Odrobina ciepła na niespokojne czasy. Obejrzyj spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Data: 2022-03-03 15:20:49 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Bestsellerowa seria Cukiernia pod Amorem sprzedała się już w ponad 400 tysiącach egzemplarzy! Wydawnictwo Prószyński i S-ka 12 lat po premierze pierwszej książki z cyklu przygotowała jej zupełnie nowe, odświeżone wydanie. Zajezierscy, Cieślakowie oraz Hryciowie powracają. Z tej okazji na fanpage'u serwisu Granice.pl odbyło się spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk. Była to okazja do wspomnień, ale też do sprawdzenia, jak popularny cykl odbiera się po latach.

Saga o Gutowie opisuje losy kilku pokoleń kobiet w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Wiernie oddany koloryt epoki, realia życia codziennego, przełomowe wydarzenia historyczne, przeszłość przeplatająca się z teraźniejszością tworzą niepowtarzalną opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach.

Wszystko zaczyna się w chwili, gdy podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę? Czy przepowiednia sprzed wieków naprawdę się spełniła? W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą historię rozkwitu i upadku jednego z najświetniejszych mazowieckich rodów.

W skład pierwszej serii Cukierni pod Amorem weszły powieści Zajezierscy, Cieślakowie i Hryciowie. Po latach Małgorzata Gutowska-Adamczyk zdecydowała się na stworzenie drugiej serii – Ciastko z wróżbą, Dziedzictwo Hryciów oraz Jedna z nas. Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym, jak rodziła się Cukiernia pod Amorem, na czym polegał jej fenomen oraz o tym, jak Małgorzata Gutowska-Adamczyk spogląda na swą najpopularniejszą serię po latach.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk – jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek, z wykształcenia historyk teatru, scenarzystka kultowego serialu „Tata, a Marcin powiedział...", autorka kilkunastu poczytnych powieści dla dorosłych i kilku dla młodzieży. Cukiernią Pod Amorem, przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży.

Pierwszy tom Cukierni pod Amorem w nowym wydaniu, powieść Zajezierscy, kupicie w popularnych księgarniach internetowych: 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy
Małgorzata Gutowska-Adamczyk2
Okładka książki - Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy

"Zajezierscy" to pierwsza część sagi o Gutowie. Losy kilku pokoleń kobiet w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje