George R.R. Martin otworzył własną księgarnię! Znajduje się obok jego… kina

Data: 2019-12-26 16:32:55 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

George R.R. Martin to jeden z najpopularniejszych autorów fantasy dzięki znanemu cyklowi Gra o tron. Mało kto jednak wie, że słynny pisarz posiada także własne kino, a od niedawna także i… księgarnię!

George RR MartinFot. Gage Skidmore / CC BY-SA 2.0.

George R.R. Martin jest autorem cyklu Pieśń lodu i ognia, z którego wywodzi się słynna Gra o tron. Autor nadal zajmuje się pisaniem, chociaż szósty tom z cyklu ciągle czeka na ukończenie. Nie wszyscy wiedzą jednak o tym, że przed laty autor nabył także kino.

Czytaj także: Znane jest już zakończenie "Gry o tron". Poznajcie je!

Jego kino powstało parę lat temu w Santa Fé, mieście na południu Stanów Zjednoczonych. Kino nazywa się Jean Cocteau, na cześć francuskiego poety, a jego oficjalne otwarcie odbyło się w 2013 roku. Teraz dowiedzieliśmy się, że niedaleko kina Martin uruchomił także księgarnię.

Jak donoszą zagraniczne media, w tym The Guardian, w księgarni sprzedawane będą różne powieści, ale także – książki samego Georga R.R. Martina. Co jednak będzie wyróżniało księgarnię Martina spośród innych podobnych miejsc w okolicy?

Czytaj także: Aktorzy z „Gry o tron” i „Pretty Little Liars” z kolejną ekranizacją książki!

W jego książnicy będą sprzedawane zwłaszcza książki z oryginalnymi autografami autorów. Martin miał zawrzeć porozumienia z wieloma znanymi pisarzami, którzy zgodzili się przysłać do księgarni kopie książek z własnymi podpisami. Co więcej, w ofercie sklepu dostępne mają być też powieści Martina z autografem znanego twórcy fantasy.

Księgarnia Martina nazywa się Beastly Books (ang. Beastly to tytuł książki Piękna i Bestia) – ma ona znaczenie, gdyż powiązana jest z nazwą kina. To właśnie Jean Cocteau w 1946 roku stworzył film pt. Piękna i Bestia.

Zrobilibyście zakupy w takiej księgarni? Co sądzicie o tym pomyśle?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Gra o tron
George R. R. Martin48
Okładka książki - Gra o tron

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy