Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2019-10-15

Trzeci i ostatni tom drugiej serii "Cukierni Pod Amorem". Tym razem autorka opowiada o wieku dojrzałym swoich bohaterek i latach 1970 - 2016. Monika wyjeżdża do Stanów i tam wychodzi za mąż za milionera. Teresa przenosi się z Gdańska do Łodzi, przypadek sprawia, że również zamieszka zagranicą. Lustrzane losy przyjaciółek znajdują zwieńczenie w Zajezierzycach.

W Gutowie trwają przygotowania do pogrzebu Waldemara Hrycia. Burmistrz próbuje uniknąć politycznej odpowiedzialności za jego śmierć, jednak córka zmarłego zdecydowanie sprzeciwia się uczczeniu pamięci ojca przez nadanie jednej z ulic nazwy Rodziny Hryciów. Helena Hryć musi użyć podstępu, aby pochować męża w rodzinnym grobie. Ciężko pobity Zbyszek zastanawia się, czy jego wiarołomna narzeczona jest naprawdę w ciąży.
Grzegorz Hryć przeżywa trudne chwile: jego romans z sekretarką został nagłośniony przez media, w mieście huczy od plotek, a żona naciska, aby pomagał w jej interesach.
Mia i Maciek robią nieśmiałe plany na wspólną przyszłość. Tessa wyznaje Monice prawdę o swojej adoptowanej córce.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek, z wykształcenia historyk teatru, zadebiutowała jako scenarzystka serialu "Tata, a Marcin powiedział..." Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści dla młodzieży i dorosłych, spośród których "13 Poprzeczna" zdobyła tytuł Książki Roku 2008. "Cukiernią Pod Amorem", przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży. W dwóch planach czasowych, historycznym i współczesnym, czytelnicy śledzą losy znanych już i nowych bohaterów od 1945 roku do współczesności.

Kup książkę Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas

Opinie o książce - Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas

Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2020-11-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2020-11-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Są takie książki, w których się zakochujemy i to jest jedna z moich. Kontynuacja sagi o Gutowie urzekła mnie totalnie. Zżyłam się z bohaterami, nie mogłam oderwać się od poznawania losów Teresy i Moniki. Choć ma to być ostatnia część, liczę na kolejną, bo wiele wątków aż się prosi o wyjaśnienie.

Dalsze losy bohaterów serii o Gutowie. Nowe postacie, nowe historie przeplatają się z losami bohaterów poprzednich części.

Książka jest kontynuacją bohaterek Tessy/Teresy i Moniki w ich dorosłym życiu. W ciepły sposób opowiada o przeciwnościach losu, które każda z nich musiała przejść. Monika wyjechała do Stanów, tam wyszła za milionera. Teresa, z adoptowaną córką Moniki, wyjechała do Łodzi, następnie wyemigrowała do Wiednia i tam zaczynała od początku budować swoje życie. Obie przyjaciółki po latach spotykają się w Zajerzycach. Tessa jest śmiertelnie chora i planuje wyjawić Monice, że adoptowała jej córkę. W miasteczku trwają przygotowania do pogrzebu Waldemara Hrycia. Grzegorz, jego brat, nie byłby sobą, gdyby nawet w takim momencie nie myślał o własnych interesach, jego żona również. Zbyszek zastanawia się nad szczerością uczuć swojej dziewczyny. Książkę czyta się szybko, jest ciepła i interesująca. Dobre zakończenie Cukierni pod Amorem.

Serenada, czyli moje życie niecodzienne
Małgorzata Gutowska-Adamczyk0
Okładka ksiązki - Serenada, czyli moje życie niecodzienne

Wielbicielom sagi "Cukiernia Pod Amorem" przypominamy pierwszą powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk dla dorosłych czytelników. Serenada to pełna wdzięku...

Kalendarze
Małgorzata Gutowska-Adamczyk0
Okładka ksiązki - Kalendarze

Najnowsza książka bestsellerowej pisarki. Piękna i pełna osobistych wątków powieść o dzieciństwie.   ,,Masz siostrę!" - radosny okrzyk babci...

Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch