George R. Martin przyznaje, czym inspirował się podczas pisania „Gry o tron”!

Data: 2018-11-28 10:49:46 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - George R. Martin przyznaje, czym inspirował się podczas pisania „Gry o tron”!

Popularny amerykański autor fantasy – George R. R. Martin, który swoją sławę zdobył dzięki serii Pieśń lodu i ognia, a potem – dzięki ekranizacji jego książek w formie serialu Gra o tron, przyznaje, czym inspirował się, podczas pisania swojego bestsellerowego dzieła.

Do nietypowego wyznania doszło podczas talk-show The Late Show prowadzonego przez Stephena Colberta. Wówczas Martin podczas rozmowy z prowadzącym program przyznał, co zainspirowało go do napisania Gry o tron.

Podczas rozmowy przewijał się temat Władcy pierścieni jako jednej z ulubionych lektur Martina, która niejako zachęciła go do samego napisania książki. Jednak inspirację znalazł we wspomnieniach z dzieciństwa, a właściwie w… żółwiach!

Kiedy jako młody chłopak spędzał czas w New Jersey, chcąc uratować dzikie żółwie, umieścił je w misce, w której znajdował się także zamek. Karmą dla żółwi dokarmiał zwierzaki, te jednak i tak umarły. Młody Martin nie potrafił zrozumieć, co zrobił nie tak.

Wówczas pojawiła się jego pierwsza fantazja – Turtle Castle – czyli walka żółwi o tron królestwa z miski. Po wielu latach wspomnienie powróciło, a zamiast żółwi – na kartach książki pojawili się bohaterowie tacy jak Jon Snow czy Sansa Stark.

Mamy nadzieję, że fani twórczości pisarza nie będą chcieli przeczytać teraz Turtle Castle. W innym wypadku – nigdy nie doczekamy się Wichrów zimy, szóstego tomu popularnej sagi. Z tej przyczyny Martin zaszyć miał się w górskie chatce, z dala od dziennikarzy rozpraszających go rozmowami o żółwiach w telewizji…

Fot. Gage Skidmore / CC BY SA 2.0.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Gra o tron
George R. R. Martin48
Okładka książki - Gra o tron

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje