Wiedźmin: sezon 3 - co wiemy o kontynuacji serialu?

Data: 2021-12-15 12:24:01 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Serial Wiedźmin w drugim sezonie zawita na Netflix już pojutrze. Czekając z niecierpliwością na kolejne odcinki serialu fantasy od Netfliksa, opartego na prozie Andrzeja Sapkowskiego, pojawia się pytanie co z kolejnymi odcinakami. Czy wiemy już coś więcej na temat fabuły serialu w trzecim jego sezonie?

Obrazek w treści Wiedźmin: sezon 3 - co wiemy o kontynuacji serialu?  [jpg]

Już niebawem dowiemy się jak potoczyły się losy trójki bohaterów w serialu Wiedźmin. Będziemy świadkami jak Geralt, Ciri i Yennefer radzą sobie w tych niespokojnych czasach. Już niebawem wszystko stanie się jasne, ale zapewne pojawią się pytania, co dalej z opowieścią? Czego możemy spodziewać się po kolejnych odcinkach, w kolejnym sezonie? Czy wiemy kiedy jego premiera? Jak daleko w przyszłość możemy wybiegać? Na niektóre pytania znamy odpowiedź, inne są nadal tajemnicą.

Wiedźmin: sezon 3 - co dalej z serialem?

Wiedźmin to niewątpliwie serial, który rozgrzewa użytkowników w ten zimowy czas. Już za chwilę większość z nas zasiądzie przed ekranami swoich komputerów czy telewizorów, by obejrzeć drugi sezon opowieści fantasy, opartej na książkach Andrzeja Sapkowskiego. Ale wiemy, że opowieść nie zakończy się na sezonie drugim, a ma być kontynuowana w kolejnych. Ile ich finalnie będzie, to jeszcze nie zostało oficjalnie potwierdzone. Nas interesuje jednak sezon trzeci i to co w tej chwili o nim wiemy, przede wszystkim na temat jego fabuły.

Może zainteresować Ciebie także:

Wiemy, że pracę nad sezonem trzecim już się zaczęły. Serwis Serialowa.pl przeprowadził wywiad z showrunnerką produkcji, Lauren S. Hissrich, którą zapytano o postęp prac nad epizodami w trzecim już sezonie Wiedźmina. Dzięki pytaniem jakie zadali redaktorzy tegoż serwisu, wiemy między innymi, że fabuła części kolejnej opierać się będzie na opowieści adaptującej "Czas pogardy" Andrzeja Sapkowskiego. Dowiedzieliśmy się także jaki aspekt będzie ważny, co wysunie się na plan pierwszy. Tym czymś będzie polityka.

Jedyne, co mogę powiedzieć [o 3. sezonie], to że jesteśmy w trakcie pisania go. Sprawia nam to mnóstwo frajdy. Oczywiście zaczynamy się już przyglądać następnej książce z serii, którą jest "Czas pogardy", czyli chyba moja ulubiona książka z całej sagi. (...)

I jest to naprawdę fajne, bo jak wspomniałaś, polityka wychodzi na czoło w 2. sezonie. 3. sezon jest cały o polityce i czuję, że powoli kładziemy grunt dla publiczności, starając się nie wpychać im tego do gardeł zbyt szybko. Ale mam wrażenie, że teraz, kiedy widzowie dotrą do 3. sezonu, będą mieć już dobre pojęcie o tym, jak rozstawione są szachy na szachownicy Kontynentu i jak będą grać przeciwko sobie.

- powiedziała Lauren S. Hissrich w rozmowie z serwisem Serialowa.pl.

Dowiedzieliśmy się także, że przerwa, aż dwuletnia między pierwszym, a drugim sezonem serialu związana była, jak zapewne z pandemią koronawirusa i lokalnym lockdownem, który wymusił wiele zmian, czyli na przykład brak możliwości nakręcenia dużych scen grupowych. Większość scen powstawała w małych, studyjnych pomieszczeniach, z wszelkimi obostrzeniami, takimi jak maseczki, czy zachowanie dystansu i wymogów sanitarnych. Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa na filmowym planie, stało się priorytetem.

Wiedźmin: sezon 3 - czy wiemy kiedy ruszą zdjęcia?

Wiedźmin to serial, na który wielu widzów czeka z niecierpliwością. To także produkcja, która pociąga za sobie mnóstwo plotek i spekulacji. Tą najważniejszą stały się prace na planie trzeciego sezonu serialu. Według doniesień pojawiających się w sieci, zdjęcia do nowego sezonu miałyby ruszyć już w lutym następnego roku.

Warto także przeczytać:

Tymczasem w opisywanym tu wywiadzie dla Serialowa.pl., showrunnerka produkcji, Lauren S. Hissrich, nie odniosła się do plotek na temat zdjęć, które jakoby miałyby ruszyć już niemal na początku przyszłego roku. Zapytana o etap prac nad serialem w kolejnych epizodach trzeciego sezonu, wspomniała tylko, że scenariusz do nich, już powstaje. Musimy się zatem uzbroić w cierpliwość i czekać na więcej informacji na ten temat.

Wiedźmin - gdzie oglądać serial?

Wszystkie dostępne sezony serialu Wiedźmin można oglądać oczywiście na platformie Netflix. W tej chwili jest tam dostępny sezon pierwszy, a już 17 grudnia tafią tam kolejne odcinki serialu, w sezonie drugim. Na kontynuacje w kolejnych epizodach - Wiedźmin: sezon 3, będziemy musieli jeszcze poczekać. Na razie nie wiemy kiedy nastąpi jego premiera.

Wiedźmin - książki

Serial Wiedźmin, to produkcja serialowa Netfliksa, które powstanie na książkach z serii "Wiedźmin", Sapkowskiego. Z przytoczonego fragmentu wywiadu wiemy, że trzeci sezon serialu skupi się na tomie czwartym cyklu Wiedźmin na książce o tytule Czas pogardy, autorstwa Andrzeja Sapkowskiego.

Książkę "Czas pogardy" (Wydawnictwo SuperNowa) można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Krew elfów
Andrzej Sapkowski1
Okładka książki - Krew elfów

Andrzej Sapkowski, arcymistrz światowej fantasy, zaprasza do swojego Neverlandu i przedstawia uwielbianą przez czytelników i wychwalaną przez krytykę...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje