Nowe materiały video promujące 2 sezon serialu „Wiedźmin"

Data: 2021-09-25 22:15:10 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Podczas konferencji TUDUM, promującej najnowsze produkcje serwisu, Netflix udostępnił kolejne klipy promujące 2 sezon serialu „Wiedźmin". Mówią one sporo o tym, czego możemy spodziewać się w ekranizacji prozy Andrzeja Sapkowskiego

Obrazek w treści

Serial „Wiedźmin" to jeden z największych hitów serwisu Netflix w ostatnich latach, porównywalny ze „Stranger Things", a nawet z początkowymi odsłonami serialu „Gra o tron" na podstawie książek George R.R. Martina, produkowanych dla HBO. Nic dziwnego, że prezentacja nowych materiałów wideo stała się jednym z kluczowych elementów specjalnego wydarzenia online, zatytułowanego TUDUM.  

Czytaj również: Wiedźmin - w jakiej kolejności czytać książki?

Wiedźmin - sezon 2 - Nivellen

Obok zapowiedzi innych produkcji mogliśmy obejrzeć materiał zatytułowany: „Zapowiedź sezonu 2: Nivellen | Wiedźmin"

Miniaturka przedsatwia postać Nivellena, który pojawia się w opowiadaniu „Ziarno prawdy" ze zbioru Ostatnie życzenie, które stało się podstawą pierwszych odcinków 2 sezony „Wiedźmina" od Netflixa. Zwiastun wyraźnie pokazuje, że Geralt przybywa wraz z Ciri do domu swego starego przyjaciela, Nivellena – dobrze urodzonego mężczyznę, przeklętego przez kapłankę za sprofanowanie świątyni. Jak wiemy z opowiadania, to Geralt ostatecznie zdejmie klątwę z mężczyzny, nazywanego również Kłykaczem albo Wyrodem. Jedną z wybranek jego serca była upiorzyca, bruxa. Kolejny materiał zaprezentowany przez Netflix pokazuje, jak Geralt budzi Ciri i przygotowuje się do starcia z upiorzycą: 

Trzeci materiał udostępniony przez Netflix zawiera przede wszystkim sceny znane z I sezonu – nie bez powody zatytułowany jest „Droga do sezonu 2". Uważni widzowie jednak dostrzegą w nim na przykład postaci Vesemira, Jaskra i Yennefer – w ujęciach bez wątpienia pochodzących już z 2 sezonu:

Przypomnijmy, że 2 sezon serialu „Wiedźmin" obejrzymy już 17 grudnia 2021, a twórcy potwierdzili, że powstanie również 3 sezon serialu „Wiedźmin", trwają prace nad filmem animowanym, przypominającym produkcję „Wiedźmin. Zmora wilka", a także spin-off produkcji oraz prequel, opowiadający o wydarzeniach przed tymi ukazanymi w serialu, zatytułowany Wiedźmin. Rodowód krwi. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ostatnie życzenie
Andrzej Sapkowski34
Okładka książki - Ostatnie życzenie

Wiedźmin nie jest rębajłą pokroju Conana. To mistrz miecza i fachowiec czarostwa strzegący moralnej i biologicznej równowagi w cudownym świecie...

dodaj do biblioteczki
Reklamy