„Cukiernia pod Amorem" powraca w nowej odsłonie!

Data: 2022-03-04 13:05:31 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

To jeden z największych polskich przebojów wydawniczych! Książki z serii Cukiernia pod Amorem sprzedały się już w ponad 400 tysiącach egzemplarzy! Tymczasem właśnie teraz, 12 lat po ukazaniu się pierwszej powieści z cyklu, Wydawnictwo Prószyński i S-ka oddaje do rąk czytelników zupełnie nowe, odświeżone wydanie Cukierni pod Amorem. Znów możecie sięgnąć po powieści Zajezierscy, Cieślakowie oraz Hryciowie. O tych książkach rozmawialiśmy z autorką Małgorzatą Gutowską-Adamczyk podczas spotkania na żywo w profilu serwisu Granice.pl na Facebooku: 

p>

Saga o Gutowie opisuje losy kilku pokoleń kobiet w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Wiernie oddany koloryt epoki, realia życia codziennego, przełomowe wydarzenia historyczne, przeszłość przeplatająca się z teraźniejszością tworzą niepowtarzalną opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach.

Pierwszy tom bestsellerowego cyklu zatytułowany jest Zajezierscy. Wszystko zaczyna się w chwili, gdy podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę? Czy przepowiednia sprzed wieków naprawdę się spełniła? W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą historię rozkwitu i upadku jednego z najświetniejszych mazowieckich rodów.

Obrazek w treści „Cukiernia pod Amorem" powraca w nowej odsłonie! [jpg]

Drugi tom cyklu, Cieślakowie, ukazuje dalsze losy rodu Zajezierskich na przełomie XIX i XX wieku oraz barwnego okresu dwudziestolecia międzywojennego. Żona hrabiego Tomasza rodzi syna, w tym samym czasie, uwiedziona przez niego Marianna wyjeżdża do Ameryki, gdzie również na świat przychodzi potomek hrabiego. Córka Kingi Toroszyn odważnie wkracza w świat bohemy artystycznej warszawskich salonów, kabaretów i teatrów. Cieślakowie, rodzina drobnych złodziejaszków z Powiśla, raz na zawsze zmieniają historię rodziny Zajezierskich. We współczesnym planie Iga nadal próbuje rozwiązać zagadkę rodzinnego pierścienia.

W trzecim tomie, zatytułowanym Hryciowie, poznajemy burzliwe wojenne losy Giny Weylen i jej pełną dramatyzmu podróż po okupowanej Europie, koniec rodziny Zajezierskich, historię Celiny i jej małżeństwa, a także okoliczności, w jakich Hryciowie stali się właścicielami cukierni Pod Amorem.

W skład pierwszej serii Cukierni pod Amorem weszły powieści Zajezierscy, Cieślakowie i Hryciowie. Po latach Małgorzata Gutowska-Adamczyk zdecydowała się na stworzenie drugiej serii – Ciastko z wróżbą, Dziedzictwo Hryciów oraz Jedna z nas

Małgorzata Gutowska-Adamczyk – jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek, z wykształcenia historyk teatru, scenarzystka kultowego serialu „Tata, a Marcin powiedział...", autorka kilkunastu poczytnych powieści dla dorosłych i kilku dla młodzieży. Cukiernią Pod Amorem, przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży.

Pierwszy tom Cukierni pod Amorem w nowym wydaniu, powieść Zajezierscy, kupicie w popularnych księgarniach internetowych: 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy
Małgorzata Gutowska-Adamczyk2
Okładka książki - Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy

"Zajezierscy" to pierwsza część sagi o Gutowie. Losy kilku pokoleń kobiet w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
A wokół nas pomarańcze
Weronika Tomala
A wokół nas pomarańcze
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje