Taniec ze smokami. Część 1

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2011-11-22
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7506-897-9
Liczba stron: 632
Tytuł oryginału: A Dance with Dragons
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski

Tom 5 cyklu Pieśń Lodu i Ognia

Ocena: 5.19 (43 głosów)

 

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna...Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy pomocy swych trzech smoków miastem zbudowanym na pyle i śmierci. Daenerys ma jednak tysiące wrogów i wielu z nich postanowiło ją odnaleźć...


Tyrion Lannister, uciekłszy z Westeros, gdy wyznaczono nagrodę za jego głowę, również zmierza do Daenerys. Jego nowi towarzysze podróży nie są jednak obdartą bandą wyrzutków, jaką mogliby się wydawać, a jeden z nich może na zawsze pozbawić Daenerys praw do westeroskiego tronu...Północy broni gigantyczny Mur z lodu i kamienia. Tam właśnie przed Jonem Snow, dziewięćset dziewięćdziesiątym ósmym lordem dowódcą Nocnej Straży, stanie najpoważniejsze jak dotąd wyzwanie. Ma bowiem potężnych wrogów nie tylko w samej Straży, lecz również poza nią, pośród lodowych istot mieszkających za Murem...W czasie narastających niepokojów fale przeznaczenia nieuchronnie prowadzą bohaterów do największego ze wszystkich tańców...

Kup książkę Taniec ze smokami. Część 1

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Taniec ze smokami. Część 1

Avatar użytkownika - mymoonlight
mymoonlight
Przeczytane:2017-06-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2017,
G. R. R. Martin narzucił piękne tempo akcji już w Uczcie dla Wron - równoległe wydarzenia w Tańcu ze smokami nie pozwalają się czytelnikowi oderwać od lektury. Niby jeden czas w czterech tomach nasuwa myśli, że będzie miało nudą, ale nic bardziej mylnego! Dzieje się! I to dużo! W każdym zakątku jest coś ważnego, a sposób przedstawienia wydarzeń przez Martina jest po prostu obłędny. Poruszające opisy miejsc dotkniętych wojną lub nieuchronnie nadchodzącą Zimą, rozdarci wewnętrznie, niejednoznaczni bohaterowie, morze spisków, intryg, podstępów, tajnych misji, smoki, olbrzymy, zimne zło, płomienie, wizje, pradawne stworzenia - wszystko czego czytelnik mógłby oczekiwać po wciągającym fantasy zostało dostarczone i to z nawiązką. Już zaatakowałam drugi tom, pochłaniam niecierpliwie. Polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2016-04-24, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2016,
zmniejszenie ilości bohaterów, bez zmniejszania ilości wątków w moim przypadku zadziałało korzystnie, ten tom podobał mi się jak narazie najbardziej ze wszystkich chociaż bohaterowie i akcja rozrzucone sa po całym świecie, ale dzieje się i to dynamicznie :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - katniss090
katniss090
Przeczytane:2016-02-04, Ocena: 5, Przeczytałem, Wyzwanie-fantastyka 2016,
Poziom nieco opadł, co jest ledwo wyczuwalne od poprzednich części, ale jednak... Czegoś mi tu brakuje ( być może Starków, których autor nikczemnie wymordował). Wydaje się, że obecni bohaterowie popadają w rutynę; nie mają przed sobą żadnej przyszłości. Mam nadzieję, że pisarz rozwieje moje wątpliwości w następnych częściach.
Link do opinii
Avatar użytkownika - szmaragdova
szmaragdova
Przeczytane:2015-01-25, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2015, Ebook- mobi,
Przydługa ta podróż, choć niejedno ma imię Panie Martin! Jednak jak tu zawrócić z drogi? ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
W Zatoce Niewolniczej tyle się dzieje! Na murze jak zwykle mroźno. Świetne wątki z Tyrionem!
Link do opinii
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2013-12-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2013),
Ciągle urzeczona całą serią... :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - szpachela
szpachela
Przeczytane:2014-01-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Kolejny tom przygód z postaciami, których nie było w "Uczcie dla Wron". George Martin nadaje szybkie tempo akcjom, także nie sposób się wynudzić. Opisy są jak zwykle szczegółowe, powieść zawiera mnóstwo intryg, zwrotów akcji i świetnych dialogów!
Link do opinii
Avatar użytkownika - amalka
amalka
Przeczytane:2013-06-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Wreszcie dowiadujemy się, co słychać u postaci pominiętych w "Uczcie dla wron". Kolejna część od której trudno mi się było oderwać. Dla mnie Martin jest odkryciem wyjątkowym, aż przykro, że dopiero teraz...
Link do opinii
Avatar użytkownika - kpt_Yossarian
kpt_Yossarian
Przeczytane:2012-12-31, Ocena: 4, Przeczytałem,
Mała obniżka formy Martina. Jest to fantasy na bardzo dobrym poziomie, jednak czegoś mi brakowało, co bez końca wciągnęłoby mnie w przedstawione wydarzenia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dredota
dredota
Przeczytane:2011-12-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Najnowsze losy mieszkańców Westeros. W tomie piątym Martin wraca do dobrej formy.
Link do opinii

Wspominałam już, że jestem urzeczona tym, jak bardzo dobrze i szczegółowo została napisana "Pieśń lodu i ognia". Ta seria jest fenomenalna i nic tego nie zmieni - mogę tak pisać przy każdym tomie. Wydaje mi się jednak, że bardziej mi się podoba to, w jakim kierunku zmierza "Taniec ze smokami" niż akcja z poprzednich części. Ten tom ma w sobie magię i to zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Czyta się to lepiej niż "Ucztę dla wron", choć ta też jest fenomenalna. Po prostu zaczyna mi brakować słów na opisanie tego fenomenu. R. R. Martin jest mistrzem!!!

Link do opinii
Avatar użytkownika - joszmi
joszmi
Przeczytane:2019-07-12, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Odbytnica
Odbytnica
Przeczytane:2019-03-18, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2019,

Książka opisuje dalsze dzieje bohaterów sagi Pieśni Lodu i Ognia. W tej części odstawiamy na bok Królewską Przystań i kierujemy się raz w zimne, a raz w gorące miejsca. Zacznijmy od Tyriona. Po zabiciu swojego ojca i ucieczce przed siostrą trafił do kajuty na statku, który płynie do Pentos. Spotkał tam Illyria Mopatisa. Magnat zaprosił go do siebie na ucztę i zasugerował, że najlepszym władcą dla Westeros byłaby Daenerys Targaryen. Tyrion od początku chciał sprawdzić prawdziwość podobnych słów. Miał zamiar udać się do Daenerys.
Razem z Illyriem opuścił Pentos, żeby spotkać się z Gryfem i poczekać na Daenerys w Volantis, żeby udzielić jej wsparcia w dotarciu do Westeros. Niestety, plany trochę się zmieniły. Daenerys postanowiła zostać jeszcze w Meereen. Miała tam niemałe problemy. Synowie Harpii zabijali jej ludzi. Chciała jak najszybciej skończyć te ataki. Jej odejście odznaczałoby powrót niewolnictwa i smierć jej doradców oraz ich rodzin mieszkających w Meereen. Nie miała wyjścia. Została.
Na murze Stannis żąda od Jona podpisania aktu, w którym przekaże królowi większą część fortów zlokalizowanych wzdłuż muru. Jon zgadza się jedynie na obsadzenie garnizonów ludźmi Stannisa, ale nie pozwala, aby były one oddawane w nagrodę przyjaciołom króla.
Mam nadzieję, że losy bohaterów będą ciągle się rozwijały. Zaczętych jest kilka wątków, które koniecznie muszą sprostać moim oczekiwaniom:D.

Link do opinii
Avatar użytkownika - karolina128
karolina128
Przeczytane:2018-12-31, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera

,,Moją bronią jest mój umysł. Brat ma swój miecz, król Robert ma młot, a ja mam umysł... umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia...

Starcie królów. Audiobook
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Starcie królów. Audiobook

Powieść „Starcie królów” to drugi tom cyklu Pieśń Lodu i Ognia. Zima jest coraz bliżej, z Cytadeli przybywa biały kruk, który jest tego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Strach ratuje ludziom życie, ponieważ na świecie jest pełno zdrad i podstępów.


Więcej

Ludzie rodzą się po to, by walczyć i cierpieć. Nasze zgryzoty znikają dopiero w chwili śmierci.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Recenzje miesiąca
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton
Hotel ostatniej szansy
Pluszowy Zajączek
Iwonna Buczkowska
Pluszowy Zajączek
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Spowiedź Śmigłego
Sławomir Koper;
Spowiedź Śmigłego
Walczyły w cieniu mężczyzn
Greg Levis, Gordon Thomas
Walczyły w cieniu mężczyzn
Nobliści skandaliści
Sławomir Koper
Nobliści skandaliści
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Pokaż wszystkie recenzje