"Piękna i Bestia" – znana historia opowiedziana na nowo 

Data: 2020-07-25 16:33:06 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Piękna i Bestia to znana bajka, którą w 2017 r. przedstawiono w postaci nowego filmu. Co warto wiedzieć na temat tej historii? 

Obrazek w treści© Disney Enterprises, Inc.

Piękna i Bestia to pochodzący z 2017 r. film, który oparty został na baśni francuskiej pisarki Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. Już w lipcu produkcja ponownie pojawi się na ekranach. 

Piękna i Bestia – opis

O czym jest film Piękna i Bestia? Produkcja przedstawia losy młodej i niezwykle urodziwej dziewczynie Belli, która wraz z tatą jest mieszkanką małej francuskiej wsi. Niebawem jej tata Maurycy zostaje uwięziony przez mieszkającą w zamku bestię. Bestia może zwrócić wolność mężczyźnie pod warunkiem, że zastąpi go Bella. 

Czytaj także: La Bandida: Graciela zabija Ramiro. Co wydarzy się w 23 i 24 odcinka? 

Bella decyduje się na wymianę i sama trafia do zamku, gdzie otrzymuje własną komnatę oraz zaczarowane przedmioty: zegar Trybik, świecznik Płomyk i miotełka Puf Puf.

Piękna i Bestia – obsada

Kto wystąpił w filmie Piękna i Bestia? W postać Belli wcieliła się znana z filmów o Harrym Potterze Emma Watson, z kolei Bestią został Dan Stevens. 

Czytaj także: Sekretny czytelniczy dom w środku lasu

Oprócz nich w produkcji pojawi się także Luke Evans, Kevin Kline, Haydn Gwynne, Josh Gad, Hattie Morahan i Gerard Horan. 

Piękna i Bestia – gdzie obejrzeć? 

Film Piękna i Bestia w weekend majowy wyemitowany zostanie w telewizji. Produkcję zobaczyć będzie można na antenie stacji TV Puls o godz. 20:00 w niedzielę, 2 maja. Reemisja odbędzie się w poniedziałek 3 maja o 17:25.

Czytaj także: Thor: Ragnarok – Czy Thor powstrzyma nadciągającą nad Asgard zagładę?

Oprócz tego produkcję zobaczyć będzie można także w kolejnych dniach na antenie HBO i platformie HBO GO. 

Piękna i Bestia – opinie

Film Piękna i Bestia otrzymał wiele prestiżowych nagród, a także pozytywnych opinii ze strony widzów. Wielu Internautów podkreśliło, że film ten stworzony został  z wielkim rozmachem. 

Piękna i Bestia – książka

Film Piękna i Bestia powstał na podstawie filmu animowanego stworzonego przez wytwórnię Disneya. Historia o Belli powstała z kolei na podstawie francuskiej baśni stworzonej przez Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. 

Książkę Piękna i Bestia kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Piękna i Bestia
Elizabeth Rudnick1
Okładka książki - Piękna i Bestia

Bella to dziewczyna wyróżniająca się z tłumu swoją niezależnością, zaskakującym punktem widzenia i miłością do literatury. Pragnie przygód...

dodaj do biblioteczki
Reklamy