George R. Martin przyznaje, czym inspirował się podczas pisania „Gry o tron”!

Data: 2018-11-28 10:49:46 | Ten artykuł przeczytasz w 2 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - George R. Martin przyznaje, czym inspirował się podczas pisania „Gry o tron”!

Popularny amerykański autor fantasy – George R. R. Martin, który swoją sławę zdobył dzięki serii Pieśń lodu i ognia, a potem – dzięki ekranizacji jego książek w formie serialu Gra o tron, przyznaje, czym inspirował się, podczas pisania swojego bestsellerowego dzieła.

Do nietypowego wyznania doszło podczas talk-show The Late Show prowadzonego przez Stephena Colberta. Wówczas Martin podczas rozmowy z prowadzącym program przyznał, co zainspirowało go do napisania Gry o tron.

Podczas rozmowy przewijał się temat Władcy pierścieni jako jednej z ulubionych lektur Martina, która niejako zachęciła go do samego napisania książki. Jednak inspirację znalazł we wspomnieniach z dzieciństwa, a właściwie w… żółwiach!

Kiedy jako młody chłopak spędzał czas w New Jersey, chcąc uratować dzikie żółwie, umieścił je w misce, w której znajdował się także zamek. Karmą dla żółwi dokarmiał zwierzaki, te jednak i tak umarły. Młody Martin nie potrafił zrozumieć, co zrobił nie tak.

Wówczas pojawiła się jego pierwsza fantazja – Turtle Castle – czyli walka żółwi o tron królestwa z miski. Po wielu latach wspomnienie powróciło, a zamiast żółwi – na kartach książki pojawili się bohaterowie tacy jak Jon Snow czy Sansa Stark.

Mamy nadzieję, że fani twórczości pisarza nie będą chcieli przeczytać teraz Turtle Castle. W innym wypadku – nigdy nie doczekamy się Wichrów zimy, szóstego tomu popularnej sagi. Z tej przyczyny Martin zaszyć miał się w górskie chatce, z dala od dziennikarzy rozpraszających go rozmowami o żółwiach w telewizji…

Fot. Gage Skidmore / CC BY SA 2.0.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Gra o tron
George R.R. Martin48
Okładka książki - Gra o tron

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje