Premiera spin-offu „Gry o tron” już w te wakacje! 

Data: 2022-05-06 08:34:30 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Na sierpień zaplanowano premierę serialu Ród smoka, który powstaje na podstawie książek George'a R. R. Martina. Realizacją, podobnie jak w przypadku Gry o tron, zajmuje się HBO, a premiera planowana jest zarówno w telewizji, jak i na HBO Max. 

Obrazek w treści

Gra o tron to jeden z najpopularniejszych seriali telewizyjnych na podstawie powieści ostatniej dekady. Produkcja okazała się tak wielką popularnością, że pod koniec rozwijała się niezależnie od swojego książkowego pierwowzoru. Teraz przyszedł czas na spin-off znanej produkcji w postaci serialu Ród smoka

Ród smoka – premiera serialu zaplanowana na sierpień 2022 

W pierwszy czwartek maja HBO zapowiedziało oficjalną datę premiery świeżo wyprodukowanego serialu fantasy. Okazuje się, że polscy widzowie będą mogli zobaczyć go już w nadchodzące wakacje. 

Może zainteresować cię także...

Premiera serialu Ród smoka zaplanowana została na 22 sierpnia. Odcinki produkcji zobaczyć będzie można zarówno na antenie HBO, jak i przez Internet – za pośrednictwem najnowszej platformy HBO Max, która zastąpiła dotychczas działający w naszym kraju serwis HBO Go.

Ród smoka – pierwszy teaser serialu 

Wraz z ujawnieniem daty premiery, opublikowano pierwszy teaser zapowiadający serial. Przypomnijmy, że najnowsza produkcja HBO ponownie opowie o świecie znanym z Gry o tron, jednak akcja dziać się będzie na 200 lat przed wydarzeniami z pierwszego serialu. 

W obsadzie najnowszej produkcji w głównych rolach wystąpią m.in. Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke oraz Emma D’Arcy. Za reżyserię serialu odpowiada Miguel Sapochnik, będący jednocześnie producentem wykonawczym Rodu smoka. W powstawanie serialu zaangażowany miał być także George R.R. Martin

Ród smoka – kolejna adaptacja powieści Martina 

Serial Ród smoka powstaje na podstawie jednej z powieści George’a R.R. Martina Ogień i krew. Powieść amerykańskiego autora zadebiutowała na rynku w 2018 roku, a w Polsce wydana została w dwóch tomach w 2018 i 2019 roku. 

Ogień i krew – według podawanych przed laty informacji medialnych – stanowić miała jedynie pierwszy tom opowieści o rodzie Targaryenów. Autor zdecydował się stworzyć także drugi tom, w którym domknąć ma rozpoczęte wątki w tej powieści, dotąd jednak nie ukazała się kontynuacja powieści. Czytelnicy czekają również na kontynuację cyklu Pieśń Lodu i Ognia, rozpoczętego powieścią Gra o tron – książkę Wichry zimy, której premiera stale jest przesuwana. 

Powieść Ogień i krew kupić można w popularnych księgarniach poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ogień i krew cz.1
George R.R. Martin0
Okładka książki - Ogień i krew cz.1

300 lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron Kiedy Westeros rządziły smoki... Opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów... Wiele...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy