Znane jest już zakończenie "Gry o tron". Poznajcie je!

Data: 2019-12-11 20:59:23 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Fani serialu na podstawie książek George’a R. R. Martina będą zszokowani! Wiadomo, jakie jest zakończenie serialu, a to daje podstawy sądzić, co zdarzy się w książce. Przeczytajcie!

Zakończenie Gry o tronFot. © 2019 Home Box Office, Inc. All rights reserved.

Fani serialowej Gry o tron już kilka miesięcy temu poznali zakończenie poznali zakończenie produkcji telewizyjnej. Fabuła serialu dawno wyprzedziła wydarzenia opisane w książkach przez George’a R. R. Martina, jednak scenariusze kolejnych odcinków konsultowane były z pisarzem. 

Czytaj także: George R. Martin przyznaje, czym inspirował się podczas pisania „Gry o tron”!

Wszystko to daje podstawy sądzić, że finał ósmego, ostatniego sezonu serialu, będzie dość zbliżony do finału ostatniej książki z serii Gra o tron. Potwierdzają to showrunnerzy serialu w komentarzu dołączonym do wydania DVD, mówiąc wprost, że zgodnie z planami Martina w powieściach władzę miała przejąć ta sama osoba, która zdobyła ją w serialu.  To oznacza, że znamy już zakończenie historii walki o władzę. Kto wygrał? Jeśli nie oglądaliście serialowej Gry o tron i nie chcecie poznać finału serialu a – najpewniej – także i książki – nie czytajcie dalej, bo tu zaczynają się spojlery. 

Uwaga, poniżej znajdują się spoilery.

Zgodnie z komentarzem showrunnerów serialu, ostatnia z książek zakończy się zwycięstwem Brandona Starka. To właśnie czwarte dziecko Eddarda Starka ma objąć Żelazny Tron.

Chociaż scenariusz serialu konsultowany był z autorem, trzeba mieć na uwadze fakt, że popularny pisarz nie rozpoczął jeszcze prac nad ostatnią częścią swojeo cyklu. Oznacza to, że Martin ma szansę na poprowadzenie fabuły w całkowicie inny sposób niż ten przedstawiony przez scenarzystów serialu.

Może więc się okazać, że w książkach na tronie zasiądzie zupełnie inny bohater. O wiele bardziej prawdopodobne jest jednak, że odmienne będą po prostu losy Brana, a także droga, jaką będzie musiał przejść, by zdobyć władzę.

Książkową Grę o tron możecie kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Gra o tron
George R.R. Martin48
Okładka książki - Gra o tron

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje