Już niebawem spin-off „Gry o tron”. Kiedy kolejny serial?

Data: 2020-01-17 20:54:17 Autor: pobarski

Całkiem niedawno na HBO wyemitowany został ostatnio odcinek z sagi Gra o tron, a George G. Martin nie zdążył jeszcze napisać książkowego finału sagi, tymczasem w planach pojawia się pomysł na kolejny serial z uniwersum. Kiedy możemy spodziewać się kontynuacji Gry o Tron?

Obrazek w treści

Gra o tron to jedna z najpopularniejszych produkcji stacji HBO. Pod koniec ubiegłego roku wyemitowany został jednak ostatni, szósty odcinek ósmego sezonu, będący jednocześnie ostatnim odcinkiem całego cyklu Gra o Tron. Jednak wielka popularność, jaką cieszył się serial, nie została zignorowana przez HBO, a sama stacja rozpoczęła prace nad kolejnymi projektami związanymi ze światem Westeros.

Czytaj także: George R.R. Martin otworzył własną księgarnię! Znajduje się obok jego… kina

Pojawiło się łącznie około pięciu projektów na ewentualne spin-offy serii, pierwszy z nich, którego odcinek pilotażowy został już nawet wyprodukowany, odrzucono. Jak się jednak okazuje, istnieją jednak spore szanse na zobaczenie innej produkcji opartej na twórczości Martina.

Nowa produkcja nazywać ma się Gra o Tron: Dom smoka (Game of Thrones: House of Dragon) i opierać ma się na książce George’a G. Martina pt. Ogień i krew z 2018 roku. Tytuł ten stanowi początek nowej dylogii Martina, której akcja rozgrywa się w świecie znanym już z Gry o Tron.

Gra o Tron: Dom smoka – opis serialu

Fabuła nowego serialu będzie prequelem, dziejącym się na 300 lat przed wydarzeniami z właściwej Gry o Tron.  Nowy spinn-off, o ile wierny będzie swojemu książkowemu odpowiednikowi, przedstawi losy rodu Targaryen, jedynej ocalałej rodzinie smoczych lordów, która postanawia podbic cały kontynent Westeros.

Historia rozpoczyna się od Aegon I o przydomku Zdobywca, twórcy symbolicznego Żelaznego Tronu, a zakończy się w momencie śmierci kolejnego następcy tronu – Viserysa I.

Gra o Tron: Dom smoka – kiedy premiera

Na ten moment nieznane są dokładne terminy związane z kontynuacją Gry o Tron. W ostatnim czasie w wywiadzie dla portalu Deadline przedstawiciel stacji potwierdził jednak, że planuje się już kolejny serial.

Czytaj także: Znane jest już zakończenie "Gry o tron". Poznajcie je!

Jak zapowiedział Casey Bloys, będący w amerykańskim oddziale HBO Dyrektorem Programowym, nie powinniśmy spodziewać się serialu w tym ani przyszłym roku. Zgodnie z obecnymi informacjami premiera nowej produkcji opartej na książce Martina odbyć ma się najwcześniej w 2022 roku.

Gra o Tron: Dom smoka – obsada

Kto zagra w nowej Grze o Tron? Na ten moment prace nad spin-offem są dopiero we wczesnej fazie produkcji. W związku z tym oficjalnie nie podano jeszcze, kto pojawi się w nowym serialu HBO.

Prawdopodobnie stacja stoi dopiero przed pierwszym etapem prac – castingiem aktorów potrzebnych do realizacji pilotażowych odcinków serialu.

Czytaj także: Nie żyje aktor z „Gry o tron”. Miał 30 lat

Rozpoczęły się jednak prace nad scenariuszem serialu – wraz z G. Martinem pisze go właśnie Ryan Condal. Oprócz tego duetu w prace zaangażowane są już także Miguel Sapochnik oraz Vince Gerardis.

Gra o Tron: Dom smoka – książka

Gra o Tron: Dom smoka to kolejna książka stworzona przez George’a G. Martina. Po raz pierwszy ukazała się ona w 2018 roku. W tym roku doczeka się zaś wznowienia na amerykańskim rynku z nowymi ilustracjami.

Książka w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka. Tytuł ten w dobrej cenie można kupić poniżej:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ogień i krew cz.1
George R.R Martin0
Okładka książki - Ogień i krew cz.1

300 lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron Kiedy Westeros rządziły smoki... Opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów... Wiele...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo