Już niebawem spin-off „Gry o tron”. Kiedy kolejny serial?

Data: 2020-01-17 20:54:17 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Całkiem niedawno na HBO wyemitowany został ostatnio odcinek z sagi Gra o tron, a George G. Martin nie zdążył jeszcze napisać książkowego finału sagi, tymczasem w planach pojawia się pomysł na kolejny serial z uniwersum. Kiedy możemy spodziewać się kontynuacji Gry o Tron?

Obrazek w treści

Gra o tron to jedna z najpopularniejszych produkcji stacji HBO. Pod koniec ubiegłego roku wyemitowany został jednak ostatni, szósty odcinek ósmego sezonu, będący jednocześnie ostatnim odcinkiem całego cyklu Gra o Tron. Jednak wielka popularność, jaką cieszył się serial, nie została zignorowana przez HBO, a sama stacja rozpoczęła prace nad kolejnymi projektami związanymi ze światem Westeros.

Czytaj także: George R.R. Martin otworzył własną księgarnię! Znajduje się obok jego… kina

Pojawiło się łącznie około pięciu projektów na ewentualne spin-offy serii, pierwszy z nich, którego odcinek pilotażowy został już nawet wyprodukowany, odrzucono. Jak się jednak okazuje, istnieją jednak spore szanse na zobaczenie innej produkcji opartej na twórczości Martina.

Nowa produkcja nazywać ma się Gra o Tron: Dom smoka (Game of Thrones: House of Dragon) i opierać ma się na książce George’a G. Martina pt. Ogień i krew z 2018 roku. Tytuł ten stanowi początek nowej dylogii Martina, której akcja rozgrywa się w świecie znanym już z Gry o Tron.

Gra o Tron: Dom smoka – opis serialu

Fabuła nowego serialu będzie prequelem, dziejącym się na 300 lat przed wydarzeniami z właściwej Gry o Tron.  Nowy spinn-off, o ile wierny będzie swojemu książkowemu odpowiednikowi, przedstawi losy rodu Targaryen, jedynej ocalałej rodzinie smoczych lordów, która postanawia podbic cały kontynent Westeros.

Historia rozpoczyna się od Aegon I o przydomku Zdobywca, twórcy symbolicznego Żelaznego Tronu, a zakończy się w momencie śmierci kolejnego następcy tronu – Viserysa I.

Gra o Tron: Dom smoka – kiedy premiera

Na ten moment nieznane są dokładne terminy związane z kontynuacją Gry o Tron. W ostatnim czasie w wywiadzie dla portalu Deadline przedstawiciel stacji potwierdził jednak, że planuje się już kolejny serial.

Czytaj także: Znane jest już zakończenie "Gry o tron". Poznajcie je!

Jak zapowiedział Casey Bloys, będący w amerykańskim oddziale HBO Dyrektorem Programowym, nie powinniśmy spodziewać się serialu w tym ani przyszłym roku. Zgodnie z obecnymi informacjami premiera nowej produkcji opartej na książce Martina odbyć ma się najwcześniej w 2022 roku.

Gra o Tron: Dom smoka – obsada

Kto zagra w nowej Grze o Tron? Na ten moment prace nad spin-offem są dopiero we wczesnej fazie produkcji. W związku z tym oficjalnie nie podano jeszcze, kto pojawi się w nowym serialu HBO.

Prawdopodobnie stacja stoi dopiero przed pierwszym etapem prac – castingiem aktorów potrzebnych do realizacji pilotażowych odcinków serialu.

Czytaj także: Nie żyje aktor z „Gry o tron”. Miał 30 lat

Rozpoczęły się jednak prace nad scenariuszem serialu – wraz z G. Martinem pisze go właśnie Ryan Condal. Oprócz tego duetu w prace zaangażowane są już także Miguel Sapochnik oraz Vince Gerardis.

Gra o Tron: Dom smoka – książka

Gra o Tron: Dom smoka to kolejna książka stworzona przez George’a G. Martina. Po raz pierwszy ukazała się ona w 2018 roku. W tym roku doczeka się zaś wznowienia na amerykańskim rynku z nowymi ilustracjami.

Książka w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka. Tytuł ten w dobrej cenie można kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ogień i krew cz.1
George R.R. Martin0
Okładka książki - Ogień i krew cz.1

300 lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron Kiedy Westeros rządziły smoki... Opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów... Wiele...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Lustrzane serce
Anna Purowska
Lustrzane serce
Pokaż wszystkie recenzje