Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2019-10-15

Trzeci i ostatni tom drugiej serii "Cukierni Pod Amorem". Tym razem autorka opowiada o wieku dojrzałym swoich bohaterek i latach 1970 - 2016. Monika wyjeżdża do Stanów i tam wychodzi za mąż za milionera. Teresa przenosi się z Gdańska do Łodzi, przypadek sprawia, że również zamieszka zagranicą. Lustrzane losy przyjaciółek znajdują zwieńczenie w Zajezierzycach.

W Gutowie trwają przygotowania do pogrzebu Waldemara Hrycia. Burmistrz próbuje uniknąć politycznej odpowiedzialności za jego śmierć, jednak córka zmarłego zdecydowanie sprzeciwia się uczczeniu pamięci ojca przez nadanie jednej z ulic nazwy Rodziny Hryciów. Helena Hryć musi użyć podstępu, aby pochować męża w rodzinnym grobie. Ciężko pobity Zbyszek zastanawia się, czy jego wiarołomna narzeczona jest naprawdę w ciąży.
Grzegorz Hryć przeżywa trudne chwile: jego romans z sekretarką został nagłośniony przez media, w mieście huczy od plotek, a żona naciska, aby pomagał w jej interesach.
Mia i Maciek robią nieśmiałe plany na wspólną przyszłość. Tessa wyznaje Monice prawdę o swojej adoptowanej córce.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek, z wykształcenia historyk teatru, zadebiutowała jako scenarzystka serialu "Tata, a Marcin powiedział..." Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści dla młodzieży i dorosłych, spośród których "13 Poprzeczna" zdobyła tytuł Książki Roku 2008. "Cukiernią Pod Amorem", przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży. W dwóch planach czasowych, historycznym i współczesnym, czytelnicy śledzą losy znanych już i nowych bohaterów od 1945 roku do współczesności.

Kup książkę Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas

Opinie o książce - Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas

Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2020-11-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2020-11-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Są takie książki, w których się zakochujemy i to jest jedna z moich. Kontynuacja sagi o Gutowie urzekła mnie totalnie. Zżyłam się z bohaterami, nie mogłam oderwać się od poznawania losów Teresy i Moniki. Choć ma to być ostatnia część, liczę na kolejną, bo wiele wątków aż się prosi o wyjaśnienie.

Dalsze losy bohaterów serii o Gutowie. Nowe postacie, nowe historie przeplatają się z losami bohaterów poprzednich części.

Książka jest kontynuacją bohaterek Tessy/Teresy i Moniki w ich dorosłym życiu. W ciepły sposób opowiada o przeciwnościach losu, które każda z nich musiała przejść. Monika wyjechała do Stanów, tam wyszła za milionera. Teresa, z adoptowaną córką Moniki, wyjechała do Łodzi, następnie wyemigrowała do Wiednia i tam zaczynała od początku budować swoje życie. Obie przyjaciółki po latach spotykają się w Zajerzycach. Tessa jest śmiertelnie chora i planuje wyjawić Monice, że adoptowała jej córkę. W miasteczku trwają przygotowania do pogrzebu Waldemara Hrycia. Grzegorz, jego brat, nie byłby sobą, gdyby nawet w takim momencie nie myślał o własnych interesach, jego żona również. Zbyszek zastanawia się nad szczerością uczuć swojej dziewczyny. Książkę czyta się szybko, jest ciepła i interesująca. Dobre zakończenie Cukierni pod Amorem.

Osiedle Sielanka. Nieznajoma
Małgorzata Gutowska-Adamczyk0
Okładka ksiązki - Osiedle Sielanka. Nieznajoma

Nowa seria Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Współczesna zabawna historia z pazurem! Wartka akcja i bohaterowie, z którymi nie będziecie chcieli...

Mariola, moje krople. Audiobook
Małgorzata Gutowska-Adamczyk0
Okładka ksiązki - Mariola, moje krople. Audiobook

Mariola, moje krople...! – wykrzykuje raz po raz do swej sekretarki niejaki Zbytek, dyrektor prowincjonalnego teatru gdzieś na Dolnym Śląsku, który...

Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht