Wiedźmin: sezon 2 – znamy datę premiery drugiego sezonu

Data: 2021-07-09 20:40:03 Autor: adudek
udostępnij Tweet

WitcherCon, pierwsze wydarzenie online poświęcone grom i serialowi Wiedźmin przyniosło ważne dla wielu widzów informacje dotyczącego drugiego sezonu serialu opartego na twórczości Andrzeja Sapkowskiego.

Obrazek w treści

Podczas panelu Talia Przeznaczenia w czasie wydarzenia online organizowanego przez Netflix i CD Project, ujawniono datę premiery drugiego sezonu serialu Wiedźmin. Kiedy kolejny raz będziemy mieli szansę, by wejść do świata inspirowanego prozą Andrzeja Sapkowskiego?

Wiedźmin: sezon 2 – znamy datę premiery 

W piątek CD PROJECT RED oraz Netflix wystartowali z pierwszym wiedźmińskim wydarzeniem online, które nazwano WitcherCon. W czasie internetowych spotkań i paneli dyskusyjnych fani serii mieli szansę poznać wszystkie najnowsze niespodzianki i informacje dotyczące kolejnych odsłon Wiedźmina w wersji serialowej, jak i tej w postaci gry komputerowej.

Czytaj również: Wiedźmin – poznaliśmy pierwszy filmowy klip z drugiego sezonu serialu Netfliksa

Na jednym z paneli, nazwanym Talia Przeznaczenia, w którym udział brali aktorzy wcielający się w główne postaci w serialu: Anya Chalotra, Freya Allan, Mimî M Khayisa i Paul Bullion, a także showrunnerka i producentka wykonawcza Wiedźmina, Lauren Schmidt Hissrich, poznaliśmy datę premiery drugiego sezonu serialu, który zgodnie z przypuszczeniami, pojawi się na Netfliksie jeszcze w tym roku. 

Czytaj również: WitcherCon - Wiedźmin sezon 2 i Wiedźmin: Zmora wilka z datami premiery, zwiastuny, plakaty, czyli podsumowanie

Według informacji podanych w czasie piątkowego WitcherConu, najnowszy sezon Wiedźmina realizowanego przez Netflix zadebiutuje z wszystkimi odcinkami w piątek 17 grudnia 2021 roku. 

Wiedźmin: sezon 2 – opis serialu 

Przy okazji wydarzenia i wspomnianego już panelu, Netflix zdradził także szczegóły dotyczące fabuły drugiego sezonu produkcji, która oparta jest na powieściach Andrzeja Sapkowskiego. Historia Wiedźmina koncentruje się na losach trzech postaci, które splatają się w niezwykły sposób. To świat, w którym ludzie, elfy, wiedźmini, krasnoludy i potwory walczą o życia, a dobro jest bardzo podobne do zła. 

Czytaj również: "Wiedźmin" sezon 2 – wszystkie informacje

W kolejnym sezonie widzowie dowiadują się, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden. Geralt z Rivii postanawia natomiast zabrać księżniczkę Ciri do miejsca, które uznaje za najbardziej bezpieczne, czyli do domu swego dzieciństwa w Kear Morhen. 

Świat nie jest bezpieczny, za murami spokojnego domostwa toczy się bowiem walka, ale Wiedźmin musi chronić księżniczkę. Musi ją chronić nie tylko przed złem na zewnątrz, ale przede wszystkim przed czymś znacznie groźniejszym - przed mocą, jaką sama w sobie skrywa. 

Czytaj również: Jak wypada w walce serialowy wiedźmin Geralt? Fragment serialu Wiedźmin od Netflixa! 

Drugi sezon serialu, podobnie jak pierwszy, będzie dostępny od razu, w całym sezonie na platformie Netflix.

Wiedźmin - książki

Serial Wiedźmin to produkcja fantasy, której scenariusz serialu Netflix, inspirowany jest prozą Andrzeja Sapkowskiego. A najnowszy serial Netflixa oparty jest na jednej z pierwszych powieści Sapkowskiego, Wiedźmin. Gra wyobraźni.

Wokół książek, ale przede wszystkim gier opowiadających o Wiedźminie powstało wiele publikacji. W 2020 roku nakładem Wydawnictwa Publicat na rynku ukazała się publikacja Wiedźmin. Historia fenomenu, w której autor przygląda się komercyjnemu sukcesowi postaci stworzonego przez Sapkowskiego. Wydawcy tworzą także liczne publikacje, które skierowane są do graczy. Wśród nich znajduje się chociażby kompendium wiedzy o popularnych grach CD Project -  Wiedźmin. Kompendium o świecie gier.

Książkę „Wiedźmin. Gra wyobraźni” można kupić w popularnych księgarniach:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wiedźmin. Gra wyobraźni
Andrzej Sapkowski1
Okładka książki - Wiedźmin. Gra wyobraźni

Czy czytając książki Sapkowskiego choć przez chwilę chciałeś przenieść się do świata Wiedźmina Geralta? Książka ta jest metodą przeniesienia się na Kontynent...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje