Będą kontynuacje "Gry o tron"! George R.R. Martin podpisał kolejną umowę z HBO

Data: 2021-03-29 08:51:13 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Autor kultowego cyklu „Pieśń lodu i ognia”, który stanowił kanwę do popularnego serialu „Gra o Tron” realizowanego przez HBO, zdecydował się na podpisanie ze stacją umowy na kolejne seriale.

Obrazek w treści Będą kontynuacje "Gry o tron"!  George R.R. Martin podpisał kolejną umowę z HBO [jpg]kadr z 8. sezonu Gry o tron / HBO 
  • George R.R. Martin podpisał umowę na realizację 5 nowych seriali. 
  • Oprócz tego w 2022 roku pojawić ma się pierwszy spin-off „Gry o Tron”. 
  • George R.R. Martin wciąż pracuje nad powieścią „Wichry zimy”. 

Według doniesień amerykańskich mediów, kolejną umowę ze stacją HBO podpisać miał George R.R. Martin, autor znanego cyklu Pieśń lodu i ognia

Martin stworzy 5 nowych seriali 

Według nieoficjalnych informacji, George R.R. Martin w nowej umowie z HBO zobowiązał się do współpracy nad 5 nowymi serialami, które realizowane będą w ramach usługi HBO Max (seriale i filmy oryginalne, które tworzone są pod platformę streamingową HBO). 

Czytaj także: George R.R. Martin ma problemy… z sąsiadami! Nie pozwalają na budowę zamku!

4 z 5 produkcji, nad którymi pracować ma Martin wraz z filmowcami z HBO, to kolejne sequele popularnej Gry o Tron. Realizowany przez ostatnie lata serial stał się popularny na całym świecie i przyniósł pisarzowi międzynarodową sławę. W pewnym momencie serial wyprzedził jednak książkowy odpowiednik – pomimo definitywnego już zakończenia produkcji serialu, czytelnicy wciąż nie doczekali się szóstego książkowego tomu Gry o Tron

Wśród nowych seriali, którymi zająć ma się popularny pisarz, znalazła się produkcja o roboczym tytule 9 Voyages, która opowiedzieć ma historię Lorda Corlysa Velaryona. Oprócz Martina, nad serialem pracować ma również Bruno Heller. 

Kolejne produkcje to: 10,000 Ships (królowa-wojowniczka Nymerii, która założyła królestwo Dorne), Flea Bottom (pokaże slumsy Królewskiej Przystani, małą ojczyznę Davosa Seawortha) oraz The Tales of Dunk and Egg (skupi się na losach rycerza Dunka oraz giermka Jajo). 

Ostatni z seriali stanowić ma projekt niezwiązany z Grą o tron. Chodzi o adaptację powieści Nnedi Okorafor Who Fears Death. Książka Okorafor to dystopia, która przedstawia postapokaliptyczną wizję Sudanu. Publikacja ukazała się w 2010 roku nakładem Penguin Books; w Polsce nie została wydana. 

Nowy serial w świecie „Gry o Tron” już w przyszłym roku? 

Oprócz pięciu nowych seriali, Martin zaangażowany jest także w pierwszy oficjalny spin-off Gry o Tron – chodzi o serial House of the Dragon. Nowa produkcja opowiadać ma o czasach rządów dynastii Targaryenów i oraz Tańcu Smoków, czyli wojnie domowej. 

Nowy serial ma mocno powiązany być ze światem, który dotychczas przedstawiany był w serialu na podstawie prozy Martina. W rolach głównych w produkcji pojawić ma się m.in. Paddy Considine, którego polscy widzowie mogą kojarzyć z roli księcia Filipa w produkcji Netflixa The Crown. U jego boku wystąpi Olivia Cooke, która wcieli się w postać Alicent Hightower, córki namiestnika króla. 

Czytaj także: George R.R. Martin otworzył własną księgarnię! Znajduje się obok jego… kina

Już w kwietniu rozpocząć mają się zdjęcia do House of the Dragon, co pozwala przypuszczać, że premiera serialu planowana jest przez stację w okolicach 2022 roku. 

George R.R. Martin bez weny twórczej?

George R.R. Martin od lat związany jest z nowymi projektami. Pomimo angażu w prace nad kolejnymi scenariuszami seriali, pisarz nie potrafi dokończyć najnowszego tomu z książkowego cyklu Gry o tron – powieści Wichry zimy

Autor pracuje nad powieści od lat i skutecznie przekłada premierę przedostatniego tomu z cyklu. W ubiegłym roku pojawiły się informacje, że pisarz zabrał się do pracy nad „Wichrami zimy” w związku z lockdownem i przymusową izolacją. Na początku 2021 r. z kolei Martin przekonywał, że chociaż napisał „setki stron”, to wciąż pracuje nad książką, ale nie obiecuje, że publikacja pojawi się w tym czy przyszłym roku. Fanom wciąż pozostało zatem czekać. 

W ramach serii Pieśń lodu i ognia powstało kilka powieści, tomów opowiadań oraz dodatkowych powiązanych publikacji. Do głównego cyklu Gry o tron należą tomy: Gra o tron, Starcie królów, Nawałnica mieczy, Uczta dla wron, Taniec ze smokami, Wichry zimy oraz planowana powieść A Dream of Spring

Pierwszy tom z cyklu kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Gra o tron
George R.R. Martin48
Okładka książki - Gra o tron

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje