reklama

"Wiedźmin" sezon 2 – wszystkie informacje

Data: 2020-06-19 12:17:16 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Serial Netflix Wiedźmin okazał się wielkim sukcesem – nie tylko wśród polskich widzów. Nic więc dziwnego, że popularna platforma zdecydowała się na kontynuowanie projektu. Co warto wiedzieć na temat 2 sezonu serialu Wiedźmin?

Obrazek w treściFot. materiały prasowe Netflix / Katalin Vermes

Kiedy pod koniec 2019 roku w sieci zadebiutował nowy serial Netflixa – Wiedźmin, twórcy nie spodziewali się, że produkcja aż tak bardzo przypadnie do gustu widzom. Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania, a Netflix szybko postanowił – powstanie kolejny sezon produkcji. Co już dziś warto wiedzieć na temat 2 sezonu serialu?

Wiedźmin sezon 2 – kiedy będzie?

Data premiery drugiego sezonu Wiedźmina jest chyba najbardziej pożądaną przez fanów serii Sapkowskiego informacją. Chociaż Netflix oficjalnie poinformował o tym, że zamierza wypuścić kolejny sezon produkcji, to niestety – wciąż nie podzielił się planowaną datą premiery 2 transzy serialu.

 

Według zagranicznego portalu Tech Radar, możliwe jest, że nowy sezon serialu zobaczyć będzie można dopiero w sierpniu 2021 r. Nie jest to jednak pewne – należy pamiętać, że z powodu epidemii wiele firm wstrzymało prace na planach filmowych.

Wiedźmin 2 sezon – opis

O czym będzie kolejny sezon serialu Wiedźmin? Chociaż Netflix nie udostępnił jeszcze oficjalnego opisu 2 sezonu, to zakończenie pierwszej transzy oraz informacje przekazywane przez twórców nakierowują na kilka wątków.

Czytaj także: Z sentymentu do Geralta. Recenzja serialu "Wiedźmin" od Netflixa

Przede wszystkim warto pamiętać, że 1 sezon serialu zakończył się ponownym spotkaniem Geralta i Ciri. O ile w przypadku 1 transzy mieliśmy do czynienia z niejednorodną narracją, która przedstawiała historię tych bohaterów z różnych perspektyw, to teraz możemy spodziewać się jednoliniowej narracji – Geralt i Ciri wraz z Yennifer połącza bowiem teraz siły.

Wydaje się, że teraz Geralt i Cirki będą już podróżować razem. Prawdopodobnie zobaczymy też trening Ciri w Kaer Morhen. Do fabuły serialu wprowadzone zostaną także kolejne postaci, w tym wiedźmini, zatem można spodziewać się kolejnych zmagań bohaterów.

Czytaj także: Nowa zbroja Geralta, Ciri w Kaer Morhen i spotkanie z Yennefer na zdjęciach z planu 2. sezonu serialu Wiedźmin Netflixa!

Wiedźmin sezon 2 – nowi bohaterowie

Do obsady produkcji dołączają kolejni aktorzy, którzy pojawią się jako nowi bohaterowie w fabule. Widzowie będą mogli zobaczyć m.in. Kima Bodnię, który wcieli się w postać Vesemira. Oprócz niego w serialu pojawia się też Paul Bullion, grający postać Lamberta oraz Yasen Atoura (zagra Coen). W produkcji pojawią się również Joel Adrian, Kristofer Hivju, Mecia Simson, Thue Ersted Rasmussen, Aisha Fabienne Ross oraz Agnes Bjorn.

Na ekranach zobaczymy także znane już twarze – ponownie w postać Jaskra wcieli się Joey Batey, a w Triss – Anna Shaffer.

Wiedźmin sezon 2 – gdzie jest nagrywany?

Jak wiadomo, serial Wiedźmin nie jest nagrywany w jednym filmowym studiu, a w wielu lokalizacjach. Na początku roku prace nad kolejnym sezonem trwały na terenie Wielkiej Brytanii, jednak filmowcy musieli zawiesić kolejne dni zdjęciowe z powodu pandemii.

Czytaj także: Serialowy „Wiedźmin" nie ucieka od literatury! Zobaczcie, jak Henry Cavill czyta „Wiedźmina"

Według pierowotnych planów, serial planowano nagrać na Wyspach Brytyjskich, ale także – na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Zdjęcia planowano m.in. w Czechach i na Słowacji.

Ze względu na sytuację związaną z epidemią, część z tych planów musiała zostać zmieniona.

Wiedźmin – książki

W oczekiwaniu na drugi sezon serialu, warto zainteresować się także książkami Andrzeja Sapkowskiego, które dla scenarzystów stanowią pierwowzór do tworzenia fabuły serialu.

Czytaj także: „Wiedźmin” wyprzedany. Wydawca zapowiada dodruk 500 tysięcy egzemplarzy

W naszym ostatnim artykule pisaliśmy o tym, w jakiej kolejności warto czytać Wiedźmina.

Zachęcamy także do przeczytania powieści Wiedźmin. Krew elfów. Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Krew elfów
Andrzej Sapkowski16
Okładka książki - Krew elfów

Konstruując przewrotne i wzruszające opowieści, zebrane w dwóch tomach - "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia", Sapkowski gromadził plejadę...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Pokaż wszystkie recenzje