Koronawirus zmusił autora "Gry o tron" do pracy nad nową książką! 

Data: 2020-06-24 09:38:54 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Fani cyklu Pieśń Lodu i Ognia od dawna czekali na kolejny, szósty tom z cyklu pt. Wichry zimy. Jak się okazuje, prawdopodobnie już niebawem będą mogli przeczytać nową książkę autorstwa George’a R.R. Martina – a wszystko z powodu koronawirusa!

Obrazek w treściFot. Gage Skidmore

Gra o Tron to jedna z kultowych serii, która popularność zyskała zwłaszcza dzięki wielosezonowemu serialowymi wyprodukowanemu przez HBO. W ramach cyklu ukazało się już pięć książek, a fani od dawna czekają na szósty tom, „The Winds of Winter” (Wichry zimy).

The Winds of Winter (Wichry zimy) – kiedy premiera? 

Jak przyznał sam autor George R.R. Martin na swoim blogu, z powodu epidemii koronawirusa zmuszony został do zachowania przymusowej izolacji w swoim domku w górach. Tam po pewnym czasie… dopadła go nuda i dlatego też rozpoczął intensywne prace nad szóstym tomem z cyklu. 

Każdego dnia spędzam długie godziny nad The Winds of Winter (Wichry zimy) i robię stały postęp. Wczoraj skończyłem nowy rozdział, kolejny trzy dni temu, kolejny tydzień wcześniej. Ale nie, to nie znaczy, że książka będzie skończone jutro lub wydana w przyszłym tygodniu. To będzie wielka książka, a ja wciąż mam przed sobą długą drogę ... Mam złe dni, które mnie załamują, i dobre dni, które mnie podnoszą, ale w sumie jestem zadowolony z tego, jak się sprawy mają - napisał autor.

To dobra wiadomość dla fanów, gdyż ci na szósty tom z cyklu czekają już od 2011 roku. Wówczas to pojawiły się pierwsze informacje o kontynuacji. Niestety, jak zauważył pisarz, nie potrafi on już pisać w ten sam sposób, co jeszcze paręnaście lat temu, co sprawia, że proces twórczy jest znacznie wolniejszy. 

Przymusowa izolacja niejako zmusiła autora do kontynuacji prac, przez co wczoraj poinformował on, że książka prawdopodobnie wydana zostanie już w 2021 r. Te informacje to jednak wstępna deklaracja autora – z otwieraniem szampana czytelnicy powinni więc powstrzymać się przynajmniej do potwierdzenia tych rewelacji przez zagranicznego wydawcę pisarza. 

The Winds of Winter – o czym jest? 

Fabuła książki Wichry zimy nie jest jeszcze dokładnie znana. Jak przed laty przyznał autor, w nowej książce fabuła powinna rozpocząć się od dwóch bitew – bitwy pod Meereen oraz pod Slaver’s Bay. Kolejne rozdziały mają stanowić kontynuację wydarzeń z książki Taniec ze smokami. 

Czytaj także: George R.R. Martin otworzył własną księgarnię! Znajduje się obok jego… kina

Warto pamiętać, że HBO zakończyła swój serial, tworząc własny scenariusz ostatniego sezonu. Możliwe jest zatem, że pisarz będzie sugerował się zakończeniem ostatnie, 8 sezonu produkcji

George R.R. Martin - książki 

Jak przyznał autor na swoim blogu, obecnie pisze znacznie wolniej, niż przed laty. Trzecią książkę z cyklu, Nawałnica mieczy, napisał w dość krótkim czasie, tworząc około 150 stron na miesiąc, Tymczasem szósty tom tworzony jest już od 9 lat. Znany autor ma już 71 lat, chociaż jak sam przyznaje, jak na mężczyznę w jego wieku, trzyma się dobrze. Nie ma też koronawirusa, co zaznaczył w swoim wpisie internetowym. 

Czytaj także: Już niebawem spin-off „Gry o tron”. Kiedy kolejny serial?

Mamy więc nadzieję, że przymusowa izolacja autora wyjdzie na dobre… jego czytelnikom. I już wkrótce będą mogli oni poznać zakończenie sagi Pieśń lodu i ognia. Na cały cykl składają się książki: Gra o Tron, Starcie Królów, Nawałnica mieczy, Uczta dla wron i Taniec ze smokami.

Od 2011 HBO realizowało serial pod tytułem Gra o tron oparty na cyklu Pieśń lodu i ognia. Łączenie stworzono 8 sezonów. 

Pierwszą książkę z cyklu, Gra o Tron, kupić można w dobrej cenie poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Gra o tron
George R. R. Martin48
Okładka książki - Gra o tron

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje