Czas pogardy

Tom 2 cyklu Wiedźmin: Saga o wiedźminie

Geralt dowiaduje się, iż Yennefer wraz z Ciri wyruszają na zjazd czarodziejów na wyspie Thanedd. Ale nie tylko Geralt próbuje odnaleźć Ciri. Jej śladem podąża również czarodziej, szpieg i płatny morderca Rience. Kiedy wreszcie się odnajdują cesarstwo Nilfgaardu dokonuje inwazji na Północne Królestwa w związku z czym Ciri, Geralt i Yennefer zostają rozdzieleni i rzuceni w różne strony świata.
Nastał czas miecza i topora. Czas pogardy.
A w czasach pogardy na powierzchnię wypełzają Szczury. Szczury atakujące po szczurzemu, cicho, zdradziecko i okrutnie. Szczury uwielbiające dobrą zabawę i zabijanie. Są to zabłąkane dzieciaki, zgwałcone dziewczyny, wieśniacy, których obejścia spalono, a rodziny wymordowano. Wyrzutki, dziwna zbieranina stworzona przez wojnę i na wojennym nieszczęściu żerująca. Ludzie, którzy wszystko przeżyli, wszystko utracili, którym śmierć już niestraszna. Przyodziani w zrabowane błyskotki, solidarni w biedzie i nieszczęściu, dla obcych zaś mający tylko to, czego sami zaznali od pogrążającego się w chaosie świata.

Księżniczka, wiedźmin i czarodziejka mają przed sobą nie lada wyzwanie. A gdyby tego było mało zostali rozdzieleni.

Powieść rodzi mnóstwo pytań. Kim jest czarny rycerz ze skrzydłami drapieżnego ptaka na hełmie? Czy Geralt, Yennifer i Ciri się odnajdą? Czy Ciri sama sobie poradzi? Jest poszukiwana przez dużą grupę ludzi. Jest wyznaczona za nią nagroda. A osoba, która obiecała nagrodę nie spocznie dopóki jej nie znajdzie. Na razie chce Ciri żywą, ale czy wkrótce się to nie zmieni? Czy nie postanowi uśmiercić pretendentki do królewskiego tronu?

Powieść przepełniona jest mnóstwem magii, emocji i intryg. Niesamowity świat fantasy w którym bardzo łatwo się zatracić.

„Czas pogardy” jest czwartą częścią serii o „Wiedźminie Geralcie z Rivii”, a właściwie drugim tomem, ponieważ „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia” są zbiorami trzynastu opowiadań o przygodach Geralta, Yennifer i Ciri. Andrzej Sapkowski zabiera nas w cudowny świat fantasy. Powieść porywa nas już od pierwszych stron. Książka ma 319 stron także nie jest jakaś strasznie gruba, a mimo wszystko nie ma w niej czasu i na nudę i dużo się dzieje. Nie brakuje przygód i mnóstwa niebezpieczeństw. Powieść jest również w pewnych fragmentach zaskakująca. Gorąco polecam.

Informacje dodatkowe o Czas pogardy:

Wydawnictwo: SuperNowa
Data wydania: 2014-10-28
Dodał/a opinię: Roksana

Tagi: wiedźmin

Zobacz opinie o książce Czas pogardy

Kup książkę Czas pogardy

Trzynaście kotów
Andrzej Sapkowski0
Okładka ksiązki - Trzynaście kotów

Fascynujący zbiór opowieści o najbardziej tajemniczym stworzeniu na świecie. Horror i groteska, fantasy i science fiction, czołowi polscy autorzy, m.in...

Coś więcej
Andrzej Sapkowski0
Okładka ksiązki - Coś więcej

Szóste opowiadanie z Tomu Miecz Przeznaczenia. Po upadku Cintry Geralt wędruje po Brugge w poszukiwaniu zajęcia. Na moście na środku uroczyska spotyka...