Netflix potwierdził drugi sezon serialu Wiedźmin! Co o nim wiemy?

Data: 2019-11-15 11:53:37 Autor: Tamer Adas

Amerykańska platforma streamingowa Netflix jeszcze przed premierą serialowego „Wiedźmiona" z Henrym Cavillem w roli Geralta oficjalnie potwierdziła, że serial Wiedźmin doczeka się drugiego sezonu. Prace nad nim rozpoczną się już na początku przyszłego roku w… Londynie.

Dosłownie kilkanaście dni temu mogliśmy obejrzeć zwiastun serialu Wiedźmin, tymczasem Netflix oficjalnie potwierdził powstanie drugiego sezonu, który naturalnie będzie kontynuował wątki rozpoczęte w zbliżających się premierowych ośmiu odcinkach.

Początek prac nad drugim sezonem serialu Wiedźmin

Jeżeli liczyliście na szybką premierę to, niestety, musimy ostudzić Wasze emocje, ponieważ prace rozpoczną się dopiero na początku 2020 roku w Londynie. Nie wiemy jeszcze dokładnie, jak będą przebiegać, jednakże wszystko wydaje się być już dograne. Wszyscy jednak wiemy, że przypadkowe zdarzenia często potrafią zakłócić nawet najbardziej zaawansowane i najlepiej zarządzane plany związane z produkcją filmów czy seriali.

Showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich komentuje:

– Jestem niesamowicie podekscytowana, że jeszcze przed premierą pierwszego sezonu, możemy potwierdzić, że wkrótce znów powrócimy na Kontynent, by opowiedzieć dalszą historię Geralta, Yennefer i Ciri i pokazać fanom efekty wspaniałej pracy, którą wykonała nasza ekipa i obsada.

Drugi sezon serialu Wiedźmin – obsada:

Niestety, nie pochwalono się tym, kto wzmocni obsadę serialu, niemniej pewni możemy być, że po raz kolejny ujrzymy Henry'ego Cavilla (wkrótce wystąpi także w filmie na podstawie książki Enola Holmes razem z Millie Bobby Brown) w roli Geralta z Rivii, Anyę Chalotrę jako Yennefer i Freyę Allan wcielającą się ponownie w Ciri.

Znamy już producentów!

Lauren Schmidt Hissrich wraz z Tomaszem Bagińskim, Jasonem F. Brownem, Seanem Danielem, Mike’iem Ostrowskim, Jarosławem Sawko oraz Stevem Gaubem zostali producentami, którzy zostaną odpowiedzialni za sukces kontynuacji.

Ile odcinków będzie liczył drugi sezon serialu Wiedźmin?

Platforma nie planuje w tej kwestii dokonania żadnych zmian, a – co za tym idzie liczyć możemy na osiem odcinków. Na razie znana jest tylko lista odcinków pierwszego sezonu Wiedźmina i wiemy, które opowiadania zostaną zekranizowane w serialu Wiedźmin.

Data premiery drugiego sezonu serialu Wiedźmin

Netflix zapowiedział, że premiera drugiego sezonu zaplanowana została na rok 2021, zatem przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać na kolejną adaptację przygód Geralta z Rivii. Tymczasem warto przypomnieć sobie książkową sagę Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ostatnie życzenie
Andrzej Sapkowski34
Okładka książki - Ostatnie życzenie

Wiedźmin nie jest rębajłą pokroju Conana. To mistrz miecza i fachowiec czarostwa strzegący moralnej i biologicznej równowagi w cudownym świecie...

dodaj do biblioteczki