Netflix prezentuje bohaterów serialu „Wiedźmin" – Geralta, Ciri i Yennefer

Data: 2019-12-09 22:11:39 Autor: Tamer Adas
News - Netflix prezentuje bohaterów serialu „Wiedźmin

Serial Wiedźmin to bez wątpienia jedna z najważniejszych produkcji Netflixa 2019 roku. W sieci pojawia się coraz więcej materiałów promocyjnych – tym razem twórcy zdecydowali się zaprezentować nam materiały filmowe poświęcone poszczególnym bohaterom.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z książkami Andrzeja Sapkowskiego oraz grami stworzonymi później przez CD Projekt RED, to ten artykuł jest właśnie dla Was! Geralt, Yennefer oraz Ciri tworzą nietypową rodzinę, która bez wątpienia zapadnie Wam w pamięć. Niezwykły Wiedźmin, potężna czarodziejka oraz wyjątkowa dziewczynka zostają związani Przeznaczeniem i – chcąc, nie chcąc – stają w centrum wielkich wydarzeń.

Każdy z filmów udostępnionych przez Netflixa koncentruje się na innej postaci, pokrótce tłumacząc, kim jest, co ją charakteryzuje oraz czego się możemy po niej spodziewać w nadchodzącym serialu. Każdy z aktorów opisuje charakter postaci, w którą miał przyjemność się wcielić.

- Sprawdź: ostatni (drugi) zwiastun serialu Wiedźmin Netflixa!

Materiały dostępne są obecnie jedynie w języku angielskim, lecz w tym artykule pod każdym z osadzonych filmów znajdziecie nasze tłumaczenie kwestii wypowiadanych przez aktorów, a czasem i kilka słów komentarza.

Kim jest Yennefer z Vengerbergu?

To wyjątkowa czarodziejka...

"Wiesz, ile osób nawet by nie mrugnęło, gdybyś zginęła? Kłamiesz, skrywasz tajemnice i nie ujawniasz emocji, aby skryć swoją słabość. Otrzymujesz właśnie to, na co zasłużyłaś."

Yennefer ciągle walczy sama ze sobą. Miała ciężkie dziecińswo, wypełnione frustracją, gniewem, dezorientacją... Urodziła się z kalectwem i to przez nie ojciec ją sprzedał. Dzięki temu jednak rozpoczęła się cała jej podróż.

"To, że jesteś dzieckiem chaosu, nie oznacza, że jesteś uzdolniona w magii.

To jej życie. Mimo tego wciąż nie jest usatysfakcjonowana, stale szuka czegoś więcej, napawa swoją seksualnością oraz wykorzystuje ją do manipulowania ludźmi i zdobywania tego, czego pragnie.

Mój świat jest okropny, jeżeli nie przetrwasz, to zginiesz.

Yennefer udaje niewiniątko, ale to tylko niebezpieczna zabawa. Jej droga jest niewiarygodnie trudna,. Yennefer stale igra z chaosem i magią, które czynią ją niezwykle silną. Epicką.

– Czego chcesz?

– Wszystkiego.

Mówiąc o kalectwie Yennefer, twórcy nawiązują do opowiadania „Ostatnie życzenie", w którym Geralt dostrzegł dzięki swym szczególnie wyostrzonym zmysłom, że czarodziejka była kiedyś garbuską – jej wygląd poprawiono magicznie po tym, jak Yennefer próbowała popełnić samobójstwo. W komunikacji w mediach społecznościowych producenci serialu często nawiązują do wspomnianego tu opowiadania o polowaniu na dżinna, nie wiemy jednak, czy jego ekranizację zobaczymy już w pierwszym sezonie serialu. W wywiadach producent Tomasz Bagiński zapowiada, że scenarzyści bardzo mocno rozwinęli historię Yennefer w stosunku do tego, co wiemy o niej z książek Andrzeja Sapkowskiego.  

Przeczytaj także: serial Wiedźmin od Netflixa. Lista odcinków. Które opowiadania zostaną zekranizowane?

Kim jest Ciri, księżniczka Cintry?

Oto Cirilla Fiona Elen Riannon, znana lepiej jako Ciri:

To jest Twoja pierwsza lekcja. Życie nigdy nie przygoptowuje do walki. Miej swój miecz w pogotowiu i podążaj dalej.

