Piękna i Bestia

Bella to dziewczyna wyróżniająca się z tłumu swoją niezależnością, zaskakującym punktem widzenia i miłością do literatury. Pragnie przygód, marzy o pełnym wrażeń życiu, jakie zna z książek.

Gdy pewnego dnia ojciec Belli zostaje zatrzymany przez okrutną Bestię i oskarżony o kradzież, życie dziewczyny wywraca się do góry nogami. Ryzykując swoją wolność i przyszłość, postanawia zająć miejsce ojca, choć tak naprawdę wolałaby uciec... Życie w zaczarowanym zamku okazuje się jednak nie tak okropne, jak początkowo wydawało się Belli. Ostatecznie znajduje w nim przyjaźń i... miłość.

Informacje dodatkowe o Piękna i Bestia:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017-03-15

Kup książkę Piękna i Bestia

Piękna i Bestia - opinie o książce

Avatar użytkownika - grejfrutoowa
grejfrutoowa
Przeczytane:2017-05-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Bella nie jest typową dziewczyną – kocha książki, nie interesują ją romanse, pomaga ojcu i zawsze jest miła i uprzejma. Przez to ludzie z miasteczka traktują ją jak dziwadło, tym bardziej gdy odrzuca zaloty przystojnego weterana wojennego Gastona. Mężczyzna upatrzył sobie Bellę, chce wziąć ją za żonę. Dziewczyna odmawia, wiedząc, że ten związek nie przyniósłby im szczęścia. Gdy ojciec Belli wyrusza na jarmark, dziewczyna zajmuje się swoimi sprawami. Jednak gdy do domu wraca jedynie koń, bez ojca i powozu, jest zaniepokojona i postanawia go poszukać. Piękna i Bestia podbiła serca widzów już na początku lat 90. Wraz z jej kinowym powrotem w wersji aktorskiej pojawiła się też książka oparta na scenariuszu. Piękna filmowa okładka i historia, którą pokochały milion, sprawiają, że nie można przejść obok tej pozycji obojętnie. Powieść faktycznie dość wiernie oddaje scenariusz. Poszerzono ją o rzeczy, których nie mogliśmy mieć w filmie – jak choćby myśli i uczucia bohaterów. Dzięki temu lepiej ich zrozumiemy. Ze względu na formę wydania – czyli właśnie książkę – nie pojawiają się tu piosenki, choć oczywiście są i takie pozycje, które mają w treści przytoczone utwory muzyczne. Jeśli ktoś widział film, będzie wiedział, gdzie takie piosenki powinny się znaleźć i być może, tak jak w moim przypadku, zanuci je lub chociaż wróci wspomnieniami do scen z obrazu. Fabuła nie odstaje od filmu. Widzimy piękną i dobrą dziewczynę, która trafia do zamku Bestii. Bella poznaje lepiej gospodarza i zaczyna go rozumieć, a nawet lubić. Spędzają razem wiele czasu, jednak dziewczyna nadal myśli o ojcu. Bestia natomiast zmienia się pod wpływem młodej kobiety. Dla służby jest to doskonała sytuacja, która może odmienić ich los i przywrócić im dawne postacie. Robią więc wszystko, by ta dwójka zakochała się w sobie. Książka jest ładnie wydana. Wspomniałam już o pięknej okładce, ale to nie wszystko. Czcionka jest dość duża, co na pewno ułatwi czytanie młodszym fanom Pięknej i Bestii. Dodatkowo rozdziały zaczynają się osobną kartą umieszczoną po lewej stronie. Jest ciemna i ma elegancki wzór. Myślę, że książka Piękna i Bestia spodoba się fanom filmu i tym, którzy chcą go sobie przypomnieć. Oczywiście osoby, które nie widziały nowej wersji klasycznej animacji, też mogą po nią sięgnąć. Nie stracą nic poza piosenkami. To książka, która uzupełnia film i pozwala jeszcze chwilę pozostać w tym magicznym świecie pełnym miłości.
Avatar użytkownika - margoth86
margoth86
Przeczytane:2023-03-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2023,

To bajka, która towarzyszyła mi od zawsze. Wiara w to, że nie liczy się to co na zewnątrz, ale to jakim jesteś człowiekiem.

Historia o przyjaźni, tak, przede wszystkim o przyjaźni, o zrozumieniu drugiego człowieka, wysłuchaniu go. O ludzkiej naturze i tym jak podatni jesteśmy na wpływy, bardzo często te złe. Historia o nadziei i marzeniach, które mimo że musiały przedrzeć się przez mgły i zamiecie, bywały najważniejszym celem. I o miłości, ale tej zrodzonej z przyjaźni i szacunku. Nie ze spojrzeń czy uśmiechów. Ale ze słów i czynów.

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2018-12-09, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018, 52 książki 2018,

Wstyd się przyznać, ale aż do tej pory nie miałam przyjemności zapoznać się od A do Z z historią kultowej Pięknej i Bestii. Całej historii dowiedziałam się właściwie dzięki filmowi Czytaczów z kanału Strefa Czytacza na You Tube. Książkę dorwałam przypadkiem na promocji i skusiłam się. O ile pierwsze strony szły mi bardzo opornie, tak dalej było coraz lepiej. Podoba mi się Bella, jej inność i dobro. Podoba mi się też powolna zmiana Bestii. Wydaje mi się jednak, że bajka może być nieco niebezpieczna w odbiorze dla dzieci - raczej nie zdarza się, by oprawca był w gruncie rzeczy kimś dobrym, a taka postawa tu niestety występuje. Za to poświęcenie Belli i jej miłość do ojca jest godna pochwały. Każdy wyniesie coś dla siebie z tej historii.

Dotąd wychodziłam z założenia, że książki bazujące na produkcjach filmowych są z natury kiepskie. Film nie pozostawia tyle pola do wyobraźni co książka i obstawiam, że trudno jest na jego podstawie stworzyć powieść. "Piękna i bestia" - adaptacja adaptacji adaptacji bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła w kwestii fabuły i kreacji świata. Owszem, brakowało jej czegoś, co jest naturalne w książkach, czyli pewnej głębi w opisach, ale summa summarum nie wypada to tak źle. Elizabeth Rudnick odwaliła kawał dobrej roboty podczas powstawania tegoż dzieła. Polecam, jako lekka lektura na szybko sprawdza się śpiewająco.

Avatar użytkownika - gosia_gosia16
gosia_gosia16
Przeczytane:2017-11-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Czarownica. Prawdziwa historia Diaboliny
Elizabeth Rudnick 0
Okładka ksiązki - Czarownica. Prawdziwa historia Diaboliny

Nie wierz w bajki, poznaj prawdę! W samym środku owianych tajemnicą i osłoniętych Ciernistym Murem Wrzosowisk na tronie siedzi mroczna wróżka –...

Wielka księga przygód. Kraina Lodu
Elizabeth Rudnick0
Okładka ksiązki - Wielka księga przygód. Kraina Lodu

Wielka księga przygód. Kraina Lodu to trzy opowiadania o perypetiach Anny i Elsy oraz ich przyjaciół. Czeka cię trudna wspinaczka po ośnieżonych szczytach...