Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas


Tom 6 cyklu Cukiernia pod Amorem
Ocena: 4.82 (11 głosów)

Trzeci i ostatni tom drugiej serii "Cukierni Pod Amorem". Tym razem autorka opowiada o wieku dojrzałym swoich bohaterek i latach 1970 - 2016. Monika wyjeżdża do Stanów i tam wychodzi za mąż za milionera. Teresa przenosi się z Gdańska do Łodzi, przypadek sprawia, że również zamieszka zagranicą. Lustrzane losy przyjaciółek znajdują zwieńczenie w Zajezierzycach.

W Gutowie trwają przygotowania do pogrzebu Waldemara Hrycia. Burmistrz próbuje uniknąć politycznej odpowiedzialności za jego śmierć, jednak córka zmarłego zdecydowanie sprzeciwia się uczczeniu pamięci ojca przez nadanie jednej z ulic nazwy Rodziny Hryciów. Helena Hryć musi użyć podstępu, aby pochować męża w rodzinnym grobie. Ciężko pobity Zbyszek zastanawia się, czy jego wiarołomna narzeczona jest naprawdę w ciąży.
Grzegorz Hryć przeżywa trudne chwile: jego romans z sekretarką został nagłośniony przez media, w mieście huczy od plotek, a żona naciska, aby pomagał w jej interesach.
Mia i Maciek robią nieśmiałe plany na wspólną przyszłość. Tessa wyznaje Monice prawdę o swojej adoptowanej córce.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek, z wykształcenia historyk teatru, zadebiutowała jako scenarzystka serialu "Tata, a Marcin powiedział..." Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści dla młodzieży i dorosłych, spośród których "13 Poprzeczna" zdobyła tytuł Książki Roku 2008. "Cukiernią Pod Amorem", przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży. W dwóch planach czasowych, historycznym i współczesnym, czytelnicy śledzą losy znanych już i nowych bohaterów od 1945 roku do współczesności.

Informacje dodatkowe o Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2019-10-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381691567
Liczba stron: 480

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas - opinie o książce

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2020-11-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Są takie książki, w których się zakochujemy i to jest jedna z moich. Kontynuacja sagi o Gutowie urzekła mnie totalnie. Zżyłam się z bohaterami, nie mogłam oderwać się od poznawania losów Teresy i Moniki. Choć ma to być ostatnia część, liczę na kolejną, bo wiele wątków aż się prosi o wyjaśnienie.

Link do opinii

Dalsze losy bohaterów serii o Gutowie. Nowe postacie, nowe historie przeplatają się z losami bohaterów poprzednich części. 

Link do opinii

Książka jest kontynuacją bohaterek Tessy/Teresy i Moniki w ich dorosłym życiu. W ciepły sposób opowiada o przeciwnościach losu, które każda z nich musiała przejść. Monika wyjechała do Stanów, tam wyszła za milionera. Teresa, z adoptowaną córką Moniki, wyjechała do Łodzi, następnie wyemigrowała do Wiednia i tam zaczynała od początku budować swoje życie. Obie przyjaciółki po latach spotykają się w Zajerzycach. Tessa jest śmiertelnie chora i planuje wyjawić Monice, że adoptowała jej córkę. W miasteczku trwają przygotowania do pogrzebu Waldemara Hrycia. Grzegorz, jego brat, nie byłby sobą, gdyby nawet w takim momencie nie myślał o własnych interesach, jego żona również. Zbyszek zastanawia się nad szczerością uczuć swojej dziewczyny. Książkę czyta się szybko, jest ciepła i interesująca. Dobre zakończenie Cukierni pod Amorem.

Link do opinii

Ostatnia część sagi o Gutowie i jego mieszkańcach, to tak naprawdę w największej mierze opowieść o dziejach dwóch przyjaciółek - Teresy i Moniki. Obydwie po różnych przejściach lądują za granicą. Teresa wraz z córką zamieszkuje w Austrii, zaczyna pracę, awansuje, poznaje swojego przyszłego męża. Monika znajduje swoje miejsce do życia w dalekiej Ameryce i tam zaznaje dobrych i bardzo złych stron życia. Obydwie jednak wychodzą z tego obronną ręką i spotykając się w Zajezierzycach zamykają symbolicznie koło życia..... W tle dalsze perturbacje w rodzinie Hryciów. Polecam fanom Cukierni :)

Link do opinii

Dzisiaj przychodzę do Was z opinią o książce, którą przeczytałam jako ostatnią w 2019 roku. Była nią powieść autorstwa Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk nosząca tytuł „Jedna z nas”. Jest to trzecia część drugiej serii perypetii mieszkańców Gutowa, a jednocześnie szósta i ostatnia odsłona sagi Cukiernia pod Amorem.

W tomie tym podobnie jak miało to miejsce w poprzedniej części akcja toczy się dwutorowo. Z jednej strony opisane zostały czasy w miarę współczesne, z drugiej natomiast poznajemy mocno zawiłe koleje losu Tessy i Moniki poczynając od lat 70-tych.

Historia opisana przez autorkę jest bardzo wciągająca, a plastyczność opisywanych wydarzeń sprawia, że Tessa i Monika stają się czytelnikom jeszcze bliższe, a skoro tak się dzieje to z każdą kolejną stroną coraz bardziej chcemy wiedzieć, co jeszcze przydarzyło się bohaterkom.

Małgorzata Gutowska – Adamczyk stawia swoje bohaterki w bardzo różnorodnych sytuacjach ukazując przy tym dodatkowo przemiany ustrojowe i społeczne zachodzące na przestrzeni lat w kraju i poza nim. W książce nie brak tematów niełatwych jak np. samotne macierzyństwo, uwikłanie w toksyczne małżeństwo, przemoc domowa, nieplanowana ciąża w młodym wieku etc.

Powieść napisana jest, jak zwykle ma to miejsce w przypadku tej autorki, bardzo barwnym, a równocześnie przystępnym językiem. Jej dodatkowym smaczkiem są zaś fakty historyczne oraz bogata genealogia rodziny Hryciów, którą dostajemy niejako w pakiecie wraz z całą tą intrygującą historią opartą na pewnej tajemnicy.

Osobiście mam ogromny sentyment do całej niniejszej sagi, ponieważ to właśnie od niej rozpoczęła się moja przygoda z twórczością pani Małgorzaty.

Polecam Wam więc lekturę obydwu serii Cukierni pod Amorem, gdyż czyta się je bardzo dobrze i niesamowicie szybko.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *
https://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2020/01/pozegnanie-z-cukiernia-pod-amorem.html

Link do opinii
Inne książki autora
Małgorzata Gutowska-Adamczyk rozmawia z czytelniczkami
Małgorzata Gutowska-Adamczyk0
Okładka ksiązki - Małgorzata Gutowska-Adamczyk rozmawia z czytelniczkami

Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów CUKIERNI POD AMOREM oraz tych, którzy lubią niebanalną, choć z pozoru zwyczajną rozmowę. Małgorzata Gutowska-Adamczyk...

Serenada, czyli moje życie niecodzienne
Małgorzata Gutowska-Adamczyk0
Okładka ksiązki - Serenada, czyli moje życie niecodzienne

Wielbicielom sagi "Cukiernia Pod Amorem" przypominamy pierwszą powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk dla dorosłych czytelników. Serenada to pełna wdzięku...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy