Stranger Things: sezon 4 – Netflix uchyla rąbka tajemnicy związanej z kolejnym sezonem

Data: 2021-05-15 11:05:01 Autor: adudek

Serial Stranger Things to bezapelacyjnie najbardziej popularna produkcja na streamingowym gigancie, jakim jest Netflix. Czy wkrótce doczekamy się ogłoszenia daty premiery kolejnego sezonu?

Obrazek w treści

Serial Stranger Things, podobnie jak wiele produkcji w pandemicznych warunkach, niestety nie miał lekkiego życia. Ciągłe przerwy, zatrzymania produkcji spowodowały, że premiera czwartego już sezonu, była ciągle odkładana w czasie. 

Stranger Things: sezon 4 – co wiemy o fabule?

Niestety Netflix jak do tej pory nie zdradza za wiele szczegółów dotyczących warstwy fabularnej, czwartego już sezonu, prezentując co jakiś czas, bardzo sporadycznie filmowe, krótkie zapowiedzi. Te podsycają apetyty widzów, którzy z niecierpliwością oczekują kolejnych odcinków. 

I choć daty premiery czwartego sezonu dalej nie znamy, to coś już o serialu w kolejnych odcinkach, wiemy. Dzięki zimowej zapowiedzi w postaci filmu utrzymanego w takim właśnie mroźnym klimacie, wiemy, że w nowych serii pojawi się przez przez wielu lubiany bohater, o imieniu powraca Hooper, o którego tak bardzo się baliśmy. Filmowa zimowa zapowiedź pokazuje, że akcja rozgrywa się w Rosji, na dalekiej, mroźnej i śnieżnej Kamczatce, a ów Hooper jest tam przetrzymywany.

Czytaj również: Wszystko, co wiemy o dalszych losach serialu „Stranger Things"

Wiemy także, z jednej z jeszcze wcześniejszych krótkich filmowych zajawek, że historia nie będzie rozgrywać się w mieście, do którego przyzwyczaiły widzów trzy poprzednie sezony. O tym świadczy zdanie jakim sygnowany jest ów filmik: "Już nie jesteśmy w Hawkins".

Fakt ten zdaje się potwierdzać kolejny zwiastun, który Netflix pokazał kilka dni temu. Przenosimy się w nim do tajnego laboratorium Hawkins National Laboratory, gdzie na świat przyszła serialowa Jedenastka, czyli dziewczyna obdarzona wyjątkowymi, kinetycznymi mocami.

Nowa seria powróci się najprawdopodobniej wspomnieniami nieco wstecz, a widzowie poznają nie tylko przeszłość Jedenastki, ale i postać pewnego naukowca, Martina Brennera. On to, w tym laboratorium dokonywał eksperymentów na dzieciach, między innymi na Jedenastce.

Stranger Things: sezon 4 – obsada serialu

W obsadzie po raz kolejny znajdziemy znajome twarze. W roli Jedenastki wystąpi Millie Bobby Brown, znana oczywiście z serialu Stranger Things, a także z Enoli Holmes, który doczeka się kolejnej części. Możemy ją już wkrótce zobaczyć na srebrnym ekranie w monster movie Godzilla kontra Kong

Czytaj również: Stranger Things w polskich realiach! Fragment książki "Wiła"

W kolejnych odcinkach w obsadzie ponownie: Gaten Matarazzo, Finn Wolfhard (To, To: Rozdział 2, Szczygieł, Pogromcy duchów. Dziedzictwo), Noah Schnapp (Hubie ratuje Halloween, Most szpiegów), Caleb McLaughlin (Kowboj na betonowej prerii, Wysokie loty), Sadie Sink (Szklany zamek, Eli, Droga mistrza).

Zobaczymy także ponownie Winonę Ryder (Wiek niewinności, Syreny, Edward Nożycoręki) oraz Davida Harboura (Hellboy, Wojna światów, Legion Samobójców).

Pojawią się także nowe postaci i w związku z tym nowi aktorzy. Do grona dołączył między innymi Jamie Campbell Bower, znany z filmu Dary Anioła: Miasto kości czy dwóch dwóch ostatnich części Harry’ego Pottera – Harry Potter i Insygnia Śmierci. 

W serialu ma pojawić się, co jest niewątpliwie wielkim zaskoczeniem, aktor odgrywający główną rolę w serii filmów grozy Koszmar z ulicy Wiązów, Robert Englund oraz Joseph Quinn i Eduardo Franco.

Twórcami serialu są Matt i Ross Dufferowie

Stranger Things: sezon 4 – kiedy premiera?

Choć Netflix nie podaje żadnych konkretnych informacji o dacie premiery czwartego sezonu, to w sieci pojawia się wiele plotek, dotyczących owej daty, przypuszcza się, że ta zostanie niebawem podane, przynajmniej wstępnie.

Czytaj również: Talizman – Netflix z ekranizacją książki Kinga, zrobi to z twórcami Stranger Things

Liczymy, że serial pojawi się już jesienią. Tymczasem trzeba uważać, że debiut czwartego sezonu Stranger Things, który ma składać się podobno z 9 odcinków, jeśli nic nie ulegnie zmianie to rok 2021.

Stranger Things – gdzie obejrzeć?

Trzy sezony serialu w klimacie fantasy thrillera, z domieszką grozy, dostępne są na platformie Netflix. 

Stranger Things – książki

Serial Stranger Things to produkcja powstała na własnym scenariuszu. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy książek w uniwersum tejże produkcji. Jedną z nich jest Stranger Things. Mroczne umysły, Gwend Bond.

Książkę „Stranger Things. Mroczne umysły” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.