„Kaos” – powstaje serial komediowy inspirowany grecką mitologią. W obsadzie Hugh Grant

Data: 2022-06-30 14:57:19 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Netflix nie przestaje zaskakiwać! Niedawno został zapowiedziany intrygujący serial, który będzie reinterpretacją mitologii greckiej. W roli jednego z bogów znany brytyjski aktor – Hugh Grant.

Obrazek w treści „Kaos” – powstaje serial komediowy inspirowany grecką mitologią. W obsadzie Hugh Grant [jpg]
fot. fotografia ilustracyjna / Pexels

Kaos to komediowy serial, który będzie sobie liczył osiem odcinków. Podejmie on wątki władzy, życia, a nawet równości płci. Scenarzystką i pomysłodawczynią produkcji jest Charlie Covell – twórczyni The End of the F***ing World. Współreżyserkami zostaną Georgi Banks-Davies i Runyararo Mapfumo. 

Kaos – o czym będzie serial Netflixa?

W serialu będziemy mogli zobaczyć doskonale znanych nam bogów, pochodzących z mitologii greckiej i rzymskiej, we współczesnych realiach. Z roku na rok, przystosowywali się oni do zmieniającego się świata. Nie zatracili jednak swojej arogancji, zdradliwości i kapryśności. Zeus, wszechmocny, ale i mściwy Król Bogów odkryje na swojej twarzy pierwszą zmarszczkę. Czy to oznacza, że koniec jest bliski? Władca Olimpu wyruszy w niebezpieczną podróż, by się tego dowiedzieć.

czytaj także:  Powieść Johna Steinbecka „Na wschód od Edenu” zostanie zekranizowana!

W tym samym czasie Hades nie radzi sobie z ciągle przybywającymi zmarłymi, którzy tłoczą się pod wejściem do zaświatów i czekają na rejestrację. Bóg traci kontakt ze swoim mrocznym królestwem umarłych. Posejdon wiele lat temu został mianowany opiekunem śmiertelników. Jednak coraz ciężej mu się z tego wywiązywać. Woli imprezować na luksusowym jachcie, niż przejmować się ludźmi, którzy przecież i tak żyją tylko chwilkę. Grupa śmiertelników: Riddy, Orfeusz, Kajneus i Ari spróbuje się buntować przeciwko trwającemu porządkowi. Czy będą w stanie coś zdziałać?

Kaos – Hugh Grant w obsadzie

W rolę wszechmocnego Zeusa wcieli się znany z licznych komedii romantycznych Hugh Grant. Mimo lat Grant wciąż jest jednym z bardziej rozpoznawalnych aktorów brytyjskich, a na jego koncie znajdują się takie filmy jak Był sobie chłopiec, Dziennik Bridget Jones, Nothing Hill, czy świąteczny klasyk To właśnie miłość. Z kolei jako Hades wystąpi David Thewlis. Udział w serialu także nie będzie debiutem dla tego aktora, bowiem Thewlis wcześniej zagrał m.in. w Fargo oraz niezwykle popularnej Teoria wszystkiego.

czytaj także:  Co łączy „Grę o Tron” i „Stranger Things”? Nowości z planu serialu „Ród Smoka”

Bogiem morza, czyli Posejdonem, w nowym serialu zostanie Cliff Curtis, który w przeszłości zagrał w Dniu Próby, Reminiscencji oraz Szybkich i wściekłych: Hobbs i Shaw. W rolach śmiertelników pojawią się z kolei  Aurora Perruneau, Killian Scott, Misia Butler i Leila Farzad. Wiem też, że w obsadzie znaleźli się Nabhaan Rizwan, Rakie Ayola i Stanley Townsend.

Kaos – kiedy premiera?

Póki co nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery. Wiemy jednak, że prace na planie startują tego lata, co oznacza, że na serial wcale nie trzeba będzie aż tak długo czekać. Możliwe, że pojawi się on na Netflixie jeszcze w przyszłym roku!

Również  na przyszły rok został zapowiedziany serial Disney+ o półbogu Percym Jacksonie. Oba seriale będą z całą pewnością grupą wiekową, wszak produkcja Netflixa skierowana jest zwłaszcza do dorosłych odbiorców, tymczasem produkcja Disneya realizowana jest na podstawie młodzieżowej prozy Ricka Riordana.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje