Quantcast

Wiedźmin: sezon 3, od platformy Netflix coraz bliżej. Co wiemy o serialowej kontynuacji?

Data: 2023-01-14 11:13:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Wiedźmin, serial bazujący na prozie Andrzeja Sapkowskiego, produkcja oryginalna Netfliksa to dzieło, które budzi wiele emocji, wiele kontrowersji i niejasności. Sezon trzeci zbliża się wielkimi krokami, a my sprawdzamy co możemy po nim oczekiwać. 

Obrazek w treści 

Wiedźmin w sezonie trzecim swoja premierę ma mieć latem tego roku. Będzie to serialowa kontynuacja z nowym wiedźminem, bez Henry'ego Cavilla. Showrunnerka "Wiedźmina" Lauren S. Hissrich, twierdzi, że aktor otrzyma "heroiczne pożegnanie". Showrunnerka serialu zapewnia, że serial ma być wierną adaptacją "Czasu pogardy" Andrzeja Sapkowskiego. Poznaliśmy także oficjalny opis serialowej kontynuacji. Co wiemy na ten temat? 

Wiedźmin: sezon 3 – opis serialu

Serial Wiedźmin to fantasy opowieść bazująca na książkach Sapkowskiego. Trzeci sezon, z którego odszedł Henry Cavill, ma bazować i to dość wiernie na wspomnianej powyżej książce Andrzeja Sapkowskiego, czyli "Czasie pogardy". A przynajmniej tak twierdzi showrunnerka serialu. 

   Czytaj również: 

Trzeci sezon serialu Wiedźmin władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu starają się znaleźć Ciri, więc Geralt musi znaleźć dla niej bezpieczne miejsce. Robi zatem wszystko, by zachować ją bezpieczną. Tymczasem za szkolenie Ciri, szkolenie magiczne odpowiada czarodziejka Yennefer. Prowadzi ja i towarzyszy do Aretuzy. To za jej murami dziewczyna ma być szkolona. Ale okazuje się, że nie jest to zadanie łatwe, bowiem spisków, zdrady i czarnej magii nie zabraknie. 

Wiedźmin: sezon 3 - obsada

W serialu Wiedźmin: sezon 3, w obsadzie nastąpiły spore zmiany. Przede wszystkim z serialu, w otoczce tajemnicy i nieco zaskakująco dla widzów, odszedł Henry Cevill, odtwórca roli tytułowej, czyli wiedźmina Geralta. W trzecim sezonie, w tej roli zobaczymy Liama Hemswortha. W swoich rolach powrócą Freya Allan jako Ciri, Anya Chalotra jako Yennefer z Vengerbergu i Joey Batey jako Jaskier. 

Obsada wzbogaci się także o nowe osoby, nowych aktorów. Są to: Gallatin — Robbie Amell, Milva — Meng’er Zhang, Książę Radowid — Hugh Skinner, Mistle — Christelle Elwin.

    Warto także przeczytać:

Showrunnerką serialu jest Lauren Schmidt.

Wiedźmin: sezon 3 – gdzie można obejrzeć serial?

Serial Wiedźmin produkcja oryginalna platformy Netflix to dzieło, fantasy można oglądać na platformie Netflix. Obecnie są na niej dostępne dwa sezony. Na trzeci, o którym tu mowa, poczekamy do lata tego roku. Na razie oficjalna data nie została podana. 

Czytaj również:

Wiedźmin: sezon 3 – opinie o serialu 

Serial Wiedźmin: sezon 3  to budząca najwięcej kontrowersji cześć serialowa. Szczególnie poprzez odejście aktora wcielającego się w postać tytułową. Serial choć dobrze oglądający się na Netfliksie, wciąż zawodzi widzów, szczególnie tych, którzy kochają twórczość Andrzeja Sapkowskiego. 

Czytaj również: 

Serial w kolejnym sezonie z pewnością będzie oglądany, choćby z ciekawości, ale na twórcach leży wielka odpowiedzialność za słowa jakie do tej pory powiedzieli, czyli za wierność książkową, heroiczne pożegnanie Cavilla i wiele innych. 

Wiedźmin: sezon 3 – książki

Serial Wiedźmin, w trzecim sezonie to produkcja, która bazuje na niezwykle popularnych i cenionych książkach Andrzeja Sapkowskiego. Według doniesie showrunnerki serialu wiemy, że trzeci sezon produkcji oryginalnej Netfliksa bazować ma, i to dość wiernie na książce o tytule Czas pogardy, autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Jest to książka z cyklu Wiedźmin. My w zamian polecamy inną powieść wspomnianego autora. Nosi ona tytuł Krew elfów.

Książkę "Krew elfów" wydawnictwa SuperNowa można kupić taniej poniżej: 

Tagi: serial, netflix, fantasy,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Czas pogardy
Andrzej Sapkowski16
Okładka książki - Czas pogardy

Świat Ciri i wiedźmina ogarniają płomienie.Nastał zapowiadany przez Ithlinne czas miecza i topora. Czas pogardy. A w czasach pogardy na powierzchnię...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Pokaż wszystkie recenzje