Co jest wyjątkowego w tej dziewczynie? Jest lojalna wobec ludzi, których kocha, ale nie ma doświadczenia w radzeniu sobie z problemami istniejącymi w realnym świecie. Znana jest także jako Lwiątko z Cintry, jest księżniczką, dbało o nią wielu ludzi. Jest nieustępliwa, uparta i bardzo naiwna. Stara się nie wpaść w pułapki, jakie zastawia na nią los. Wiodła typowe, wygodne życie księżniczki, ale pragnęła się z niego wyrwać. Niestety, szybko zderzyła się z brutalną rzeczywistością.

Ludzie, którzy będą nad nią czuwać, staną się czymś przerażającym.

Lekcja numer dwa: nigdy nie możesz się zatrzymać.

W ciągu jednej nocy straciła wszystkich, których znała. To właśnie jeden z najważniejszych motywów jej historii: utrata rodziny.

Znajdź Geralta z Rivii. To Twoje przeznaczenie!

Ostatnie słowa babci wyznaczyły Ciri cel. Początkowo nie znaczyły dla niej wiele, ale z czasem księżniczka lepiej zrozumiała znaczenie tych słów.

– Bycie księżniczką przestało być dla niej ważne, sama nie wiem jednak, od czego to się zaczęło – mówi aktorka wcielająca się w rolę Ciri.

– Uważaj dziecko... To miejsce nie jest bezpieczne dla samotników.

– Tak jak wiele innych miejsc.

 Kim jest wiedźmin Geralt z Rivii, Rzeźnik z Blaviken?

"Powiedz mi, Wiedźminie, nie wierzysz w Przeznaczenie lub w mniejsze zło? W co wierzysz?”

Kim jest ten wiedźmin? To białowłosy samotnik, posiadający dwa przerażające miecze. Wiedźmin to mutant i utalentowany łowca nagród.

„Rzeźnik z Blaviken!”

Jest powszechnie znienawidzony przez przedstawicieli wszystkich gatunków na Kontynencie. Niepodobna spotkać pozytywnie nastawionej do niego istoty, ale Geralt zdaje się nie przywiązywać do tego wagi, wydaje się, że jest mu z tym całkiem dobrze. Został starannie przygotowany do robienia złych rzeczy. Geralt nie jest ani rycerzem w lśniącej zbroi, ani łowcą nagród. Wspaniale łączy obie te role.

Istnieją plotki sugerujące, że Wiedźmini nie czują żadnych emocji.

Wiedźmini rodzą się na nowo podczas Próby Traw. To połączenie chemicznych i magicznych sztuczek, które drastycznie wpływa na ich ciała. Dzięki temu mogą spożywać niezwykłe mikstury, wzmacniające ich na wiele sposób. Posługują się też Znakami Wiedźmińskimi. To bardzo podstawowa magia, jednak w ich wydaniu bardzo, bardzo efektywna.

Często widzisz w Geralcie to, co pozostało w nim z człowieka, co nadaje mu nieco uroku.

Przeznaczenie to temat przewodni serialu. Kieruje losami Geralta i wpływa na otaczający go świat. Wiedźmin odczuwa wpływ Przeznaczenia, choć tak naprawdę w nie nie wierzy. Ale w niektórych momentach bardziej się skłania ku istnieniu Przeznaczenia. Największą siłą Geralta jest jego miłość do najbliższych. Jak sam twierdzi, wciąż wierzy w dobro w ludziach, co wraz z niezwykłymi umiejętnościami w zakresie posługiwania się bronią, niewiarygodną szybkością oraz zręcznością czyni go wyjątkowym.

- Przeczytaj także: Netflix potwierdził drugi sezon serialu Wiedźmin! Co o nim wiemy?

Pierwszy sezon serialu „Wiedźmin" 20. grudnia 2019 roku pojawi się na platformie Netflix.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ostatnie życzenie
Andrzej Sapkowski34
Okładka książki - Ostatnie życzenie

Wiedźmin nie jest rębajłą pokroju Conana. To mistrz miecza i fachowiec czarostwa strzegący moralnej i biologicznej równowagi w cudownym świecie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje