dziesięć lat temu.
Wydawnictwo podjęło się odświeżenia serii serwując nam piękne, pastelowe i delikatne okładki w pełni oddające temat przewodni książki.
Miałam przyjemność poznać losy bohaterów kilka lat temu,jednak te okładki skradły moje serce, a przy okazji chciałam Was zachęcić do sięgnięcia po bardzo klimatyczną, tajemniczą i rodzinną sagę o Gutowie.

📖📚📖
Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia, które wzbudza zainteresowanie córki właściciela Cukiernii pod Amorem.
Iga całkowicie przesiąka historią i przepowiednią, która być może się spełniła.
Jaką zagadkę skrywa rodzinny pierścień?
Poznajemy losy trzech rodzin; Zajezierskich, Cieślaków i Hryciów.
Teraźniejszość przeplata się z przeszłością, a klimat tamtego czasu autorka oddała cudownie.
Poznajemy losy kilku pokoleń kobiet, a tłem jest piękno dziewiętnastowiecznych dworków, znaczące wydarzenia historyczne, zmiany danego okresu i życie codzienne.
Autorka wykreowała świetnych bohaterów, których losy nie są nam obojętne.
Moją sympatię od samego początku wzbudziła Iga, która dąży do rozwikłania sekretu, a jednocześnie przeżywa swoje problemy, motyle w brzuchu i kilka ciekawych przygód.
Jeśli chodzi o pióro autorki jest ono dopracowane, po stronach niemal płyniemy. Pani Małgorzata jest doświadczoną pisarką i to czuć zanurzając się w historie przez nią stworzone.
Jeśli lubicie klimatyczne powieści obyczajowe z rodzinnymi sekretami i leciwą przeszłością ta saga jest dla Was.

Informacje dodatkowe o Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-03-03
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy

Kup książkę Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy

Mariola, moje krople. Audiobook
Małgorzata Gutowska-Adamczyk0
Okładka ksiązki - Mariola, moje krople. Audiobook

Mariola, moje krople...! – wykrzykuje raz po raz do swej sekretarki niejaki Zbytek, dyrektor prowincjonalnego teatru gdzieś na Dolnym Śląsku, który...

Wystarczy, że jesteś
Małgorzata Gutowska-Adamczyk0
Okładka ksiązki - Wystarczy, że jesteś

Weronika jest z natury pesymistką. Nie wierzy w siebie ani w to, że odnajdzie w życiu szczęście i miłość. Zapamiętale czyta "Zmierzch" i skrycie marzy...