Cukiernia Pod Amorem.Dziedzictwo Hryciów

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2018-10-16

Druga część kolejnej serii "Cukierni Pod Amorem".

Każdy dzień przynosi bohaterom nowe zawirowania, a historie sprzed czterdziestu lat ciążą do dziś.

Sierpień 2016 roku. Cukiernia Pod Amorem znów zwycięża w dorocznym konkursie na Ciastko Roku. Wokół imprezy robi się duże zamieszanie, które powoduje, że największy beneficjent staje się jej największym przegranym. Waldemara Hrycia drogo kosztują wątpliwości związane z kwestią prawidłowego wyłonienia zwycięzcy. Okazuje się, że za jego plecami knuje bliska mu kiedyś osoba. Ta zapomniana już prawie historia wraca teraz, wpływając na losy całej rodziny oraz miasteczka.

Burmistrz Gutowa, jako organizator konkursu, czuje się odpowiedzialny za jego konsekwencje, plecie więc misterną polityczną intrygę, aby załagodzić ewentualne roszczenia Hryciów, a zwłaszcza swego największego oponenta - byłego burmistrza, obecnie posła Grzegorza Hrycia.

Zbyszek Hryć, chociaż zdążył się już zaręczyć, nabrał poważnych wątpliwości co do swego związku z dziewczyną z Płocka, Martyną Nowak.

Na to wszystko nieco z boku, patrzą nadal przebywające w okolicy dawne mieszkanki Zajezierzyc: Monika Grochowska-Adams oraz Tessa Steinmeyer. Z bohaterami współczesnych wydarzeń wiąże je niemal pięćdziesięcioletnia więź, która okazuje się na tyle silna, że obie panie angażują się w rozgrywające się w Gutowie wypadki.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek, z wykształcenia historyk teatru, zadebiutowała jako scenarzystka serialu "Tata, a Marcin powiedział..." Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści dla młodzieży i dorosłych, spośród których "13 Poprzeczna" zdobyła tytuł Książki Roku 2008. "Cukiernią Pod Amorem", przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży. W dwóch planach czasowych, historycznym i współczesnym, będziemy śledzić losy znanych już i nowych bohaterów od 1945 roku do współczesności.

Kup książkę Cukiernia Pod Amorem.Dziedzictwo Hryciów

Opinie o książce - Cukiernia Pod Amorem.Dziedzictwo Hryciów

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2020-07-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Książka jest kontynuacją "Ciastka z wróżbą". Śledzimy dalsze losy Moniki i Teresy w czasach PRL-u. Z kolei współcześnie rodzinę Hryciów spotyka tragedia. Poznajemy też tajemnicę Teresy, która przywiodła ją do Polski. Świetna kontynuacja, czyta się błyskawicznie.

Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2020-06-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Miło wrócić kolejny raz do Gutowa. Czytając martwiłam się o młodego Hrycia. Zastanawiałam się czy Martynie uda się wykorzystać naiwność młodego.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk rozmawia z czytelniczkami
Małgorzata Gutowska-Adamczyk0
Okładka ksiązki - Małgorzata Gutowska-Adamczyk rozmawia z czytelniczkami

Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów CUKIERNI POD AMOREM oraz tych, którzy lubią niebanalną, choć z pozoru zwyczajną rozmowę. Małgorzata Gutowska-Adamczyk...

110 ulic
Małgorzata Gutowska-Adamczyk0
Okładka ksiązki - 110 ulic

Michał żyje bez stresu. Wśród kolegów, rodziny i nauczycieli cieszy się zasłużoną opinią luzaka, w dodatku - dzięki zamożnym rodzicom - ma styl, gest,...

Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska