Serialowy „Wiedźmin" nie ucieka od literatury! Zobaczcie, jak Henry Cavill czyta „Wiedźmina" Sapkowskiego

Data: 2019-12-12 21:29:09 Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Serialowy „Wiedźmin

Jeśli ktoś z Was miał wątpliwości co do tego, czy serialowy „Wiedźmin" będzie się przyznawał do swego literackiego rodowodu, wszystko jest już jasne: Netflix właśnie udostępnił nagranie, na którym wcielający się w wiedźmina Geralta Henry Cavill czyta opowiadanie Mniejsze zło ze zbioru Ostatnie życzenie – fragment, w którym po raz pierwszy spotykamy głównego bohatera cyklu. Co ważne, nagranie to pojawiło się na zarówno profilu globalnym, anglojęzycznym Netflixa, jak i na polskim, dzięki czemu fani serwisu na całym świecie dowiedzą się o tym, że serial oparty jest na książce Andrzeja Sapkowskiego.

Co tu dużo mówić: Andrzej Sapkowski nigdy nie był fanem adaptacji swoich książek. O serialu TVP Wiedźmin trudno nawet się wypowiadać – możecie odświeżyć go sobie, by wielokrotnie uśmiechnąć się z politowaniem. Pisarz nie wierzył też w sukces gry wyprodukowanej przez CD Projekt RED – zażądał nawet wynagrodzenia z góry, na czym stracił sporo pieniędzy. Nie da się jednak ukryć, że to globalny sukces gry przyczynił się do wzrostu popularności sagi wiedźmińskiej, to także za jego sprawą książkami Sapkowskiego zainteresował się Netflix. Teraz proza polskiego autora doczekała się najlepszej reklamy z możliwych – popularny aktor Henry Cavill, który wcielał się już w Supermana w produkcjach DC, a w „Wiedźminie" Netflixa zagra tytułową rolę, czyta na nagraniu książkę Ostatnie życzenie

Nie wiadomo, czy w serialu zobaczymy adaptację Mniejszego zła, którego początek czyta Cavill, choć pewne fragmenty dotychczasowych materiałów promocyjnych mogą na to wskazywać. W naszym artykule sprawdzamy, które opowiadania o wiedźminie zostaną zekranizowane. 

Nagranie Cavilla czytającego Mniejsze zło to nie jedyny materiał, jaki mogliśmy obejrzeć w ostatnim czasie. Dzisiaj Netflix udostępnił ostateczny zwiastun serialu Wiedźmin, a na początku tygodnia mogliśmy zobaczyć materiały wyjaśniające, kim są Geralt, Yennefer i Ciri – bohaterowie serialu Wiedźmin. Jeszcze przed premierą sezonu pierwszego wiemy też, że powstanie drugi sezon serialu „Wiedźmin".

Premiera serialowego „Wiedźmina" na platformie Netflix już w piątek, 20. grudnia 2019.  

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ostatnie życzenie
Andrzej Sapkowski34
Okładka książki - Ostatnie życzenie

Wiedźmin nie jest rębajłą pokroju Conana. To mistrz miecza i fachowiec czarostwa strzegący moralnej i biologicznej równowagi w cudownym świecie...

dodaj do biblioteczki
Reklamy