Taniec ze smokami. Część 1


Tom 5 cyklu Pieśń Lodu i Ognia
Ocena: 5.15 (46 głosów)
Inne wydania:

 

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna...Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy pomocy swych trzech smoków miastem zbudowanym na pyle i śmierci. Daenerys ma jednak tysiące wrogów i wielu z nich postanowiło ją odnaleźć...


Tyrion Lannister, uciekłszy z Westeros, gdy wyznaczono nagrodę za jego głowę, również zmierza do Daenerys. Jego nowi towarzysze podróży nie są jednak obdartą bandą wyrzutków, jaką mogliby się wydawać, a jeden z nich może na zawsze pozbawić Daenerys praw do westeroskiego tronu...Północy broni gigantyczny Mur z lodu i kamienia. Tam właśnie przed Jonem Snow, dziewięćset dziewięćdziesiątym ósmym lordem dowódcą Nocnej Straży, stanie najpoważniejsze jak dotąd wyzwanie. Ma bowiem potężnych wrogów nie tylko w samej Straży, lecz również poza nią, pośród lodowych istot mieszkających za Murem...W czasie narastających niepokojów fale przeznaczenia nieuchronnie prowadzą bohaterów do największego ze wszystkich tańców...

Informacje dodatkowe o Taniec ze smokami. Część 1:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2011-11-22
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7506-897-9
Liczba stron: 632
Tytuł oryginału: A Dance with Dragons
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski

więcej

Kup książkę Taniec ze smokami. Część 1

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Czytelnik może żyć życiem tysiąca ludzi, zanim umrze.(…)Człowiek, który nie czyta, ma tylko jedno życie.


Więcej

W dzisiejszych czasach bardzo rzadko spotyka się ludzi ceniących przyjaźń wyżej od złota.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
REKLAMA

Zobacz także

Taniec ze smokami. Część 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - mymoonlight
mymoonlight
Przeczytane:2017-06-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2017,
G. R. R. Martin narzucił piękne tempo akcji już w Uczcie dla Wron - równoległe wydarzenia w Tańcu ze smokami nie pozwalają się czytelnikowi oderwać od lektury. Niby jeden czas w czterech tomach nasuwa myśli, że będzie miało nudą, ale nic bardziej mylnego! Dzieje się! I to dużo! W każdym zakątku jest coś ważnego, a sposób przedstawienia wydarzeń przez Martina jest po prostu obłędny. Poruszające opisy miejsc dotkniętych wojną lub nieuchronnie nadchodzącą Zimą, rozdarci wewnętrznie, niejednoznaczni bohaterowie, morze spisków, intryg, podstępów, tajnych misji, smoki, olbrzymy, zimne zło, płomienie, wizje, pradawne stworzenia - wszystko czego czytelnik mógłby oczekiwać po wciągającym fantasy zostało dostarczone i to z nawiązką. Już zaatakowałam drugi tom, pochłaniam niecierpliwie. Polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2016-04-24, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2016,
zmniejszenie ilości bohaterów, bez zmniejszania ilości wątków w moim przypadku zadziałało korzystnie, ten tom podobał mi się jak narazie najbardziej ze wszystkich chociaż bohaterowie i akcja rozrzucone sa po całym świecie, ale dzieje się i to dynamicznie :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - katniss090
katniss090
Przeczytane:2016-02-04, Ocena: 5, Przeczytałem, Wyzwanie-fantastyka 2016,
Poziom nieco opadł, co jest ledwo wyczuwalne od poprzednich części, ale jednak... Czegoś mi tu brakuje ( być może Starków, których autor nikczemnie wymordował). Wydaje się, że obecni bohaterowie popadają w rutynę; nie mają przed sobą żadnej przyszłości. Mam nadzieję, że pisarz rozwieje moje wątpliwości w następnych częściach.
Link do opinii
Avatar użytkownika - szmaragdova
szmaragdova
Przeczytane:2015-01-25, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2015, Ebook- mobi,
Przydługa ta podróż, choć niejedno ma imię Panie Martin! Jednak jak tu zawrócić z drogi? ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
W Zatoce Niewolniczej tyle się dzieje! Na murze jak zwykle mroźno. Świetne wątki z Tyrionem!
Link do opinii
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2013-12-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2013),
Ciągle urzeczona całą serią... :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - szpachela
szpachela
Przeczytane:2014-01-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Kolejny tom przygód z postaciami, których nie było w "Uczcie dla Wron". George Martin nadaje szybkie tempo akcjom, także nie sposób się wynudzić. Opisy są jak zwykle szczegółowe, powieść zawiera mnóstwo intryg, zwrotów akcji i świetnych dialogów!
Link do opinii
Avatar użytkownika - amalka
amalka
Przeczytane:2013-06-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Wreszcie dowiadujemy się, co słychać u postaci pominiętych w "Uczcie dla wron". Kolejna część od której trudno mi się było oderwać. Dla mnie Martin jest odkryciem wyjątkowym, aż przykro, że dopiero teraz...
Link do opinii
Avatar użytkownika - kpt_Yossarian
kpt_Yossarian
Przeczytane:2012-12-31, Ocena: 4, Przeczytałem,
Mała obniżka formy Martina. Jest to fantasy na bardzo dobrym poziomie, jednak czegoś mi brakowało, co bez końca wciągnęłoby mnie w przedstawione wydarzenia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dredota
dredota
Przeczytane:2011-12-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Najnowsze losy mieszkańców Westeros. W tomie piątym Martin wraca do dobrej formy.
Link do opinii

Może i by mi się podobała, gdyby nie była tak strasznie przegadana i przepakowana strategiami działań wojennych i dyplomatycznych. Czytanie o zamążpójściu Daenerys po raz dziesiąty zupełnie mnie nie interesowało.
Męczyłam ją tak długo, że praktycznie nie pamiętam o czym była mowa w pierwszych rozdziałach.
Zabrakło mi dynamiki akcji i mistycyzmu, którego w tym tomie było bardzo mało.

Link do opinii

Wspominałam już, że jestem urzeczona tym, jak bardzo dobrze i szczegółowo została napisana "Pieśń lodu i ognia". Ta seria jest fenomenalna i nic tego nie zmieni - mogę tak pisać przy każdym tomie. Wydaje mi się jednak, że bardziej mi się podoba to, w jakim kierunku zmierza "Taniec ze smokami" niż akcja z poprzednich części. Ten tom ma w sobie magię i to zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Czyta się to lepiej niż "Ucztę dla wron", choć ta też jest fenomenalna. Po prostu zaczyna mi brakować słów na opisanie tego fenomenu. R. R. Martin jest mistrzem!!!

Link do opinii
Avatar użytkownika - Odbytnica
Odbytnica
Przeczytane:2019-03-18, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2019,

Książka opisuje dalsze dzieje bohaterów sagi Pieśni Lodu i Ognia. W tej części odstawiamy na bok Królewską Przystań i kierujemy się raz w zimne, a raz w gorące miejsca. Zacznijmy od Tyriona. Po zabiciu swojego ojca i ucieczce przed siostrą trafił do kajuty na statku, który płynie do Pentos. Spotkał tam Illyria Mopatisa. Magnat zaprosił go do siebie na ucztę i zasugerował, że najlepszym władcą dla Westeros byłaby Daenerys Targaryen. Tyrion od początku chciał sprawdzić prawdziwość podobnych słów. Miał zamiar udać się do Daenerys.
Razem z Illyriem opuścił Pentos, żeby spotkać się z Gryfem i poczekać na Daenerys w Volantis, żeby udzielić jej wsparcia w dotarciu do Westeros. Niestety, plany trochę się zmieniły. Daenerys postanowiła zostać jeszcze w Meereen. Miała tam niemałe problemy. Synowie Harpii zabijali jej ludzi. Chciała jak najszybciej skończyć te ataki. Jej odejście odznaczałoby powrót niewolnictwa i smierć jej doradców oraz ich rodzin mieszkających w Meereen. Nie miała wyjścia. Została.
Na murze Stannis żąda od Jona podpisania aktu, w którym przekaże królowi większą część fortów zlokalizowanych wzdłuż muru. Jon zgadza się jedynie na obsadzenie garnizonów ludźmi Stannisa, ale nie pozwala, aby były one oddawane w nagrodę przyjaciołom króla.
Mam nadzieję, że losy bohaterów będą ciągle się rozwijały. Zaczętych jest kilka wątków, które koniecznie muszą sprostać moim oczekiwaniom:D.

Link do opinii

Spoiler!

Odejmuje jedno oczko za zniszczenie nadzieji Brana. Za doszczętne zdruzgotanie jego marzeń o byciu rycerzem :( Ryczałam jak bóbr gdy ten podziemny mędrzec mu to oznajmił ;( Miałam wielką nadzieje, że w "jakiś magiczny sposób" odzyska władze w nogach, a tu niestety "groch z kapustą" ;(

Link do opinii
Avatar użytkownika - RenKa76
RenKa76
Przeczytane:2017-10-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Retrospektywa. Światło odległych gwiazd
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Retrospektywa. Światło odległych gwiazd

Dzięki swej wielotomowej sadze "Pieśń lodu i ognia" George R. R. Martin pozyskał miliony oddanych fanów i odrodził tradycję epickiej fantasy...

Gra o tron
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Gra o tron

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy