Nowe materiały video promujące 2 sezon serialu „Wiedźmin"

Data: 2021-09-25 22:15:10 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Podczas konferencji TUDUM, promującej najnowsze produkcje serwisu, Netflix udostępnił kolejne klipy promujące 2 sezon serialu „Wiedźmin". Mówią one sporo o tym, czego możemy spodziewać się w ekranizacji prozy Andrzeja Sapkowskiego

Obrazek w treści

Serial „Wiedźmin" to jeden z największych hitów serwisu Netflix w ostatnich latach, porównywalny ze „Stranger Things", a nawet z początkowymi odsłonami serialu „Gra o tron" na podstawie książek George R.R. Martina, produkowanych dla HBO. Nic dziwnego, że prezentacja nowych materiałów wideo stała się jednym z kluczowych elementów specjalnego wydarzenia online, zatytułowanego TUDUM.  

Czytaj również: Wiedźmin - w jakiej kolejności czytać książki?

Wiedźmin - sezon 2 - Nivellen

Obok zapowiedzi innych produkcji mogliśmy obejrzeć materiał zatytułowany: „Zapowiedź sezonu 2: Nivellen | Wiedźmin"

Miniaturka przedsatwia postać Nivellena, który pojawia się w opowiadaniu „Ziarno prawdy" ze zbioru Ostatnie życzenie, które stało się podstawą pierwszych odcinków 2 sezony „Wiedźmina" od Netflixa. Zwiastun wyraźnie pokazuje, że Geralt przybywa wraz z Ciri do domu swego starego przyjaciela, Nivellena – dobrze urodzonego mężczyznę, przeklętego przez kapłankę za sprofanowanie świątyni. Jak wiemy z opowiadania, to Geralt ostatecznie zdejmie klątwę z mężczyzny, nazywanego również Kłykaczem albo Wyrodem. Jedną z wybranek jego serca była upiorzyca, bruxa. Kolejny materiał zaprezentowany przez Netflix pokazuje, jak Geralt budzi Ciri i przygotowuje się do starcia z upiorzycą: 

Trzeci materiał udostępniony przez Netflix zawiera przede wszystkim sceny znane z I sezonu – nie bez powody zatytułowany jest „Droga do sezonu 2". Uważni widzowie jednak dostrzegą w nim na przykład postaci Vesemira, Jaskra i Yennefer – w ujęciach bez wątpienia pochodzących już z 2 sezonu:

Przypomnijmy, że 2 sezon serialu „Wiedźmin" obejrzymy już 17 grudnia 2021, a twórcy potwierdzili, że powstanie również 3 sezon serialu „Wiedźmin", trwają prace nad filmem animowanym, przypominającym produkcję „Wiedźmin. Zmora wilka", a także spin-off produkcji oraz prequel, opowiadający o wydarzeniach przed tymi ukazanymi w serialu, zatytułowany Wiedźmin. Rodowód krwi. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ostatnie życzenie
Andrzej Sapkowski34
Okładka książki - Ostatnie życzenie

Wiedźmin nie jest rębajłą pokroju Conana. To mistrz miecza i fachowiec czarostwa strzegący moralnej i biologicznej równowagi w cudownym świecie...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje