„Wiedźmin” wyprzedany. Wydawca zapowiada dodruk 500 tysięcy egzemplarzy

Data: 2020-01-17 09:25:52 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Po premierze serialu Netflixa Wiedźmin na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego w USA zabrakło papierowych egzemplarzy kultowych książek polskiego fantasty. Teraz amerykański wydawca zapowiada dodruk.

Obrazek w treści „Wiedźmin” wyprzedany. Wydawca zapowiada dodruk 500 tysięcy egzemplarzy  [jpg]Fot. mat. prasowe Netflix / Katalin Vermes

Pod koniec grudnia ubiegłego roku na Netfliksie zadebiutowały pierwsze odcinki serialu Wiedźmin opartego na znanych i cenionych książkach fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Chociaż sama produkcja stworzona przez amerykańską wytwórnię została przyjęta z mieszanymi reakcjami krytyków i widzów, Wiedźmin za oceanem stał się prawdziwym hitem.

Czytaj także: „Wiedźmin” za darmo na YouTubie. Fani wzięli sprawy w swoje ręce i stworzyli własny film

Przed paroma tygodniami książka Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego stała się jedynką na liście bestsellerów jednej z najpopularniejszych na świecie księgarni internetowych – Amazonie. Nikt nie spodziewał się jednak tak dużego zainteresowania tytułem ze strony zagranicznych czytelników.

Jak się okazało, z magazynu Amazonu zniknęły wszystkie egzemplarze Wiedźmina, a sam tytuł Sapkowskiego stał się towarem trudnodostępnym. Teraz zaś amerykański wydawca zapowiedział dodruk książek z serii Sapkowskiego.

Łącznie wydawnictwo Orbit zamówiło dodruk na ponad 500 tysięcy egzemplarzy książek z cyklu. Warto pamiętać, że w Stanach Zjednoczonych wydano wszystkie 8 książek autorstwa polskiego pisarza z cyklu o Wiedźminie.

Od czasu premiery sprzedaż była fenomenalna we wszystkich formatach – drukowanym, ebook i audio – a amerykański oddział Orbit drukuje obecnie ponad 500 000 egzemplarzy, by zaspokoić wyjątkowe zapotrzebowanie [czytelników – przyp. red.]

oznajmiło w swoim komunikacie wydawnictwo Orbit.

W USA pobito rekord sprzedażowy – w ostatnim okresie sprzedano 2 miliony egzemplarzy. Na początku stycznia w jednym czasie grało też ponad 103 tysięcy użytkowników w grę Wiedźmin 3: Dziki gon na platformie Steam. Niedawno Andrzej Sapkowski zawarł porozumienie z firmą CD Project, można przypuszczać, że niebawem firma rozpocznie prace nad kolejną częścią gry.

Czytaj także: Serialowy „Wiedźmin" nie ucieka od literatury! Zobaczcie, jak Henry Cavill czyta „Wiedźmina" Sapkowskiego

Serial Wiedźmin dostępny jest na platformie Netflix. W rolę Geralta wcielił się Henry Cavill, w postać Ciri wcieliła się Freya Allan, natomiast Yennefer została Anya Chalotra. Charakterystycznego Jaskra zagrał Joey Batey. Kolejny sezon serialu pojawić ma się na amerykańskiej platformie w 2021 roku.

Pierwszy tom z cyklu o Wiedźminie cały czas dostępny jest jednak w polskiej dystrybucji. Książkę można kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ostatnie życzenie
Andrzej Sapkowski34
Okładka książki - Ostatnie życzenie

Wiedźmin nie jest rębajłą pokroju Conana. To mistrz miecza i fachowiec czarostwa strzegący moralnej i biologicznej równowagi w cudownym świecie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje