„Wiedźmin” za darmo na YouTubie. Fani wzięli sprawy w swoje ręce i stworzyli własny film

Data: 2019-12-16 20:42:15 Autor: pobarski

Wiedźmin to obecnie bardzo gorący temat. Okazuje się jednak, że w grudniu swoją premierę ma nie tylko kasowa produkcja Netfliksa, ale także… fanowski projekt będący pełnometrażowym filmem na wysokim poziomie!

Pół wieku poezji późniejMateriały producenta filmu

Do czego zdolni są prawdziwi fani? Jak się okazuje, nawet do stworzenia filmu! Grupa zapaleńców postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć własny film z cyklu o Wiedźminie. Początkowo produkcja miała być jednie 30-minutowym filmikiem, jak się jednak okazało, finalnie fani stworzyli film trwający ponad półtorej godziny!

Czytaj także: Już jest – kolejny zwiastun „Wiedźmina”! Wiemy też, kiedy premiera!

Prace nad filmem trwały od czterech lat, a rozpoczęły się od założenia zbiórek na platformie crowdfundingowej, gdzie od fanów z całego świata, udało się zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych. To pomogło twórcom na stworzenie produkcji na naprawdę wysokim poziomie – zarówno pod względem technicznym, jak i scenograficznym.

Pół wieku poezji później – o czym jest?

W filmie Pół wieku poezji zaprezentowana zostaje historia po 25 latach od ostatnich wydarzeniach z Sagi. Wówczas dochodzi do napaści na dawną osadę wiedźminów, Kaer Morhen, przez groźnego wojownika Agaiusa. Kilka lat później ze szkoły czarodziejek ucieka Ornella, wobec której pojawiły się podejrzenia o posiadanie tajemniczej i niebezpieczniej Księgi Alzura.

Księga musi powrócić do pierwotnych właścicieli, zatem za czarodziejką rusza pościg, na który składa się Triss Merigold oraz stary bard Jaskiej wraz z synami. Do ekipy dołączy też ostatni znany zabójca potworów, żądny krwi Lambert.

Jak skończy się ta historia?

Pół wieku poezji później – gdzie zobaczyć?

Przed tygodniem polscy fani całkowicie bezpłatnie udostępnili na platformie YouTube całą produkcję. Wcześniej fani mieli okazję zobaczyć jedynie próbki w postaci zwiastunów, jednak od 7 grudnia film dostępny jest za darmo w sieci.

Film możecie zobaczyć także poniżej:

Co ciekawe, chociaż produkcja stworzona została w języku polskim, to także fani z innych krajów mogą się z nią zapoznać – dzięki dostępnym napisom. Obecnie można wybrać napisy w języku angielskim, francuskim, niderlandzkim, rosyjskim, niemieckim, portugalskim, słowackim, tureckim, a nawet łacińskim.

Czytaj także: Już są pierwsze zdjęcia „Wiedźmina” od Netfliksa!

Nieco ponad tydzień od premiery, film zobaczyło w sieci już ponad 992 tysiące widzów z całego świata. Film na YouTubie otrzymał też 70 tysięcy polubień.

Pół wieku poezji później – obsada

Chociaż produkcja jest produkcją fanowską, to oprócz aktorów-amatorów, zaangażowani zostali także znani z kina profesjonaliści. W rolę Lamberta wcielił się Mariusz Drężek (m.in. serial Przyjaciółki, Przepis na życie, film Ixjana. Z piekła rodem). W produkcji pojawi się także Magdalena Różańska (m.in. Żmijowisko), która zagra Triss Merigold. Jaskra zagra znany już z tej roli Zbigniew Zamachowski. Oprócz nich na ekranie zobaczymy Marcina Bubółkę, Kamilę Kamińską, Bartosza Wesołowskiego, Janusza Szpiglewskiego i Andrzeja Strzeleckiego.

Będziecie oglądać? Co sądzicie o takiej formie pracy fanów?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje