2 sezon serialu „Wiedźmin" coraz bliżej. Oto nowy zwiastun produkcji Netflixa!

Data: 2021-10-29 23:38:19 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Drugi sezon serialu Wiedźmin wreszcie doczekał się oficjalnego, pełnego trailera ukazującego całe bogactwo świata, który doskonale znają miłośnicy sagi Andrzeja Sapkowskiego.

  • Netflix udostępnił właśnie pierwszy pełny zwiastun drugiego sezonu serialu Wiedźmin
  • Trailer zdradza sporo szczegółów dotyczących fabuły drugiego sezonu Wiedźmina
  • Premiera już 17 grudnia 2021

Obrazek w treści

– Coś się zmieniło, Geralt – mówi w zwiastunie Nivellen – mężczyzna przeklęty za sprofanowanie świątyni. – Świat dziwnie się zachowuje. Północ wojuje z Południem. Potwory nie zapadły w sen zimowy. Może to koniec świata – dodaje istota, zwana także Kłykaczem albo Wyrodem.

– Przeżyłem trzy rzekome końce świata. To stek bzdur – odpowiada Geralt.  

O czym będzie 2 sezon serialu Wiedźmin?

Zupełnie nowy trailer zdradza wiele na temat tego, czego możemy spodziewać się po drugim sezonie serialu „Wiedźmin”. Widzimy zbliżającą się wojnę z Nilfgaardem, Ciri, która trenuje, by zostać wiedźminką, polującego na potwory Geralta i barda Jaskra, który właśnie zdobył nowych przyjaciół.

Ten kontynent, nie było nikomu pisany. Nie zaznamy spokoju, dopóki na świecie są potwory.  

Drugi sezon serialu Wiedźmin – sporo efektów, sporo humoru

Na ekranie dzieje się dużo, znać, spory budżet przeznaczony na efekty specjalne, wydaje się też, że cała historia będzie bardziej spójna, zwarta i okraszona jeszcze większą dawką poczucia humoru, niż było to w przypadku sezonu pierwszego. 

Odbudujemy siły, zgromadzimy wojsko, jesteśmy imperium. 
Wojna dopiero się zaczęła.  

Wiedźmin – sezon 2. Data premiery 

W ostatnim czasie Netflix wprost bombarduje fanów „Wiedźmina” nowymi materiałami. Z jednego z nich dowiedzieliśmy się, że premiera nowego sezonu będzie miała miejsce 17 grudnia. Najnowszy zwiastun potwierdza tę datę. 

Strach to choroba. Może cię zniszczyć. Jedyny sposób to się z nim zmierzyć. Jesteś na to gotowa?  

Netflix udostępnił niedawno teaser drugiego sezonu produkcji oraz klipy zza kulis. Ponadto dowiedzieliśmy się, że wkrótce powstanie spin off, będący prequelem do całej serii – The Witcher: Blood Origin. W sierpniu na Netflix trafił animowany film Wiedźmin. Zmora wilka

Jeśli to co mówisz o jej mocy, jest prawdą, nie możesz jej pomóc.  

2 grudnia miała miejsce londyńska premiera drugiego sezonu serialu, na której zjawili się aktorzy wcielający się w postacie z uniwersum. Na oficjalnym twitterowym koncie produkcji zostało opublikowane zdjęcie z tego wydarzenia. Można na nim zobaczyć, jak na ściance zaprezentowała się ekipa Wiedźmina.

Wiedźmin – sezon 2. Ciri zostanie wiedźminką

W drugim sezonie Geralt, przekonany o śmierci Yennefer podczas bitwy o Wzgórze Sodden, zabierze Ciri do Kaer Morhen. Świat ogarnie wojna, jednak wiedźmina czeka o wiele trudniejsza walka – o życie dziewczyny, której potężna moc z każdym dniem staje się coraz bardziej niebezpieczna. 

Prawdziwym potworem jest przeznaczenie. 

Drugi sezon wiedźmina tworzy showrunnerka i producentka wykonawcza Lauren Schmidt Hissrich, współpracują z nią Tomek Bagiński, Jason F. Brown, Sean Daniel, Mike Ostrowski, Steve Gaub oraz Jarosław Sawko. Reżyserują: Stephen Surjik ("The Umbrella Academy"), Sarah O’Gorman ("Przeklęta"), Ed Bazalgette ("Upadek królestwa") i Louise Hooper ("Oszustka"). 

Czytaj również: Wiedźmin - recenzja serialu

Ważnym wątkiem w uniwersum Sapkowskiego jest także relacja Geralta z Vesemirem. Odniósł się do niej Henry Cavill, który wciela się w rolę tego pierwszego. Podczas londyńskiej premiery mówił o ulubionym aktorze, z którym przyszło mu się spotkać na planie. Cavill powiedział, że był nim Kim Bodnia, czyli serialowy Vesemir.

Kim i ja naprawdę przynieśliśmy coś, czego nie było "na papierze"... chodziło o to, aby podkreślić emocjonalność tych postaci, a nie po prostu być brutalnymi zabójcami potworów.

Wiedźmin – oficjalna playlista już na Spotify

Wszyscy fani serialu Wiedźmin mogą już zapoznać się z utworami, które znalazły się w drugim sezonie. Cała składanka znajduje się w aplikacji Spotify, o czym poinformowali twórcy za pośrednictwem Twittera. 

Wiedźmin – sezon 2 – zwiastun

Zwiastun 2 sezonu Wiedźmina obejrzycie poniżej: 

Historię Nivellena, który pojawia się w zwiastunie, poznacie za sprawą opowiadania Ziarno prawdy, opublikowanego w zbiorze Ostatnie życzenie. To właśnie wiele opowiadań z tego zbioru stało się podstawą scenariusza pierwszego sezonu Wiedźmina. Książkę kupicie w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Krew elfów
Andrzej Sapkowski16
Okładka książki - Krew elfów

Konstruując przewrotne i wzruszające opowieści, zebrane w dwóch tomach - "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia", Sapkowski gromadził plejadę...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Jesteśmy twoi
Anna Ficner-Ogonowska
Jesteśmy twoi
Zgodne małżeństwo
Aleksandra Tyl
Zgodne małżeństwo
Echowa Góra
Lauren Wolk
Echowa Góra
Pola. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Pola. Wnuczka wariatki
Odzyskany los
Marzena Rogalska
Odzyskany los
Światło i cień
Katarzyna Majgier
Światło i cień
Pokaż wszystkie recenzje