„Wiedźmin 3”: przecieki z planu zdjęciowego. Kim są nowi bohaterowie?

Data: 2022-07-01 14:04:32 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Prace nad trzecim sezonem Wiedźmina trwają już od kwietnia. Ostatnio Netflix zaprezentował aktorów, którzy wcielą się w nowe postaci. Dodatkowo do internetu wyciekły pierwsze zdjęcia z planu! Co na nich zobaczymy?

Obrazek w treści „Wiedźmin 3”: przecieki z planu zdjęciowego. Kim są nowi bohaterowie? [jpg]
fot. kadr z 2 sezonu serialu / materiały Netflix 

Wiedźmin już kilka lat temu stał się światowym fenomenem. Początkowo mieliśmy do czynienia jedynie z cyklem książek autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Następnie Grupa CD Projekt stworzyła serię gier na podstawie książek. W międzyczasie powstała też polska, dziś już przestarzała, ekranizacja powieści. W 2019 roku premierę miał serial Netflixa, który opierał się na książkach Sapkowskiego

Wiedźmin sezon 3 – nowi bohaterowie

Jakiś czas temu rozpoczęły się prace nad kolejnym, już trzecim sezonem serialu Wiedźmin. W kwietniu Netflix potwierdził, że zdjęcia do produkcji już ruszyły! Możliwe więc, że premiera odbędzie się jeszcze w przyszłym roku. Na oficjalnej stronie serwisu streamingowego zapowiedziane zostały nowe postaci! Do obsady dołączył Robbie Amell, którego widzowie mogą kojarzyć z roli w Resident Evil: Witajcie w Raccoon City. Aktor wcieli się w role Gallatina, lojalnego wojownika stojącego na czele armii buntowników.

Może zainteresować cię także:

Meng’er Zhang (Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni) pojawi się z kolei jako Milva – utalentowana łowczyni, która wiele lat temu została zaadoptowana przez driady z Brokilonu. Dziewczyna jest groźną przeciwniczką, której nie należy lekceważyć. Hugh Skinner w Wiedźminie zagra Księcia Radowida, młodszego brata króla Vizimira. Lubujący się w alkoholu, kobietach i prostych rozrywkach mężczyzna trafi do redańskiego wywiadu. Jak sobie tam poradzi? Christelle Elwin na ekranie zaprezentuje się jako Mistle, Członkini Szczurów. Dziewczyna ufa tylko i wyłącznie samej sobie, pragnie zemsty. Bierze udział w rabunkach i kradzieżach. Możliwe jednak, że niedługo coś w jej życiu się zmieni.  

Wiedźmin 3 sezon – prace na planie. Walka z książek zostanie pokazana w serialu?

Kilka dni temu wyciekły zdjęcia z planu, które, jak donosi Redanian Intelligence, przedstawiają scenę walki Geralta z Vilgefortzem. Uważa się to, za najważniejszy pojedynek całej serii. W książkowym pierwowzorze, w części Czas pogardy, bohaterowie walczyli ze sobą podczas przewrotu na wyspie. Wtedy próba pokojowych rozmów między czarodziejami spełzła na niczym. 

Geralt nie chciał przejść na stronę Vigefortza, nie dał też pojmać Ciri. Dzięki walce dziewczyna dostała wystarczająco dużo czasu na ucieczkę przez portal. Wiedźmin nigdy nie był tak blisko śmierci, jak po tym pojedynku. W powieści walka odbywała się u podnóża schodów, tymczasem pierwsze zdjęcia zrobione na planie wskazują, że filmowcy ujęcia nagrywali na pustej plaży. Prawdopodobne jest, że twórcy serialu nałożą na te sceny dodatkowe efekty specjalne,  choć nie można wykluczyć także zmian związanych z przestrzenią w serialu.

Powieści Andrzeja Sapkowskiego adaptowane 

Od wielu lat seria Sapkowskiego cały czas znajduje się na topie. Pisarz jest jednym z najlepiej zarabiających polskich autorów. W 2002 roku wyszedł polski serial o przygodach Geralta. Chociaż dziś serial stał się źródłem memów, to jednak w momencie premiery okazał się prawdziwym hitem. Zainteresowanie Wiedźminem wzrosło jeszcze bardziej, odkąd na rynku gier komputerowych zaczęła pojawiać się adaptacja Wiedźmina realizowana przez CD Projekt, a Netflix zdecydował się na stworzenie wysokobudżetowego serialu.

Zarówno pierwszy jak i drugi sezon zdobyły wysoką oglądalność, a w USA po premierze wyprzedał się cały nakład powieści.  Zdecydowano się nawet na wyprodukowanie prequela – Wiedźmin: Rodowód Krwi, a także filmu animowanego: Wiedźmin: Zmora wilka.

Zanim na Netflixie pojawi się trzeci sezon serialu, to zachęcamy do lektury pierwowzoru. Pierwszy tom cyklu nosi tytuł Ostatnie życzenie. Książkę Ostatnie życzenie nadal można kupić w wielu księgarniach internetowych:

Tagi: wiedźmin,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Czas pogardy
Andrzej Sapkowski16
Okładka książki - Czas pogardy

Świat Ciri i wiedźmina ogarniają płomienie.Nastał zapowiadany przez Ithlinne czas miecza i topora. Czas pogardy. A w czasach pogardy na powierzchnię...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje