Co łączy „Grę o Tron” i „Stranger Things”? Nowości z planu serialu „Ród Smoka”

Data: 2022-06-29 08:31:44 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Już 22 sierpnia na HBO Max pojawi się spin-off Gry o Tron o tytule Ród Smoka. To stanowczo jeden z najgorętszych tytułów tego roku, więc nie dziwi, że twórcy dodatkowo starają się podgrzewać atmosferę, zdradzając coraz więcej szczegółów o produkcji. Czego dowiedzieliśmy się tym razem?

Obrazek w treści

Coraz częściej mówi się o nadchodzącej premierze serialu Ród Smoka inspirowanego twórczością George'a R.R. Martina. Niedawno twórcy zaprezentowali pierwsze plakaty, a teraz dowiadujemy się szczegółów związanym z całym procesem powstawania serialu. Dowiedzieliśmy się także, co łączy Stranger Things i Grę o tron.

Ród Smoka – przecieki z planu

Barrie Gower to główny makijażysta protetyczny serialu Ród Smoka. W ostatnim czasie artysta powiedział kilka zdań o najnowszej produkcji. Mężczyzna z przyczyn oczywistych nie mógł zdradzić zbyt wiele, jednak jego słowa wydały się dość obiecujące. 

Gower pracował przy Grze o tron, a także przy spin-offie, którego produkcja zakończyła się w styczniu. Obserwował on proces powstawania obu seriali i przyznał, że choć ich akcja rozgrywa się w tym samym świecie, przedstawione historie będą się kompletnie od siebie różnić.

Ujawniono pierwsze plakaty i możemy wreszcie zobaczyć smoka!

Zaledwie kilka dni temu zostały zaprezentowane pierwsze plakaty serialu Ród Smoka. Możemy na nich zobaczyć bohaterów, a także smoka, który najbardziej ciekawił wszystkich fanów. W końcu to smok pojawia się w tytule, a sami twórcy obiecywali, że w spin-offie będzie ich dużo więcej niż w Grze o tron.

Ród Smoka - plakat serialu

Stranger Things i Gry o tron – powiązania

Stranger Things to sztandarowa produkcja Netflixa, natomiast Gra o tron to flagowy serial HBO. Okazuje się jednak, że dzieła te mają więcej wspólnego, niż by się wydawało. Dowiedzieliśmy się, że Vecna z najnowszego sezonu Stranger Things to ichniejszy odpowiednik Nocnego Króla.

Sami twórcy Gry o tron przyznali, że przed powstaniem 4. sezonu Stranger Things bracia Dufferowie się z nimi skontaktowali. Byli oni pod wrażeniem Nocnego Króla i zapragnęli stworzyć postać dla własnego serialu, która się nim zainspiruje. W ten sposób powstał Vecna.

Czy jest książka Ród Smoka?

Serial Ród Smoka to adaptacja książki Ogień i krew George’a R.R. Martina. Powieść tę wydało wydawnictwo Zysk i S-ka i można ją kupić w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: gra o tron, spin-off, stranger things, ród smoka, seriale hbo,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ogień i krew cz.1
George R.R. Martin0
Okładka książki - Ogień i krew cz.1

300 lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron Kiedy Westeros rządziły smoki... Opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów... Wiele...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy