HBO pracuje nad dwoma nowymi serialami animowanymi osadzonymi w uniwersum Gry o tron

Data: 2021-07-23 10:31:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Gra o Tron to niewątpliwie, mimo rozczarowania ostatnim sezonem, flagowa serialowa produkcja HBO. Uniwersum, które stale się rozrasta, zostanie powiększone o kolejne produkcje, tym razem animowane. 

Obrazek w treści

Źródło zdjęcia: HBO

Jak się okazuje, będzie to nie jednak, jak się do tej pory mówiło, a dwie animowane produkcje, przenoszące nas w świat wykreowany przez George'a R.R. Martina. Co jak na razie wiemy o wspomnianych animowanych dziełach?

Gra o tron – powstaną dwa filmy animowane 

O tym, że HBO Max pracuje nad serialem osadzonym w świecie Gry o tron, w uniwersum znanym z książek, mówiło się już od dłuższego czasu. Tymczasem według dziennikarzy The Hollywood Reporter, tych produkcji w kreskówkowym stylu, będzie aż trzy.

Czytaj również: Już niebawem spin-off „Gry o tron”. Kiedy kolejny serial?

Otrzymamy zatem produkcję animowaną, o której mówiło się na początku, a dodatkowo pojawić się mają kolejne dwie. I nie będą to projekty, w tym przypadku serialowe, które przeznaczone są dla najmłodszych, a seriale, które powinni oglądać jedynie dorośli widzowie. 

Gra o tron – jakie seriale animowane zapowiedziano?

Według reporterów wspomnianego serwisu mają to być dwa seriale w animowanej formie. Jednym z nich będzie Złote Imperium Yi Ti, produkcja serialowa, która przeniesie nas do miejsc, które były już pokazane w serialu Gra o tron. 

Czytaj również: George R.R. Martin wciąż pracuje nad zakończeniem Gry o Tron

Razem z bohaterami  Złote Imperium Yi Ti powędrujemy do inspirowanego Chinami kontynentu Essos, który znajduje się na południowo-wschodniej granicy, a jego mieszkańcy to lud najbardziej rozwinięty technologicznie. 

To oczywiście tylko jeden serialowy animowany projekt, który ma powstać dla platformy HBO Max. Na temat dwóch kolejnych, niestety jak na razie nie mamy żadnych informacji. HBO nie zdradza szczegółów. Wiemy zaś, że nad nowymi projektami czuwa sam autor powieści, czyli George R.R. Martin.

HBO Max – platforma kasuje i rozwija nowe produkcje

Dodatkowo dzięki The Hollywood Reporter, dowiadujemy się, że HBO Max skasowało jeden z zapowiadanych projektów, rozgrywających się w świecie znanym z Gry o tron. Mowa tu o Flea Bottom, które miało rozgrywać się w rejonach Królewskiej Przystani, w najbiedniejszej jego dzielnicy. Tego projektu nie zobaczymy.

Czytaj również: House of the Dragon, prequel Gry o tron ma wstępną datę premiery i aktorską obsadę

Dobrze ma się natomiast spin-off Gry o tron, jakim jest House of the Dragon. Serial powstaje, a obecnie trwają prace na planie produkcji, która przeniesie nas w wydarzenie rozgrywające się przez tymi z serialu Gra o tron. Premiera przewidziana jest w kolejnym roku.

Gra o tron – książki

Serial Gra o tron powstał na podstawie powieści Gra o tron sagi Pieśni Lodu i Ognia autorstwa amerykańskiego pisarza George’a R.R. Martina. 

Kolejne produkcje zapowiedziane przez platformę HBO Max, także osadzone będą w uniwersum znanym z powieści Martina. 

Książkę „Gra o tron” tom 1 cyklu Pieśń Lodu i Ognia, można kupić w popularnych księgarniach:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Gra o tron
George R.R. Martin48
Okładka książki - Gra o tron

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy